dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 117 z 117
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Póki co niewiele.
    Federacja Konsumentów czyta forum - to wiem
    Pan G. milczy uparcie.
    Ostatnio nie odebrał telefonu.
    Póki co nie odpowiedział na maila, którego wysłałam wczoraj.
    Ergo: pompa stoi u mnie w domu nadal, ale nie pracuje.

    AAA. zapomniałabym:
    Jedną z przyczyn wszystkich problemów może być fakt, iż pna G w mailu zalecił mi wykonanie kolektora o powierzchni 180 metrów kwadratowych.
    Zupełnie nie zwróciłam na to uwagi - wszak producent zaleca. Niestety do mojego domku potrzeba... 240 metrów co najmniej, także kolektor jest o 25% za mały.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Przyjechali dziś i zabrali pompkę.
    Oddali kasę, ale tylko za pompę, bo (uwaga!!!):

    "Prądu dużo poszło na suszenie desek"

    Fakt miałam mokre drewno na podłodze, ale żeby wyschło temperatura raczej powinna być w domu wyższa niż 8 stopni.
    Chyba, że jest jakaś zasada sprawiająca, że pompa bez czujników wie o tym ze w domu jest wilgotno i na wszelki wypadek pracuje nie grzejąc.

    Walczę dalej
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    i co dalej?
    będą ją wymieniać, czy też zainstalujesz inną?

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Inną
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martka
    .....
    Jednak wielu użytkowników pomp, a już na pewno wszyscy Ekontechowi maja glikol bez inhibitorów....
    Martka po przeczytaniu całego wątku sprawdziłem co mi wlali do instalacji (Ekontech) i na szczęście w składzie chemicznym jest inhibitor korozi - może wiesz czy tobie wlewali inny środek - u mnie pompka działaa 3 lata i żyje. Napisz jak już zamontujesz noą pompę co wybrałaś.

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Mnie jeszcze czeka trochę walki.
    Nie chodzi tu o srodek przeciwkorozyjny.
    Po prostu kolektor został wykonany zgodnie z pisemną na szczęście instrukcją producenta.
    Istrukcja brzmiała: 3 sektory, głębokie na 180cm, długie na 30metrów i szerokie na 2 metry.
    Niestety po pierwsze jest to o jeden sektor za mało, a po drugie producent odbierając ode mnie pompę powiedział, ze kolektory powinny być kopane co 5 metrów, żeby nie doszło do wymrażania gruntu.
    Na moje pytanie czemu o tym nie napisał, stwierdził, że mówił.
    Ja nie słyszałam.
    Kolektory sa więc psu na budę i musze je zrobić jeszcze raz.
    Póki co odzyskałam pieniążki za samo urzadzenie. Pozostaje mi jeszcze walka o zwrot kosztów za zużyty bez sensu prąd i o wykopanie nowych kolektorów na koszt producenta.
    Łącznie jest to ponad 10k.
    Shit.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  7. #107

    Domyślnie

    Może użyj tych kolektorów co masz i zrób dodatkowo 1 czy 2 odwierty głebinowe - są sprawniejsze (lub teoretycznie powinny być) także temperatura całego dolnego źródła powinna sę znacznie podnieść- no chyba że masz jeszcze miejsce na działce żeby dokopać 1 dłuższy kolektor poziomy. Swoją droga (bo wszyscy piszą że wykonanie dolnego źródła jest drogie) u mnie wykopy nie były strasznie drogie kosztowało mnie to jakieś 900 zł koparka i 600mb rury za 1200zł (jakie czasy takie ceny rok 2003 + koszt studzienki) no i dobra wola pomocy sąsiadów przy układaniu rury.

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nie mam miejsca na działce.
    Odwierty są już zrobione (2 razy 50 metrów)
    Chodzi mi o to, że podobnie jak wszystko w przypadku EKONTECH - również instrukcja jak zrobić kolektor została przesłana po macoszemu.
    Nie musiałabym ponosić aż takich kosztów, jeśli otrzymałabym dobre informacje.
    Wszystko na temat
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  9. #109
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    horas

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Teraz ja przedstawię moje doświadczenia z pompą ciepła firmy EKONTECH.
    Jest to pompa o mocy 9,5kW. Montaż wraz z dolnym źródłem ciepła wykonaliśmy sami, ja z ojcem. Pompą grzejemy od lutego 2006r. Domek ma około 100m2. Strop na poddaszu wogóle nie był ocieplony (czyli rigips i deski na dachu). Parter nie był wykończony m.in bez podłogówki i bez styropianu na podłodze. Także nie moglismy korzystać z całego dolnego źródła. Bark kasy pozwolił nam jedynie na zalanie trzech z pięciu obwodów... :( . Nie przesadzaliśmy z grzaniem ponieważ baliśmy sie rachunków... W największe mrozy tj. - 20 do - 30 'C na poddaszu mieliśmy około 18'C. Rachunek za prąd wyniósł za tamten miesiąc 500zł (w tym: kuchenka, także podgrzewanie wody ponieważ jeszcze wtedy nie mielismy oddzielnej pompki cyrkulacji dla CW, TV komputer itd.) Dodam, że domek jeszcze nie był oddany do użytku - mieliśmy prąd budowlany...
    Latem wykorzystaliśmy pompę ciepła do grzania wody użytkowej. Temperatura wystarczająca, a jestem zmarźluch. Obecnie jesteśmy po instalacji dodatkowej pompki cyrkulacji (oddzielnie CWU i CO), czekamy na mrozy :wink:

  10. #110
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar annkier
    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martka
    Zygmor

    Narzekam na serwis, nie na sam pomysł pc.
    Porównując doświadczenia moje i sąsiada - zdecydowanie jestem za zaangażowaniem jednej firmy do całej instalacji.
    Jego pompa 12kW łącznie z kotłownią kosztowała 24tys. Do tego trzeba doliczyć cenę kolektora ziemnego (ok5 tys), lub pionowego (dwie studnie 40 metrowe) oraz cenę instalacji CO.
    Faktem jest, że od samego początku nie działo się nic, ale wystarczyło, że przestał mu się podobać dźwięk pompy - zadzwonił, byli w ciągu 12 godzin. Wyczyścili filtr, pojechali, wszystko gra.
    Mogę dać Ci namiary na tę firmę.
    ja poprosze o namiary, gazu nie mam, butli nie chcę, pradem drogo, zostaje kominek i pc, tylko która firma jest godna zaufania i nie droga?

  11. #111

    Domyślnie

    Ja wertowałem temat ponad rok szukałem i szukałem> Mam nadzieję że dokonałem optymalnego wyboru decydując się na pompę firmy Thermogolv z Jasła Kierowałem się kilkoma kryteriami co do wyboru pompy
    1. Musiała być bezawaryna w tym sensie że nie sprawia żadnych nieprzewidzianych niespodzianek użytkownikom którzy się na nią zdecydowali a na formum Muratora trochę ich można było znaleźć
    2. Nie mogła ogólna cena jej montażu i kupna przekraczać rozsądnego pułapu cenowego (koszt do zaakceptowania to w przybliżeniu 30.tys. zł)

    Mam nadzieję że po nadchodzącej zimie będę kolejnym zadowolonym z jej posiadania.

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martka
    Po prostu kolektor został wykonany zgodnie z pisemną na szczęście instrukcją producenta.
    Istrukcja brzmiała: 3 sektory, głębokie na 180cm, długie na 30metrów i szerokie na 2 metry.
    Niestety po pierwsze jest to o jeden sektor za mało, a po drugie producent odbierając ode mnie pompę powiedział, ze kolektory powinny być kopane co 5 metrów, żeby nie doszło do wymrażania gruntu.
    Na moje pytanie czemu o tym nie napisał, stwierdził, że mówił.
    Ja nie słyszałam.
    Odszukałem ten wątek, bo czeka mnie instalacja pompy ciepła.
    Wykonanie swojego dolnego źródła ciepła nadzorowałem osobiście.
    Mam nadzieję, że instalacja i uruchomienie PC przebiegnie bez problemów.
    PC będzie współpracowała z ogrzewaniem podłogowym oraz z pogrzewaczem c.w.u. z wężownicą.
    Jak na razie moim faworytem jest pompa ciepła firmy PPC.
    Znalazłem na forum taką wypowiedź na temat typ PC :
    http://forum.muratordom.pl/post1362714.htm#1362714

  13. #113

    Domyślnie

    hm, widze ze forum ucichlo, a jestem bardzo powaznie zainteresowany pompa Ekontech-u, moze ktos sie znajdzie z uzytkownikow tej pompy

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    i nie ma rozwiązania tej sprawy (nie wiadomo jak się skończyła sprawa z "magikiem"). Szkoda bo też mnie interesuje ten temat...

  15. #115
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    flowera

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    520
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martka Zobacz post
    Zastanawiałam się, czy post umieścić tu, czy w "Wykonawca doskonały i...". Proszę przenieść jeśli chybiłam

    Kwiecień 2005 - wizyta w domku kolegi. Ogrzewa pompą ciepła Ekontech. Płaci niskie rachunki za prąd. Pompa najtańsza na rynku. Wszystko super. Poleca.

    Maj 2005 - czas przemyśleń - nie ma gazu na działce, minister straszy akcyzą na gaz płynny i olej. Grzać prądem i dołożyć rekuperator? Rachunki za prąd bedą i tak wysokie. No dobra. To pompa ciepła. Inwestujemy w ogrzewanie, dobrze ocieplamy dom i spłacając raty kredytu nie martwimy się czy starczy na rachunek za ogrzewanie - czy prądem czy gazem, czy czymś w płynie

    Lipiec 2005 - wybieramy firmę. Ekontech polecony przez kolegę, sprawdzony, wspaniały, tani pobił konkurentów, aczkolwiek musze przyznać, że od początku byłam nastawiona na ten właśnie wybór i z perspektywy patrząc niekoniecznie dobrze słuchałam konkurencji.

    Lipiec 2005 - pierwsze, ważne spotkanie z właścicielem, producentem i jednocześnie sprzedawcą pomp ciepła EKONTECH. Piękny opis jak i co wykonać. "Pani Marto, poszuka Pani hydraulika, ja mu wszystko wytłumaczę, on podłączy, przyjadę, sprawdzę czy wszystko działa. Mogę polecić mojego instalatora, ale raz, że jest bardzo zajęty, a dwa drogi. Weźmie Pani kogoś swojego, każdy najgłupszy nawet hydrulik, po obejrzeniu zdjęć i moim tłumaczeniu podłączy wszystko i będzie hulało.

    Sierpień 2005 - wymiana telefonów hydraulik - Pan G z Ekontechu. Moja prośba, żeby oni miedzy sobą się umówili, przyjechali jednego dnia, podłączyli, sprawdzili, niech hula. Klika kontrolnych telefonów do Pana G. Tak Pani Marto, jesteśmy w stałym kontakcie z Panem Tomkiem, trzymam rękę na pulsie. 27 sierpnia podłączamy pompę. Bomba. 26 sierpnia dzwonię do pana Tomka - hydraulika. Ale Pani Marto, ja jutro nie mogę... On się ze mną nie umawiał, tylko wytłumaczył jak to zrobić. Dzwonię do Pana G. (na stronach Ekontechu jest jego pełne nazwisko, jak ktoś zainteresowany - zapraszam) z zamiarem mordu. Ot, wielki Pan Właściciel firmy Ekontech wymyślił sobie, że jak on przyjeżdża to wszyscy wokół, z hydraulikiem na czele, rzucają swoją pracę i spieszą podłączać pompy. No nic. Pan G. przyjechał, pomę zostawił, kasę skasował nie godząc się na zapłacenie drugiej, małej części po uruchomieniu, bo przecież sobie ufamy... Głupia ja.

    Wrzesień 2005 - pompa podłączona. Pan Tomek po dwóch kontaktach z panem G. ochrzcił go mianem "Magika" i od tej pory tak go wszyscy nazywamy. Magik przyjechał na początku października, odpalił pompę, w której temperatura wychodząca była rzędu 46-48 stopni, czyli jak do kaloryferów a nie do ogrzewania niskotemperaturowego... Ma Pani zapowietrzony układ. Niech przyjedzie tamtem wykonawca i w ramach gwarancji go odpowietrzy. Pompa jest sprawna, podłącznie dobre

    październik 2005 - luty 2006 - temperatura wychodząca z pompy nadal powyżej 40 stopni, ale już rzędu 41-42. Temperatura w domu - 15-18 stopni i nie chce być więcej. Pan Adam, od ściennego i pan Tomek hydraulik przyjeżdżali wielokrotnie, nie biorąc pieniędzy i odpowietrzali coś, w czym powietrza nie było, bo Magik w każdej rozmowie telefonicznej mówił, że "jest coś z układem" ( Układ, to coś co nie należy do pompy, więc on nie bierze odpowiedzialności za to co podłaczali inni a on tylko sprawdzał czy jest dobrze, do czego z resztą się zobowiązał). Oni nic nie znaleźli. Magik, mimo obietnic nie pojawiał się od października. Przyjadę pod koniec grudnia, przyjadę w styczniu, a w lutym usłyszałam, że "jest zima i nie jeżdżę"

    Styczeń - Pan Adam o ściennego stracił cierpliwośc, podłączył okropnie hałaśliwa bardzo mocną pompe do układu i cóż - pompa ciepła nie była wówczas w stanie ogrzać wychodzącej wody do temperatury 35 stopni i do tej temperatury dochodziła 2 tygodnie. W domu 13 stopni.

    Koniec stycznia - rachunek za prąd, wyrównujący od września - kilutysięczny (trzy zera!!!) - telefon do Magika - nie, no ewidentnie jest "coś z układem"

    Luty - pompa przestała działać. Nie i koniec. Telefon do Magika - przyjade za dwa tygodnie, przysłałbym pani serwisanta, ale jest chory. Rachunek za prąd przy pompie działającej tydzień w lutym - 850 PLN. Za dwa tygodnie sms - mam grypę będę najwcześniej w poniedziałek. W domu 8 stopni.

    Był wczoraj. Razem z nim zaprosiłam pana Adama od ściennego i rzeczoznawcę, który sprawdzi co Magik mówi i co "jest z układem".
    Magik stwierdził, że źle chodzi dolne źródło, bo jest zawór zwrotny którego on nie zauważył i przeprasza, ale nie zwróci mi pieniedzy za prąd, bo on tylko sprawdzał, a nie podłączał.
    Rzeczoznawca stwierdził, że:
    Dolne źrodło jest problemem ale niewielkim
    Sprężarka powinna mieć około 35 stopni w czasie pracy, a ma zero. - Magik odpiera zarzut argumentem, że zrobił 200 pomp i chodzą.
    Coś się pieni w środku, nie pamiętam co: rzeczoznawca - to niedobrze, Magik: tak ma być.
    Wg rzeczoznawcy w sprężarce jest zbyt mało gazu, ale Magik nie wozi gazu ze sobą, bo ustala parametry na stanowisku u siebie w produkcji a nie u klienta. Działa dobrze i koniec.

    Podsumowując:
    Zainwestowałam dużo pieniędzy w cały układ, który nie działa. Sprzedawca - producent przez całą zimę się nie pofatygował, bo... jest zima i jest coś z układem.
    Nie otrzymałam faktury za pompę.
    Przyjeżdżając nie miał ze sobą żadnych narzędzi, które mogłyby mi udowodnić, że pompa działa dobrze i jedynym problemem jest dolne źródło. Tego bym nie wiedziała gdyby rzeczoznawca nie uświadomił mi, co delikwent powinien mieć ze sobą przyjeżdżając na serwis.
    Zalecił wymianę kolejnej pompki w układzie i ma podobno zacząć działać. Pojechał.
    Wymienimy pompkę jutro.
    Nadal 8 stopni w domu.
    Straszne to co piszesz ... moj maz powoli wlasnie roziwja swoja firme (sprzedaz wlasnych pomp ciepla - pompa ktora zrobil do naszego domu dziala bez zazutu stad potem powstal pomysl) ale czuje tak wielka odpowiedzialnosc, bedzie wszystko robil u klienta podlaczal pompe cala hydraulike... zreszta teraz juz sprzedaje tez kotly na owies przyjezdza na kazde skinienie klienta... podlacza sprawdza ... ludzie to maja tupet
    wlasciwie kazda instalacje traktuje tak jakby we wlasnym domu to robil.. albo nawet lepiej ... bo u nas nasza pompa jest troszke porozbierana do roznych obliczen i testow
    strasznie mi przykro z tego powodu... ja mam nadzieje, ze my w krotce wroczymy ostro na rynek ale nie wyobrazam sobie, zebysmy do takich sytuacji mogli dopuscic u klientow...
    Taki opinie to tez troche dla nas antyreklama... bo nasza pompa ciepla jest dosc atrakcyjna cenowo i jest polska... ale my prezentujemy zupelnie inne podejscie... i nie wyobrazam sobie zeby tak kogos potraktowac.... jak cos to zapraszam na priv moze moj maz cos moglby Wam pomoc?

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Odszukałem ten wątek, bo czeka mnie instalacja pompy ciepła.
    Wykonanie swojego dolnego źródła ciepła nadzorowałem osobiście.
    Mam nadzieję, że instalacja i uruchomienie PC przebiegnie bez problemów.
    PC będzie współpracowała z ogrzewaniem podłogowym oraz z pogrzewaczem c.w.u. z wężownicą.
    Jak na razie moim faworytem jest pompa ciepła firmy PPC.
    Instalację dolnego źródła wykonałem systemem gospodarczym.
    Przez pierwszy sezon grzewczy pracowała pompa ciepła mojego pomysłu, ale niestety się nie sprawdziła.
    Od połowy listopada 2009 r. mam zainstalowaną pompę ciepła Ecopol-System 6kW, z której jestem zadowolony.
    Szczegóły w moim Dzienniku budowy.

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Przeczytałem sobie wątek i wniosek jest taki, że popełniono szereg błędów wykonawczych, ze źle obliczonym i wykonanym DZ na czele. Mnie to trochę jeszcze śmierdzi zapowietrzonym DZ. Swoją drogą DZ to się liczy na podstawie OCZ domu a nie wróżb "Magika" -- i jeśli "Magik" nie robił całej instalacji, to nie ma co na niego zwalać winy.

    Jak się sprawa zakończyła (w tym wątku wyjaśnienia brak, komentarze Martki nie działają)?

    Pytam, bo "konwersuję" właśnie z Ekontechem nt. PC -- póki co jako jedyni oferują sterownik do "produkcji" wody lodowej (potrzebnej mi do chłodzenia domu w okresie letnim i grzania basenu ogrodowego). Dla porównania zachwalany Ecopol odpowiedzi na moje pytania nie udzielił. Olał zwyczajnie.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 18-08-2014 o 08:13
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony