dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Dom wybudowany za blisko granicy działki.

    Witam mam pytanie. Sąsiad wybudował swój dom za blisko granicy działki to jest zachowując odległość 2-2,5m zamiast 4 .Czy powiedzmy po roku można teraz oddać gdzieś sprawę ? Czy jest szansa na walkę w takiej sytuacji?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Zgłosić do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Przyjadą na kontrolę i każą rozebrać. Jak nie rozbierze, dostanie karę finansową.
    No chyba że tak było w projekcie i takie było pozwolenie na budowę (w co wątpię).

  3. #3

    Domyślnie

    Z oknami , są one na parterze, a na poddaszu są , ale w dachu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    No to współczuję sąsiadowi. Ma problem. OGROMNY !!!!!
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 28-12-2012 o 15:00 Powód: odpadam po wpisie poniżej
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    Na mojej stoi już dom ( jest to dom rodziców) , sprawa ruszyła po tym jak przyszedł do nas zaprzyjaźniony architekt i nam to powiedział. Problem jest taki ,że w domu od strony tego domu jest okropnie ciemno. Ojciec nie słuchał ( widać to przecież gołym okiem) nas po sam powiększa dom i nie chciał problemów. Mogliśmy go wcieśniej załatwić bo budowę rozpoczął za wcześnie o kilka tygodni w toku prowadzonych pozowlen. Ale teraz okazało się ,ze jednak jaki ojciec taki syn ( z ojcem obecnego właściciela walczymy już 20 lat) .Jednak okazało się ,ze jak tylko skończył swój wystosował na nas kilka nowych i zaczął wszystko torpedować.
    Pytanie mam dwa , pierwsze ile mogę jeszcze pozwlekać z donosem , nie wiem czy dom odebrany czy nie.
    Dwa ( wiem ,ze chamstwo , ale to on zaczął ) Idzie z tego wyrwać konkretną kasę
    I na koniec coś co może chyba popsuć wszystko mój ojciec również się przybliżył , ale ma na to pozwolenie i wszelkie zgody i papiery ( my nasz dom wybudowaliśmy 20 lat temu) on bez tego może zrobić coś takiego? My przybliżyliśmy się o max. 50cm .

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Smooth

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kraków, Warszawa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz789 Zobacz post
    Pytanie mam dwa , pierwsze ile mogę jeszcze pozwlekać z donosem , nie wiem czy dom odebrany czy nie.
    Dwa ( wiem ,ze chamstwo , ale to on zaczął ) Idzie z tego wyrwać konkretną kasę
    I na koniec coś co może chyba popsuć wszystko mój ojciec również się przybliżył , ale ma na to pozwolenie i wszelkie zgody i papiery ( my nasz dom wybudowaliśmy 20 lat temu) on bez tego może zrobić coś takiego? My przybliżyliśmy się o max. 50cm .
    przybliżyliście się o 50 cm, czyli ile teraz ściana jest oddalona od granicy działki? Do nadzoru można zgłosić sprawę w każdej chwili, będzie kontrola i w razie uchybień kara. Zanim będziesz donosił na kogoś, upewnij się, że sam masz wszystko w porządku w prawie budowlanym jest dokładnie określone jakie odległości mogą być od granicy działki.
    MÓJ BLOG - porady, inspiracje, nowinki, ciekawostki - słowem coś dla każdego remontującego czy budującego

  7. #7

    Domyślnie

    ale nam sąsiad wstrzymał budowę i kazał sobie zapłacić słoną kwotę.a potem podpisał ,że się zgadza i odblokowali budowę.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie ..., tyle ,że chcielibyśmy odczekać jeszcze parę miesięcy , aby zakończyła się sprawa naszej rozbudowy( w innym kierunku) i dopiero wtedy walczyć.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony