dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie kupuję mieszkanie, prosze o poradę

    witam wszystkich forumowiczów
    tak jak w temacie: niedługo jedna ze spółdzielni ogłasza przetarg na kilka mieszkań, i jestem zainteresowany jednym z nich (dodam też że wszystko tam jest do remontu, począwszy równania podłóg, skończywszy na wymianie instalacji w łazience), ale do rzeczy: interesuje mnie taka kwestia czy:mieszkanie to nie jest obciązone żadną hipoteką itp, byłem w spółdzielniii i tam powiedziano mi że nie mam się czego bać bo napewno nie jest zadłużone itp, czy takie mieszkania które wystawiają spóldzielnie do przetargu są można powiedzieć pewne, i nie będzie żadnych "wałków", a może jednak powinienem jeszcze gdzies to sprawdzić,?,prosze o wasze opinie, jestem na nie "napalony"

  2. #2

    Domyślnie Re: kupuję mieszkanie, prosze o poradę

    Cytat Napisał rf1978
    witam wszystkich forumowiczów
    tak jak w temacie: niedługo jedna ze spółdzielni ogłasza przetarg na kilka mieszkań, i jestem zainteresowany jednym z nich (dodam też że wszystko tam jest do remontu, począwszy równania podłóg, skończywszy na wymianie instalacji w łazience), ale do rzeczy: interesuje mnie taka kwestia czy:mieszkanie to nie jest obciązone żadną hipoteką itp, byłem w spółdzielniii i tam powiedziano mi że nie mam się czego bać bo napewno nie jest zadłużone itp, czy takie mieszkania które wystawiają spóldzielnie do przetargu są można powiedzieć pewne, i nie będzie żadnych "wałków", a może jednak powinienem jeszcze gdzies to sprawdzić,?,prosze o wasze opinie, jestem na nie "napalony"
    Mieszkanie spoldzielcze moze byc zadluzone jak najbardziej, jesli moge cos poradzic to nie wierz nikomu na slowo, domagaj sie pisemnych potwierdzen ze spoldzielni, jesli mieszkanie ma ksiege wieczysta to tam mozna sprawdzic czy jest "czyste", sprawdz tez liczniki czy sa i czy nie ma zaleglosci (prad, gaz, woda)

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie Re: kupuję mieszkanie, prosze o poradę

    Cytat Napisał Mufka
    Cytat Napisał rf1978
    witam wszystkich forumowiczów
    tak jak w temacie: niedługo jedna ze spółdzielni ogłasza przetarg na kilka mieszkań, i jestem zainteresowany jednym z nich (dodam też że wszystko tam jest do remontu, począwszy równania podłóg, skończywszy na wymianie instalacji w łazience), ale do rzeczy: interesuje mnie taka kwestia czy:mieszkanie to nie jest obciązone żadną hipoteką itp, byłem w spółdzielniii i tam powiedziano mi że nie mam się czego bać bo napewno nie jest zadłużone itp, czy takie mieszkania które wystawiają spóldzielnie do przetargu są można powiedzieć pewne, i nie będzie żadnych "wałków", a może jednak powinienem jeszcze gdzies to sprawdzić,?,prosze o wasze opinie, jestem na nie "napalony"
    Mieszkanie spoldzielcze moze byc zadluzone jak najbardziej, jesli moge cos poradzic to nie wierz nikomu na slowo, domagaj sie pisemnych potwierdzen ze spoldzielni, jesli mieszkanie ma ksiege wieczysta to tam mozna sprawdzic czy jest "czyste", sprawdz tez liczniki czy sa i czy nie ma zaleglosci (prad, gaz, woda)

    ...popieram - wszystkie ustalenia na papierze, nic na gębę. Jak z kimś rozmawiasz o biznesie (pieniądze) to musisz być "elektryczny" bo Cię wykiwa !!!
    Kapitalizm jest - wolny rynek czyli jazda bez trzymanki.
    Pozdro...
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #4

    Domyślnie Re: kupuję mieszkanie, prosze o poradę

    Cytat Napisał rf1978
    czy:mieszkanie to nie jest obciązone żadną hipoteką itp, byłem w spółdzielniii i tam powiedziano mi że nie mam się czego bać bo napewno nie jest zadłużone itp, czy takie mieszkania które wystawiają spóldzielnie do przetargu są można powiedzieć pewne, i nie będzie żadnych "wałków", a może jednak powinienem jeszcze gdzies to sprawdzić,?,prosze o wasze opinie, jestem na nie "napalony"
    Spółdzielni nie interesujesz, liczą się twoje dutki Zatem podstawa: zaświadczenie pisemne ze spółdzielni, wizyta w sądzie i sprawdzenie ksiegi wieczystej(musisz jarzyć, jakie zapisy są istotne).Jeśli było własnościowe - wątpię - ale wtedy jeszcze spółdzielnia podaje ci dane poprzedniego właściciela i sprawdzasz w US,czy nie zalegał (US ma pierszeństwo do kaski, tak jak panienka w drzwiach)

  5. #5

    Domyślnie

    popieram przedmówców, wszystko na piśmie, idź do sadu, do wydziały ksiąg wieczystych, dowiedz się czy jest założona księga wieczyta i czy jest obciążona jakimiś kredytami, ze spółdzielni wieź zaświadczenie i braku zadłużenia!
    pozdraiwiam
    B.

  6. #6

    Domyślnie przetarg

    a czy ktoś wie jak wygląda sprawa licytacji mieszkania przez komornika. Odbywa się to w sądzie komornik sprzedaje mieszkanie za np niezapłacone kredyty - czy z takim zakupem wiążą sie jakieś niebezpieczeństwa??

  7. #7

    Domyślnie

    nie omiń wydziału meldunkowego-bo jeśli są tam zameldowane jakie sosoby, które nie mają innego lokum, albo to jest bezrobotna mamusia z małoletnim i do tego kalekim dzieckiem-to PASZTET.
    I jesli miałabym już wybierać to wolałbym jakies zadłużenie czynszowe-cóz to jest w porównaniu do kosztów-jakie bedziesz musiał pokryć na za zakup mieszkania zastępczego dla takich osób.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony