dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 149
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 2978
  1. #2441
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wuszy1

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-643
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ty na pewno miałeś - pospolita na łąkach

    zapewne miałem, tak jak i z setkami innych roślin. Niestety nie miały etykietek z nazwą gatunku...

    Boję się, czy to nie jest taka trawa z ostrymi brzegami, którą można się pociąć. Może jednak ktoś podpowie, zanim strzelę sobie w kolano i założę trawnik, z którego nie będę zadowolony?

  2. #2442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie. to ostre to najprawdopodobniej mozga trzcinowata

  3. #2443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olek123 Zobacz post
    1 kg/ 100m2 to bezpiecznie (malo).

    Zrobilem badanie ziemi i na tej podstawie ulozylem plan nawozenia. Wyszlo, ze musze sypac 3kg/100m2 yara milla complex (to daje 0,36 kg N/dawka, wiec nie ma tu przesady) 7 razy w sezonie, a i tak na koniec musze dosypac jeszcze potas.

    Nalezy jednak pamietac o bardzo dobrej zasadzie przy nawozeniu - lepiej mniej, a czesciej.
    Muszę trochę sprostować, ponieważ chyba nie do końca zrozumiałem co na opakowaniu tego nawozu jest napisane. Są dwie kolumny. Pierwsza informuje o ilości nawozu w okresie wegetacji, druga informuje o liczbie dawek. Dla trawników podają 3-4 kg na 100 m2 w 3-4 dawkach. Policzyłem sobie, że ma być 1kg/100m2, 3-4 razy w roku. Ale nie zauważyłem, że w pierwszej kolumnie w nawiasie, dla trawników, jest napisane "w jednorazowej dawce". Wnioskuję z tego, że sugerowana dawka to 3-4 kg/100m2 3-4 razy w roku. Zastanawiam się i pewnie tak zrobię, żeby podwoić dawkę nawozu.

  4. #2444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zachęcony tym:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Clipboard01.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	385058

    Obsiałem dziś 120m2 trawą Barenbrug Green Universal i Shadow.
    Teren miałem przygotowany - przejechany glebogryzarką i zwalcowany - rok temu, dziś wystarczyło przejechać go "na krzyż" elektrycznym wertykulatorem.
    Niby zabawka, ale dała radę.

    Jeszcze ze 80m2 zostało, ale ten będe zakładał w czerwcu, jak ekipa mi podjazd zrobi.
    Teraz będę trzymał kciuki za tę prognozę
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #2445
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Trawa właśnie wybudziła się ze snu na moim trawniku, powinno urosnąć i Tobie.
    Zachęcony wiosną, wyrwałem parę chwastów, posypałem nawozem i podlałem dość obficie. Mam bardzo słabą ziemię, bez nawozu to trawa nie bardzo chce się zagęszczać. Zobaczymy co osiągnę kilkukrotnym nawożeniem w tym roku.

  6. #2446
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Muszę dosiać trawnik do mojego obecnego 2-letniego (trawnik dekoarycyjno-sportowy, w większej części nasłoneczniony). Na co mam zwrócić uwagę przy mieszance traw? Miałam wysianą trawę AGROLAND DIANA, ale w zasadzie jest ona nie do kupienia teraz w Krakowie, dlatego muszę jakąś inną wybrać.

    http://agro-land.eu/oferta/mieszanki...yjno-sportowa/


    I jeszcze jedno - czy mogę siać trawę i od razu posypać też nawozem Multigreen Printempo lub jakimś innym? Czy nie można razem z nasionami trawy?

  7. #2447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Zadzwoń sobie do przedstawiciela Agroland 697147474 i zapytaj kto w Krk może mieć kogo zaopatrują. Nawóz i trawa może być równocześnie. Nawet lepiej.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  8. #2448

    Domyślnie

    Witam, wreszcie wiosna sie rozkreca i powoli zabieram sie za ostatni temat czyli ogrod. Mam do Was 2 pytania:
    - czy mam czekac az chwasty zaczna rosnac i dopiero je psikac roundapem czy juz atakowac miejsca gdzie wiem ze zawsze rosna ?
    - jaka macie opinie o siatce na krety ? juz teraz mam na dzialce kopki kreta ale fachowcy z okolic odradzaja siatke ze to nic nie warte. mysle w ogole jak mialbym zastosowac siatke, bo jak koparka rozwozi ziemie to na pewno ja zniszczy czyli tylko reczne nawozenie ziemi wchodzi w gre ?
    z gory dzieki za sugestie.
    Dom 187m2, parterowka. pompa Panasonic 9kW 3 faz "zwykla". silikaty 24cm+20cm styro grafit, strop welna 30cm, podloga 23 cm styro, wentylacja mechaniczna z reku Onyx550.
    zuzycie sezon 2015/2016 (pazdziernk-maj) - 4965 kWh (CO+CWU)

  9. #2449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    roundap, jak to jest napisane z pewnością w instrukcji użycia, działa na zielone części roślin a nie na glebę.

    Siatkę w ogrodach w terenach otwartych to chyba już standardowo firmy zakładają.

  10. #2450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    roundap, jak to jest napisane z pewnością w instrukcji użycia, działa na zielone części roślin a nie na glebę.

    Siatkę w ogrodach w terenach otwartych to chyba już standardowo firmy zakładają.
    akurat ja sam bede robil trawnik i przygotowywal trawnik i zastanawiam sie wlasnie jak to jest z ta siatka na krety.
    tzn. jak ja ulozyc zeby potem koparka nie zniszczyla jej. firymy chca bardzi duzo kasy, ktorej po prostu nie mam
    Dom 187m2, parterowka. pompa Panasonic 9kW 3 faz "zwykla". silikaty 24cm+20cm styro grafit, strop welna 30cm, podloga 23 cm styro, wentylacja mechaniczna z reku Onyx550.
    zuzycie sezon 2015/2016 (pazdziernk-maj) - 4965 kWh (CO+CWU)

  11. #2451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    siatkę układasz raczej po wielkich pracach koparką. Potem taczką lub minikoparką rozwozisz dobrej jakości ziemię i rozgrabiasz na jakieś 6 cm.
    Jak zaczniesz robić, to się dowiesz co tyle kosztuje u firmy ogrodniczej

  12. #2452
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    - jaka macie opinie o siatce na krety ? juz teraz mam na dzialce kopki kreta ale fachowcy z okolic odradzaja siatke ze to nic nie warte. mysle w ogole jak mialbym zastosowac siatke, bo jak koparka rozwozi ziemie to na pewno ja zniszczy czyli tylko reczne nawozenie ziemi wchodzi w gre ?
    z gory dzieki za sugestie.
    Najlepsza rzecz jaką zrobiłem w ogrodzie to siatka na krety REWELACJA!!! ani jednego kopca, a wiem że kret grasuje po mojej działce.
    W miejscu gdzie mam POŚ nie położyłem siatki i tam są kopce.
    Ja rozwoziłem ziemię taczką (ok. 1000m2 oczywiście nie sam bo do dzisiaj bym woził), ale jak pomyśle o tym to jeszcze bolą mnie plecy
    Dzisiaj zrobiłbym to inaczej użył bym koparki. U mnie ziemi na siatce jest około 10cm.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  13. #2453

    Domyślnie

    Przyszedł czas i na mój trawnik studiowałem przez zimę wiele wątków z trawnikiem i szczerze mówiąc wszystko mi się pomieszało i proszę o radę.
    W tamtym roku spryskałem roundapem chwasty, w tym zostało ich niewiele (albo niedokładnie to zrobiłem albo wysiały się nowe). Spryskać to teraz jeszcze raz i co potem? Odczekać dwa tygodnie i przekopać ziemię? Chodzi o to, że nie wiem czy należy to robić po spryskaniu roundapem. Następnie nawozić? Nie nawozić? Chciałbym to zrobić raz a porządnie, żeby nie wracać do tematu. Mieć taką "instrukcję" i robić to według niej.
    Chciałbym posiać trawę Barenburg Solide
    Ostatnio edytowane przez mest ; 31-03-2017 o 08:21
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  14. #2454
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja spryskałem, odczekałem dwa tygodnie, przekopałem, zwałowałem, a nawóz rozsiałem wraz z trawą.
    Efekt b. dobry...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #2455

    Domyślnie

    fotohobby A jaki nawóz dawałeś? jaką trawę siałeś? Coś sobie poczytam o tym
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  16. #2456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Siałem we wrześniu Barenbrug Green Uniwersal, nawoziłem tym:
    http://sklep.rtdsystem.ogicom.pl/go/...id=160&lang=pl

    W tym roku nawiozłem Haifa Multigreen Printempo i jest już zabójczo zielona.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #2457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak już raz miałeś przekopane to starczy wygrabić.

    Jeśli nie to najpierw przekop, wyrównaj, potem odczekaj na chwasty (wówczas wykiełkują także te w nasionach). Zastosuj herbicyd. Zagrab, wyrównaj docelowo, zwałuj i siej.
    Jak przekopiesz po herbicydzie to znów ci wzejdą chwasty z nasion znajdujących się głębiej w ziemi.

  18. #2458

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Najlepsza rzecz jaką zrobiłem w ogrodzie to siatka na krety REWELACJA!!! ani jednego kopca, a wiem że kret grasuje po mojej działce.
    W miejscu gdzie mam POŚ nie położyłem siatki i tam są kopce.
    Ja rozwoziłem ziemię taczką (ok. 1000m2 oczywiście nie sam bo do dzisiaj bym woził), ale jak pomyśle o tym to jeszcze bolą mnie plecy
    Dzisiaj zrobiłbym to inaczej użył bym koparki. U mnie ziemi na siatce jest około 10cm.
    No wlasnie tylko zeby uzyc koparki to nie takie proste bo jak uloze juz siatke to ciezko potem wjechac koparka bo pewnie porwie to.
    tez bylem nastawiony na siatke ale 800m2 nawozenia ziemi taczka mnie przeraza
    Dom 187m2, parterowka. pompa Panasonic 9kW 3 faz "zwykla". silikaty 24cm+20cm styro grafit, strop welna 30cm, podloga 23 cm styro, wentylacja mechaniczna z reku Onyx550.
    zuzycie sezon 2015/2016 (pazdziernk-maj) - 4965 kWh (CO+CWU)

  19. #2459

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to najpierw przygotowujesz ziemię. Herbicyd, grabienie, wzbogacanie, rozluźnianie, grabienie itp.

    Dopiero jak masz gotową ziemię, to ręcznie odsypujesz 10 cm z szerokości roboczej siatki na krety (np. 2 mb) ziemię np. na lewo, kładziesz siatkę i zasypujesz ziemią leżącą z prawej. Tam kładziesz znowu siatkę z zakładem itd.

    Później - wiadomo, wałowanie, grabienie, zraszanie, siew itd.

  20. #2460
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Siałem we wrześniu Barenbrug Green Uniwersal, nawoziłem tym:
    http://sklep.rtdsystem.ogicom.pl/go/...id=160&lang=pl

    W tym roku nawiozłem Haifa Multigreen Printempo i jest już zabójczo zielona.
    Kiedy nawiozles? W jakich ilosciach? Po jakim czasie znowu planujesz ?
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

Strona 123 z 149

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony