dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Z przykrością informuję, że nie sposób odpowiedzieć na większość zadanych pytań w tym wątku.
    Jeśli chodzi o trwałość to sprawa powinna być oczywista. Trwałość będzie różnie wyglądała dla różnego producenta i modelu, jakości wody oraz serwisu (anoda). Słyszałem o przypadkach wyrzucenia boilera po 2 latach (sito ze zbiornika), a niektóre pracują wiele, wiele lat np. ze stali nierdzewnej. Mój pracuje już 10 rok i nigdy elektrody nie wymieniałem.
    Jeśli chodzi o opłacalność montażu to oczywiście kwestia indywidualna w zależności od tego jaki kto ma układ.
    Wielkość każdy powinien sam sobie dobrać. Dla jednego wystarczy 80 l, dla innego 300l będzie mało. Szacować można tylko poprzez porównanie do warunków innych użytkowników.
    U mnie jest boiler z wężownicą o mocy 10kW, grzałką 1,5kW o pojemności 100l współpracujący z kotłem miałowym na użytek rodziny 4-osobowej. Większą część lata korzystam z grzałki elektrycznej. Podgrzanie do akceptowalnej dla mnie temperatury trwa około 2 godzin. Z układu jestem zadowolony. Producent boilera to elektromet.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor Zobacz post
    Z przykrością informuję, że nie sposób odpowiedzieć na większość zadanych pytań w tym wątku.
    Jeśli chodzi o trwałość to sprawa powinna być oczywista. Trwałość będzie różnie wyglądała dla różnego producenta i modelu, jakości wody oraz serwisu (anoda). Słyszałem o przypadkach wyrzucenia boilera po 2 latach (sito ze zbiornika), a niektóre pracują wiele, wiele lat np. ze stali nierdzewnej. Mój pracuje już 10 rok i nigdy elektrody nie wymieniałem.
    Jeśli chodzi o opłacalność montażu to oczywiście kwestia indywidualna w zależności od tego jaki kto ma układ.
    Wielkość każdy powinien sam sobie dobrać. Dla jednego wystarczy 80 l, dla innego 300l będzie mało. Szacować można tylko poprzez porównanie do warunków innych użytkowników.
    U mnie jest boiler z wężownicą o mocy 10kW, grzałką 1,5kW o pojemności 100l współpracujący z kotłem miałowym na użytek rodziny 4-osobowej. Większą część lata korzystam z grzałki elektrycznej. Podgrzanie do akceptowalnej dla mnie temperatury trwa około 2 godzin. Z układu jestem zadowolony. Producent boilera to elektromet.
    w 100% zgadzam sie z tym co napisano powyzej
    ja osobiscie mialem przez 12 lat Aristona 80l z wezownica, napisalem ze mialem poniewaz zaczal przeciakac od gory
    jedyna rzeczą jaka wymieniłem to termostat po 11latach, ale nadszedl czas na kupno nowego
    dla informacji Ariston nie produkuje 80l bojlerów z wężownicą z lewym podłączeniem ( jakiś absurd)
    po godzinach spędzonych na internecie wybór padł na Galmet neptun elektronik 80l zobaczymy jak to bedzie sie sprawdzalo w porownaniu do poprzednika
    czas pokaże
    generalnie do tej pory ciepla woda w zime ogrzewana przez wezownice spokojnie starczalo nam na 3 osobowa rodzine a latem prad- rachunki widac ze o ok 40-50 wieksze niz za okres zimowy

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał adik79 Zobacz post
    po godzinach spędzonych na internecie wybór padł na Galmet neptun elektronik 80l zobaczymy jak to bedzie sie sprawdzalo w porownaniu do poprzednika
    Mam u siebie Galmet Neptun Kombi 120 litrów, wymieniałem anodę po 4 latach i faktycznie połowa była wyżarta pomimo zmiękczania wody do około 5 stopni niemieckich, trochę to w nim uciążliwe więc nie spieszę się z kolejną wymianą.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Mam u siebie Galmet Neptun Kombi 120 litrów, wymieniałem anodę po 4 latach i faktycznie połowa była wyżarta pomimo zmiękczania wody do około 5 stopni niemieckich, trochę to w nim uciążliwe więc nie spieszę się z kolejną wymianą.
    witam
    wymiana jest bardzo skomplikowana??
    jaki koszt anody??
    pytam poniewaz pewnie bedzie mnie to czekac w przyszlosci

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Anodę znajdziesz na allegro, trudne jest zamontowanie dekla bo śruby od strony płaszcza uciekają i się obracają a jest tam bardzo ciasno - do poskładania wyciąłem sobie pierścień z plastikowej doniczki oraz użyłem szczypców chirurgicznych do przytrzymania.

    Mam bojler z 2008 roku, później zaczęli stosować nitonakrętki więc w nowszych wymiana jest dużo łatwiejsza.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adik79

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    18

    Domyślnie

    dziekuje za informacje
    na mojej tabliczce znamionowej jest data produkcji 2011
    zreszta na razie to nie mam sie czym martwic poniewaz zalozony zostal pare dni temu
    pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony