dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie Kotlownia Buderus

    Witam serdecznie , obecnie jestem na etapie wyboru Kotla . W wycenie Hydraulik proponuje taki Kociol .
    Buderus GB 72 + zasobnik 120 L + sterowanie RC (cokowiek to znaczy ) + czujka pogodowa + czujka AS1 . Kociol 24 KW na gaz . . Pytanie brzmi czy to dobry kociol . Mi bardzo podobaja sie " Lodowki" ale jezeli nie ma roznicy to po co przeplacac . Za sam wyglad nie chce placic . Dom 150 kwadratow z zabudowanym poddaszem , dol i gora podlogowka .

    P.S. Na kociol i instrumenty mam specjalna pomieszczenie a wiec wielkosc zajmowanej powierzchni nie ma znaczenia ( pom. 2x3)
    Ostatnio edytowane przez Super* ; 26-02-2015 o 20:12

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    kocioł dobry chociaż z najtańszej serii buderusa, po co ci 24 kW? o ile sie nie myle to są 14 kW. rozumiem ze zasobnik w zestawie z kotłem? teraz weszły nowe sterowniki rc wiec ciekawe czy da ze starych czy nowych

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    spora moc kotła.
    ja na taka powierzchnię mam moc 3-14 kW.

    Masz dobrze ocieplony dom?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Super*
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Lipiany
    Kod pocztowy
    74-240
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    kocioł dobry chociaż z najtańszej serii buderusa, po co ci 24 kW? o ile sie nie myle to są 14 kW. rozumiem ze zasobnik w zestawie z kotłem? teraz weszły nowe sterowniki rc wiec ciekawe czy da ze starych czy nowych
    czyli 24 KW to za duzo ? czy to ze z najtanszej serji to ma wplyw na sprawnosc ? Ocieplenie (jeszcze w toku ) 30cm welna i 20 styropian na fasadzie .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    za duzo ale przy gazie to nie problem, tyle że mniejszy ma mniejsza moc minimalną. cenowo niewielka różnica. sprawnosci miedzy kondensatami niewiele sie roznia

  6. #6

    Domyślnie

    za duzy ten kocioł wybierz wersję 14kW - najmniejszą w zupełnosci wystarczy . Ile za ten zestaw winszuje? Kociołek póki co moim zdaniem dobry - użytkuje taki zestaw pierwszy sezon. Spaliny wylatują zimne więc sprawny jest

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar franco78
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Okolice Poznania
    Posty
    194

    Domyślnie

    Witam,

    ja również będę kupował taki zestaw.
    U mnie też wszędzie podłogówka , będzie 20cm na fasadzie, 30 wełny na poddaszu, na gruncie 19cm styro, rekuperator.
    Z obliczeń OZC wyszło zapotrzebowanie 5KW - także biorę wersję 3-14KW.
    Mam nadzieję, że to dobry wybór zestawu, że będę zadowolony

    Jaką cenę Ci zaśpiewał? Porównamy z tym co ja znalazłem

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar les111
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    21

    Domyślnie

    Witam ,ja trochę z innej beczki a mianowicie potrzebuje podpowiedzi odnośnie automatyki a raczej przeprowadzenia okablowania .Przekroje kabli znam.Posiadam piec Buderus GB 162 15 KW,Pompa ciepła wpt 270/2 A-S ,Grupy pompowe HSM 25 i HS 25 ,Sprzęgło z rozdzielaczem HKV2/25,Moduł MM10, MW 10,RC 35, czujnik temperatury zewnętrznej FA I jakiś jeszcze czujnik do temperatury pompy ciepla. Zakładając ze moduł mm10 umieszczę w piecu a moduł mm10 podwieszę pod grupami pompowymi to ile i jakie kable muszę przeciągnąć przez peszle między kotłem a grupami pompowymi i rozdzielaczem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony