dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 130 z 149
Pokaż wyniki od 2.581 do 2.600 z 2978
  1. #2581
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W temacie Roundup, tydzień temu spryskałem nim tą część działki na którą nie mam dziś pomysłu, teraz wygląda to tak :



    A tak wygląda mój trawnik po tygodniu, na razie nie jest imponujący ale wszystkie odmiany nasion mogą pojawić się do 6 tygodni.



    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #2582
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gouran

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam, zasiałem trawę 11 dni temu i tak to wygląda, trawnik jest regularnie podlewany przez system nawadniania. Co mogę poradzić na miejsca gdzie trawa nie wchodzi lub rośnie bardzo rzadko? Jakimś nawozem czy dosiać jej więcej? Gleba pod trawnik została przygotowana - zostało nawiezione 30cm dobrej przesiewanej ziemi, wszystko zostało wyrównane, kamienie przed siewem wybrane, trawa po zasianiu przegrabiona i zwałowana. Jak widać na ostatnim zdjęciu w rogu domu trawa ładnie się zagęściła i wyszedł już ładny dywanik, ale tylko tam...
    Zapomniałem dodać że trawa to wembley graminex
    Kostrzewa czerwona / festuca rubra / ADIO 35%
    Rajgras angielski / lolium perenne / SOLEN 15%
    Rajgras angielski / lolium perenne / GRILLA 20%
    Rajgras angielski / lolium perenne / NAKI 20%
    Wiechlina łąkowa / poa pratensis / GERONIMO 5%
    Wiechlina łąkowa / poa pratensis / BROOKLAWN 5%

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170812_104141_resized.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	394716Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170812_104152_resized.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	394717Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170812_104219_resized.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	394718Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170812_104230_resized.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	394719
    Ostatnio edytowane przez gouran ; 12-08-2017 o 21:28

  3. #2583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Badania, które cytujesz, pochodzą z badań laboratoryjnych nad gryzoniami, które miały kontakt z czystym glifosatem. Faktycznie, dzieciom do picia Roundapu nie dawaj.
    Natomiast nie dotyczą dotykania zwierząt (czy nawet skarmiania) trawą wyrosłą na trawniku, który założono na glebie opryskanej glifosatem.
    Europejska Komisja Chemiczna nie potwierdza tak alarmujących informacji: https://echa.europa.eu/pl/-/glyphosa...inogen-by-echa

    A dodatkowo warto pamiętać, że przy stosowaniu oprysków, powinno się założyć odzież ochronną, maseczkę i okulary właśnie po to aby wykluczyć kontakt z czystym glifosatem. .


    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    totalne zniszczenie wszystkiego nie tylko chwastów, na takiej popryskanej ziemi nie ma nic, nawet robale spierniczają. Jeśli później chcesz mieć na tym trawnik ... no problem.
    I bardzo szybko następuje sukcesja na takim wypalonym terenie. Dlatego trawnik trzeba zakładać zaraz po uschnięciu chwastów.
    W przeciwnym wypadku ludzie nie stosowaliby tak nagminnie tego herbicydu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-08-2017 o 16:09

  4. #2584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po przeczytaniu zauważyła byś że sam glifosat jest mniej szkodliwy niż preparaty w których jest składnikiem.

    Dlatego napisałam - nie dawaj do picia Roundapu dzieciom.

    A opryski trzeba wykonywać w odzieży ochronnej - co wielu ludzi lekceważy i dlatego środek jest potem wykrywany w ich organizmach.
    Wielu ludzi zlewa resztki herbicydu do zlewu (niezgodnie z instrukcją obsługi) - to potem jest wykrywany we wodzie.

    Natomiast badania nadal nie dotyczą kontaktu trawy wyrosłej na ziemi opryskanej herbicydem z organizmem żywym.
    Dlatego napisałam wcześniej - można dyskutować z faktami, ale nie z paniką.

    Co nie zmienia faktu, że herbicydy są nadużywane przez leni, którym się nie chce pielić.
    Ale nie robiłabym tragedii z jednorazowego użycia pod przyszły trawnik
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-08-2017 o 21:10

  5. #2585
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zasadniczo kombajn młóci od razu zboże, nie trzeba nim jeździć po kilka razy. Zboża same schną, nie trzeba im pomagać. Roundap nie jest za darmo, więc po co pchać się w koszty, skoro przyroda nas wyręcza? W Polsce i tak nie masz na zbożach dwóch zbiorów w roku, żeby opłacało się skracać okres wegetacyjny.

    Niestety, nadal widzę panikę, a nie argumenty, że po jednorazowym spryskaniu terenu pod trawnik, w przyszłości kontakt z trawnikiem będzie zabójczy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-08-2017 o 12:54

  6. #2586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Jedna kropla krzywdy nie zrobi ale w wielu kroplach można się utopić.
    Ja nie napisałem że dzieci piją roundap tylko że często podczas zabawy wkładają palce upaprane ziemią do ust.
    Glifosad jest w wodzie pitnej nie dlatego że ktoś nadmiar wylewa do zlewu tylko dlatego że to świństwo się nie rozkłada i poprzez wodę gruntową dostaje się do wody pitnej.
    Rolnicy nagminnie stosują roundap na swoje uprawy zbożowe aby im wyschły bez konieczności ich ścinania tylko po to aby zaoszczędzić na przejazdach kombajnem. Takie stojące suche zborze można ściąć i wymłócić za jednym przejazdem kombajnu. Mamy więc roundap na nasionach z których później robi się mąkę lub kasze.
    Smacznego.

    Skoro glifosat znajduje się w wodach gruntowych, to znaczy jest wypłukiwany z gleby przez deszcze.
    A jeśli jest wypłukiwany, to znaczy, że go tam nie ma., lub jest w śladowych ilościach... a ponieważ ziemi raczej nie spożywamy, to nie udowadniaj, ze possanie kciuka po zabawie na trawniku bedzie miało dla dziecka jakieś reperkusje...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-08-2017 o 23:20

  7. #2587

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.A.G. Zobacz post
    jesienią natomiast wypróbowany i sprawdzony - Multigreen Autuno. Minusem jest cena. ale faktycznie wiosną lepiej te trawniki wyglądają. Termin zależy od pogody. Wrzesień/ pażddziernik.
    tylko raz na jesień?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #2588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak. tak twierdzę. Rozkłada się do prostszych substancji.
    A młócenie ziaren zależy zawsze od suchej pogody. Nie da się młócić wilgotnych, więc skracanie okresu wegetacji herbicydem nic nie da. A kiedy pogoda jest sucha nie trzeba skracać, bo samo schnie.

  9. #2589
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Pytanie o trawnik.. moj ogrod obecnie wyglada tak:
    Załącznik 394389Załącznik 394390

    Plan jest taki - w ciagu 1-2miesiecy nawiezc okolo 10-15cm ziemi (podloze jest gliniaste) na wiosne chcialbym zabrac sie za trawnik.
    Czy obecne roslinki potraktowac jakims srodkiem i jak uschna to sie ich pozbyc przed nasypaniem ziemi? Czy moge smialo nasypac ziemie, wyrownac a na wiosne zajac sie tym co wyrosnie, wywidlowac/wygrabic uzyc glebogryzarki i zajac zakladaniem trawnika?
    Pomoze ktos?
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  10. #2590
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Pomoze ktos?
    Na wiosnę i tak Ci coś wyrośnie na tej przygotowanej ziemi.
    Jeśli chcesz koniecznie działać, to na razie wyprofiluj działkę, oczyść ze wszystkich śmieci, gruzów, itp. Przez zimę wszystko ci się zagęści,
    Ja bym z chwastami walczył przed właściwym zakładaniem trawnika
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  11. #2591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Czyli "wiesz lepiej" niż ci naukowcy których opracowanie zalinkowalem.
    Może powinnaś skontaktować się z Monsanto i powiedzieć im że niepotrzebnie usunęli z opakowań roundapu twierdzenie o bioderadowalności tego świństwa.
    Gratuluję dobrego samopoczucia.
    Nie rozumiesz tekstu pisanego. Rozkład do prostszych substancji a biodegradowalnośc to zupełnie różne rzeczy.

  12. #2592

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Pomoze ktos?
    Ale ja widzę na zdjęciach, że czeka Cię niwelacja terenu przecież... Ja potraktowałbym chwasty środkiem "odpowiedzialnym za całe zło na ziemi", wygrabił po 2 tygodniach jak zżółkną i brał się za wstępne równanie. Dopiero później lepsza ziemia pod trawnik.

  13. #2593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Ale ja widzę na zdjęciach, że czeka Cię niwelacja terenu przecież... Ja potraktowałbym chwasty środkiem "odpowiedzialnym za całe zło na ziemi", wygrabił po 2 tygodniach jak zżółkną i brał się za wstępne równanie. Dopiero później lepsza ziemia pod trawnik.
    Po co lać chemię, skoro przez zimę zarośnie?
    Równać, nadsypywać jak jest.
    A chwasty niszczyć tuż przed zakładaniem trawnika.

  14. #2594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Biodegradacja to jest właśnie rozpad na związki prostsze pod działaniem warunków atmosferycznych.
    Ty chyba nie rozumiesz słowa pisanego bo jak coś co się podobno rozkłada, dostaje się w formie nierozłożonej do wody pitnej poprzez wodę gruntową.
    prostsza substancja nie musi być biodegradowalna.

  15. #2595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Po co lać chemię, skoro przez zimę zarośnie?
    Równać, nadsypywać jak jest.
    Te chwaściorki lekko wysokie są. Bez nich byłoby łatwiej równać. Wyboru dokona zainteresowany

  16. #2596
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Trawnik po 10 dniach, widzę trochę niedoskonałości ale jest OK

    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  17. #2597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Te chwaściorki lekko wysokie są. Bez nich byłoby łatwiej równać. Wyboru dokona zainteresowany
    starczy skosić...

  18. #2598

    Domyślnie

    Rozglądam się za nawozem jesiennym do trawy. Myślę o Yara Vila jesiennym. Skład: NPK (Mg) (S) 6-12-25 (+2) (+6,5).
    Wiem, że są lepsze (np. Multigreen Autuno), ale też droższe.

    Czy ta Yara Vila jesienna może być od biedy, czy to raczej słaby nawóz?

  19. #2599

    Domyślnie

    Ze względu na dość słabą ziemię u mnie (piaski) chciałbym przed siewem użyźnić trochę glebę mieszając ją z obornikiem od pieczarek . Co myślicie o takim rozwiązaniu ?

  20. #2600
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draxo Zobacz post
    Ze względu na dość słabą ziemię u mnie (piaski) chciałbym przed siewem użyźnić trochę glebę mieszając ją z obornikiem od pieczarek . Co myślicie o takim rozwiązaniu ?
    Sam tak chciałem zrobić, podkład pieczarkowy powinien być po wykorzystaniu potraktowany parą wodną która zabije grzybnie.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

Strona 130 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony