dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie Jaki palnik pelletowy do kotła żeliwnego

    Witam
    Mam zamiar przerobić kocioł żeliwny BUDERUS G221 o palnik pelletowy
    jaki polecacie mam na myśli 3 propozycje
    1- kostrzewa bio
    2- ecofire es+
    3- moc
    chciałbym aby palnik współpracował za pomocą termostatu pokojowego(ustawiam 22 stopnie i po osiągnięciu zadanej temp.palnik się wyłącza)
    czy ktoś ma zamontowane w/w palniki w kotłach na paliwa stałe? jak się to sprawdza
    proszę o opinie
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Dodaj do tego X Mini Pellasa, który można podpiąć pod automatykę buderusa

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Dodaj do tego X Mini Pellasa, który można podpiąć pod automatykę buderusa
    witam
    moj kociol jest sterowany sterownikiem ecoster cwu
    ale nie brałem pellas x pod uwagę przy wyborze
    ktoś z uzytkowników ma jakieś doświadczenie z pellas-em?
    dziekuje za zaiinteresowanie tematem

  4. #4

    Domyślnie

    Ok dodaj do tego Palnik Ecomat. Bardzo fajny i prosty palniczek.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał adik79 Zobacz post
    ale nie brałem pellas x pod uwagę przy wyborze
    ktoś z uzytkowników ma jakieś doświadczenie z pellas-em?
    Bardzo porządna firma. powiem.
    W sobotę syn z instalatorem odpalali taki palniczek zamontowany do Zębca pod Kędzierzynem.
    Zapalarka ceramiczna, mały pobór prądu ( 150W ), wystarczy czas rozpalania ustawić 30 do 40s max.
    W komplecie bardzo intuicyjny sterownik Pluma o nazwie R.Control, jako termostat podłączyli ecoSter 2000.
    Klient wymarzył sobie palenie owsem co uważam za niezbyt szczęśliwy pomysł i na owsie został odpalony.
    Obecnie jest już też nowszy palnik z rotacyjnym systemem czyszczenia Mini REVO do tego możne być też noowszy sterownik z panelem dotykowym.
    No wiadomo, cena też adekwatna do nowości

  6. #6

    Domyślnie

    Pellas na owsie raczej nie pójdzie, najwyżej mieszanka. Generalnie uważam że jedyny kocioł który spala dobrze zboże w Polsce to Granpal.
    Inna sprawa że jest Pellas a potem długo długo nic biorąc pod uwagę : cena, jakość, rozwiązania techniczne, serwis.
    Plus mamy pewność że firma będzie istnieć w czasie a nie że za rok szwagier zwinie garaż
    Zgadnijcie jeszcze kto pierwszy zaczął produkować palniki w Polsce? Pellas

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Dlatego ufam tej firmie i jak piszesz kiedy tylko potrzebuję to zawsze mogę liczyć na jakąś pomoc z ich strony.
    O ile z węgla już dużo liznąłem to pellet jest czymś nowym a powiem że nawet w sobotę mogłem liczyć na konsultację czegoś tam z panem Jackiem.
    O ile się orientuję to chyba ze 20 lat siedzą w pellecie, sterowniki dobrze zgrane z palnikami i jak pisałem dość intuicyjnie menu.
    Z tym owsem zobaczymy, na razie idzie ale też nie jestem przekonany jak i pan Jacek z firmy, znowu przy REVO jasno piszą że pellet, owies, pestka.
    Pożyjemy, zobaczymy

  8. #8

    Domyślnie

    Może i palnik spali ale ślimak tego nie pociągnie Od x lat proszę żeby wywalili to z reklamy...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Poczekam jeszcze parę dni i tyrknę dopytać jak z tym owsem to wychodzi.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Kocioł BUDERUS G221 ma ten sam żeliwny wymiennik co w moim Kielarze 35 kw pewnie Fonderie SIME z Włoch lub na licencji Boscha . Wymiennik dobry bo wytrzymały niestety ma prostą żeberkowatą konstrukcję i generuje duże straty ciepła (wielka strata kominowa) - to być może to nie najlepszy pomysł aby w takim kotle zainstalować palnik na pellet.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Kocioł BUDERUS G221 ma ten sam żeliwny wymiennik co w moim Kielarze 35 kw pewnie Fonderie SIME z Włoch lub na licencji Boscha . Wymiennik dobry bo wytrzymały niestety ma prostą żeberkowatą konstrukcję i generuje duże straty ciepła (wielka strata kominowa) - to być może to nie najlepszy pomysł aby w takim kotle zainstalować palnik na pellet.
    witam
    a może zastosować w tym kotle jakieś cegły , przegrody szamotowe ?
    do viadrusa firma klimosz oferują coś takiego co o tym Pan sądzi

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ja zastosowałem taki akumulator ceramiczny http://czp.pl/foto/sanki/ - no trochę kłopotliwe w czyszczeniu, zresztą jak cały kocioł.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał adik79 Zobacz post
    witam
    a może zastosować w tym kotle jakieś cegły , przegrody szamotowe ? ,,,,
    Adik79 spojrzyj na przekroje różnych kotłów spalających tylko pellet.

    Zapewne zauważysz w nich bardzo dużą komorę spalania i dopalania części lotnych biomasy.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Adik79 spojrzyj na przekroje różnych kotłów spalających tylko pellet.

    Zapewne zauważysz w nich bardzo dużą komorę spalania i dopalania części lotnych biomasy.
    czyli szanowni użytkownicy raczej nie proponujecie żeby w tym konkretnie piecu wstawiać palnik pelletowy?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Adik powiem Ci że ludzie wstawiają takie palniki do praktycznie wszystkiego, do zwykłych śmieciuchów, groszkowców, olejaków.
    Najlepiej jak jest taki palnik zamontowany w takim kotle dla jakiego był stworzony.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Adik powiem Ci że ludzie wstawiają takie palniki do praktycznie wszystkiego, do zwykłych śmieciuchów, groszkowców, olejaków.
    Najlepiej jak jest taki palnik zamontowany w takim kotle dla jakiego był stworzony.
    czyli wnioskuje ze nie jest to za dobry pomysl
    jednak biorac pod uwage czystosc kotlowni,czestotliwosc wynoszenia popiolu oraz tym ze sam sie rozpala to chyba plusy
    minusem jest jednak jakosc i cena pelletu na rynku oraz kalorycznosc
    nie ma co porownywac go do wegla jesli chodzi o kalorycznosc ale jesli bedzie wspolpracowal z termostatem pokojowym to uwazam ze moga byc porownywalne koszty za ogrzewanie
    mnie tylko chodzi o to ze moj piec ma dopiero 2,5 roku poniewaz byl zakupiony i zalozony na szybko poniewaz stary moderator zaczal lac
    szukam na forach czy ktos moze ma stycznosc z zeliwniakiem i pelletem
    sa osoby ktore palily eko i zaczely pelletem po czym napisaly ze juz nie wroca do eko
    prosze o dalsze opinie
    dziekuje za zainteresowanie sie tematem

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał adik79 Zobacz post
    czyli wnioskuje ze nie jest to za dobry pomysl
    jednak biorac pod uwage czystosc kotlowni,czestotliwosc wynoszenia popiolu oraz tym ze sam sie rozpala to chyba plusy
    minusem jest jednak jakosc i cena pelletu na rynku oraz kalorycznosc
    nie ma co porownywac go do wegla jesli chodzi o kalorycznosc ale jesli bedzie wspolpracowal z termostatem pokojowym to uwazam ze moga byc porownywalne koszty za ogrzewanie
    mnie tylko chodzi o to ze moj piec ma dopiero 2,5 roku poniewaz byl zakupiony i zalozony na szybko poniewaz stary moderator zaczal lac
    szukam na forach czy ktos moze ma stycznosc z zeliwniakiem i pelletem
    sa osoby ktore palily eko i zaczely pelletem po czym napisaly ze juz nie wroca do eko
    prosze o dalsze opinie
    dziekuje za zainteresowanie sie tematem
    Twój kocioł bardzo dobrze nadaje się do montażu palnika na pellety. Na zdjęciu widać duże drzwi, do których bez problemu można zainstalować palnik - powierzchnia płaska po obu stronach. Drzwiczki blokujące wysyp paliwa stałego są do zdemontowania z zawiasów. Nie znam głębokości komory spalania, ale jeżeli jest za krótka - palnik montuje się na tulei dystansowej.
    Do palnika (piszę o eurofire) można podłączyć każdy sterownik pokojowy i nim sterować jego pracę (z obniżeniami nocnymi) ale na ogół sterownik pokojowy podłącza się do pompy CO.
    Montowałem palniki do na pellety kotłów żeliwnych różnych mocy - na ogół olejowych, jak i na paliwa stałe. Nigdy nie słyszałem o jakimkolwiek problemie, wynikających z materiału (żeliwa) z którego były zrobione.

    Pozlecam zdecydowanie.

    Pzdr.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    czyli jakies swiatelko w tunelu jest do zeliwniaka
    palnik na pewno wejdzie poniewaz ta komora jest dosc spora
    prosze o opinie innych- im wiecej wiem ja i inni uzytkownicy zeliwnaków tym lepiej
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony