dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie dom za 210 000 zł?? możliwe??

    zadaje jeszcze raz pytanie, poniewaz gdzies sie zapodzial moj post :/ : czy mozna wybudowac domek parterowy z uzytkowym poddaszem o pow. max 120 m2 do 210 000zł?
    Pozdrawiam!!

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli wykończony na tip top w luksusie to chyba nie, ale jeżeli ma się nadawać do zamieszkania i wykańczany w miare zasobności portfela to tak, sam tak robie.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli nie liczyć kupna działki, to tak.

    Przykład Poznań-Przeźmierowo. Piszę na podstawie togo co widzę codziennie i po rozmowach z wykonawcą. Mój sąsiad, za 200000PLN (rachunek na 100000PLN) otrzyma:
    dom z dachem skośnym kryty dachówką (nie blachodachówka), wymiary 11mx7m, 2 kondygnacje, z Porothermu 25 + 10cm wełny, otynkowany z zewnątrz i w środku, rozprowadzony prąd, woda, ogrzewanie piec gazowy, okna plastikowe. Do zrobienia: szambo, kominek, podłogi, kontakty, lampy.
    Mogę skontaktować z wykonawcą.

    Henryk.

  4. #4

    Domyślnie

    Henryku, narazie nie!! Dziekuje za odpowiedz!! pozdrawiam

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    maciek, a są jeszcze projekty, które można robić etapami.
    I nie chodzi tu o to by sięwypstrykać na I etap, ale żeby realnie zaciskając pasa mieć tzw. zapas bezpieczeństwa, który umożliwia podniesienie nieco standardu, bez ograniczenia mozliwości w zamieszkaniu i za końcówkę rozpoczęcia, a może nawet zakończenia prac II etapu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #6

    Domyślnie :)

    szkoda, że tak mało wpisów...

  7. #7

    Domyślnie

    Więc ja też dodam swój. Myślę, że to realne.
    RHM

  8. #8

    Domyślnie :)

    Dziekuję! a komuś może się to udało?

  9. #9

    Domyślnie :)

    Dziekuję! a komuś może się to udało?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a co tu ma się udawać, gdyby tylko zależało na osiągnięciu tego celu, czyli wybierało najtańsze materiały i robocizne to by się spokojnie dało, tylko, że ...................................... tyle jest fajnych/ładnych materiałów i nie są najtańsze i potem wychodzi 350tyś
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anna Węgrzyn

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No jasne. Tym bardziej jeśli wiele rzeczy zrobisz sobie sam.

  12. #12

    Domyślnie

    Zastanawiam sie caly czas.. mam tyle i nie wiem czy mi wystarczy na jakis projekt, nie chcialbym brac kredytu, przynajmniej jakiegos wielkiego!! Moze ktos ma jakis fajny projekcik ktorego da sie zrealizowac ta sumka??

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Dom 120m2 za 210 000 zł?
    Stary.... w porównaniu z postami w stylu mam 100 000 zł i wybuduję dom Twój post jest nader realistyczny.

    Nie wiem czy w tych 210 000 zł skalkulowałeś już koszt działki. Weż pod uwagę, że sama działka może kosztować nawet i 100% tej kwoty. Nie podałeś lokalizacji i ewentualnej wielkości działki.
    Jeśli te 210 000 zł tylko na samą budowę to masz szansę w systemie gospodarczym wybudować dom o przyzwoitym standardzie byle by tylko było to daleko od Warszawy.
    1750 zł za m2 samego budynku to już jest coś.

    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  14. #14

    Domyślnie

    mam dzialke! 13 arów. dalem za nia 40 tys musze jeszcze ja uzbroic! na to przewiduje max 30 tysiecy! 210 000 tys planuje juz na sama budowe! w celu wyjasnienia: mieszkam 300 km od Warszawy
    pozdrawiam!

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Moim zdaniem (praktyka który ma to już za sobą) wybudujesz za tę kwotę przyzwoity dom.

    Powodzenia
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    pewnie, że się da,
    skoro masz już działkę.

    nic tylko zabrać się za czytanie forum i szukanie ekipy i na wiosnę zaczynaj !

    Nie zapomnij jednak o dobrym arkuszu kalkulacyjnym i reżimie wydatków, nie żeby te 210 kzł było mało, ale apetyt rośnie ...




    Cz.

  17. #17

    Domyślnie

    Czesc ja w tej samej kwocie co ty chce wybudowac Zacisze II tylko bez piwnicy za to z garazem. Projekt i dzialke uzbrojona juz posiadam. Zaczynam budowe na wiosne ok 200km od WW. Poz

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    maciek, a masz już Warunki Zabudowy czy działeczka jestz Planem Zagospodarowania?
    Projekcik wybieraj jak będziesz znał warunki.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  19. #19

    Domyślnie

    wowka jeżeli te 210 tyś na tym etapie budowy jak na zdjęciach to z trudem ale mogę się zgodzić ale, chyba tam jeszcze trochę zostało do zakończenia budowy

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał tobo
    wowka jeżeli te 210 tyś na tym etapie budowy jak na zdjęciach to z trudem ale mogę się zgodzić ale, chyba tam jeszcze trochę zostało do zakończenia budowy
    Na jakich zdjęciach? Czyżby Maciek321 zamieścił jakieś fotografie domu który dopiero zamierza budować?
    Tobo - nie do końca zrozumiałeś kolejne wypowiedzi.
    Te 210 000 + 30 000- zł na uzbrojenie działki to wystarczająca kwota by wybudowac dom taki jaki zamierza Maciek 321 tzn. o pow. 120m2.
    Czyli cena metra pod klucz wychodzi 2000 zł. (oczywiście bez ceny zakupu gruntu który to już Maciek posiada).

    Jeśli miałeś na myśli fotografię mojego domu to ma on powierzchnię 280 m2 a cena m2 pod klucz (jak to się mówi z meblami kuchennymi, karniszami i żyrandolami) była zdecydowanie mniejsza od 2000 zł. Budowałem systemem gospodarczym.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony