dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Szkodliwość anteny radiowej- internet

    Kumpel zajmuje się dostarczaniem internetu i zainteresował się moim dość wysokim dachem do umieszczenia na nim anteny zbiorczej. Będę miał za to darmowy internet.
    Zastanawiam się nad wpływem takiej antety na ogranizm/zdrowie.

  2. #2

    Domyślnie

    pracuje w firmie telekomunikacyjnej. promieniowanie jest spore ale bezpośrednio przy samej antenie (stawiając surowe jajko, po chwili jest już na twardo). Nie wiem czy tak samo jest przy necie....
    Hollly

  3. #3

    Domyślnie

    Pracuję 25 lat na statkach, las anten (bezkierunkowych) nad głową, oraz anteny radarowe wysyłające impulsowo 25kW promieniowania mikrofalowego (kierunkowo).
    Żyję, mam się dobrze i mam piękne zdrowe dzieci

  4. #4

    Domyślnie

    Ma taki sam wpływ na nasze zdrowie jak komórka przy głowie.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Witam
    Ma porażający wpływ. Krowy tracą mleko, kury dają zielone i kwadratowe jajka, trawa przestaje rosnąć.
    Jest kupa ludzi, którzy w to wierzą, no i tak mają. Dadzą głowę!
    Są normy i mierniki. Normy mamy bardzo wyśrubowane, a mierniki prawie nic nie pokazują.
    Ale te krowy i kury...
    Pozdrawiam Adam M.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Witam
    Ma porażający wpływ. Krowy tracą mleko, kury dają zielone i kwadratowe jajka, trawa przestaje rosnąć.
    Jest kupa ludzi, którzy w to wierzą, no i tak mają. Dadzą głowę!
    Są normy i mierniki. Normy mamy bardzo wyśrubowane, a mierniki prawie nic nie pokazują.
    Ale te krowy i kury...
    Pozdrawiam Adam M.
    Na tych kwadratowych jajach można niezły interes zrobić. Jaka łatwość pakowania.
    Pozdrawiam Tomik_B

  7. #7

    Domyślnie

    tylko tych kur żal ile to biedactwa muszą się namęczyć...
    A jak na ludzi przejdzie to wyjście do WC = szkoda gadać - tyle kantów ....
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie Re: Szkodliwość anteny radiowej- internet

    Cytat Napisał sylvo
    Kumpel zajmuje się dostarczaniem internetu i zainteresował się moim dość wysokim dachem do umieszczenia na nim anteny zbiorczej. Będę miał za to darmowy internet.
    Zastanawiam się nad wpływem takiej antety na ogranizm/zdrowie.
    Im więcej będziesz o tym myślał tym wpływ będzie większy - oczywiście szkodliwy. Być może wyysiejesz od tego, roztyjesz się a nawet żona zajdzie w ciążę i urodzi czarne dzieci... tak tak z takimi antenami nigdy nic nie wiadomo...

  9. #9

    Domyślnie

    Pytanie a wlasciwie odpowiedzi na ten temat sa bardzo kontrowersyjne.Tyle samo przeciwnikow co i zwolennikow.Pomijajac to wszystko zwroc uwage,ze nternet coraz tanszy,czy to sie oplaca usliczniac dach jakims badylem?
    Ja tam bym osobiscie nie chciala miec czegos takiego nad glowa we we wlasnym domu.[bodaj z powodu tych kontrowersji]

  10. #10

    Domyślnie

    A w ogole to nie moge zrozumiec dlaczego autor takiego postu od razu jest wysmiewany.Ma facet pytanie ,chce sie poradzic i od razu takie odpowiedzi "fachowe".Forum zostalo stworzone chyba do czegos innego.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie Re: Szkodliwość anteny radiowej- internet

    Cytat Napisał sylvo
    Kumpel zajmuje się dostarczaniem internetu i zainteresował się moim dość wysokim dachem do umieszczenia na nim anteny zbiorczej. Będę miał za to darmowy internet.
    Zastanawiam się nad wpływem takiej antety na ogranizm/zdrowie.
    Nie ma żadnego wpływu. Ja bym się zdecydował.

  12. #12

    Domyślnie

    Moj maz informatyk twierdzi ze ma to niewielki wplyw i jest to niewielkie promieniowanie. Ja osobiscie bym sie nie zdecydowala, ale w sumie zyjemy wsrod kabli dookola...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Boimy się tego czego nie znamy. Mało tego im mniej wiemy tym więcej mitów tworzymy. Czemy nikt na tym forum nie pyta się o szkodliwość mikrofalówki, telewizora, radia, komputera, telefonu komórkowego, teleronu radiowego (dość popularnego w pewnych rejonach kraju), CB, alarmu z bramką na komórkę itp urządzeń. Piszecie, że "ja bym się na coś takiego nad głową nie zdecydował(a)" ale nie boicie się siedzieć przed TV lub kożystać z telefonu. Gdzie tu konsekwencja? Przecież te anteny emitują niewielki sygnał który jest tłumiony przez dach, strop i ściany. Jak niewielki jest to sygnał świadczy choćby fakt, że drzewa na jego dordzę są często barierą niedoprzebycia (w sensie praktycznym).
    Coraz więcej na tym forum jest zwolenników internetu radiowego w domu, ale anteny nikt nie chce mieć gdzie tu logika?

  14. #14

    Domyślnie

    z tego co sie orientuję.. to anteny do radiowego internetu dziłaja tzw. kierunkowo.. czyli w wąskim paśmie na którym dwie antena odbierająca i wysyłająca powinny sie "widzieć".. więc droga dedukcji wydaje mi sie że jeżeli postawisz ja na dachu i nie staniesz na jej drodze to nic ci nie powinno grozić!! a net za free!!

    p.s. kto powiedział że internet tanieje??.. ograniczyli przesył i się wielka mi promocja!!

  15. #15

    Domyślnie

    witam
    No nie, wiekszych głupot na ten temat nie widziałem ale rozumiem, że jest to forum osób budujących a nie fachowców.
    Proponuje zanim coś się napisze a co później stanie sie głupotą zapoznać sie z mocą, częstotliwosią oraz charakterystyką anten dla internetu.
    Ludzie kochani, popadacie w opary absurdu.
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Świerzak
    z tego co sie orientuję.. to anteny do radiowego internetu dziłaja tzw. kierunkowo.. czyli w wąskim paśmie na którym dwie antena odbierająca i wysyłająca powinny sie "widzieć".. więc droga dedukcji wydaje mi sie że jeżeli postawisz ja na dachu i nie staniesz na jej drodze to nic ci nie powinno grozić!! a net za free!!

    p.s. kto powiedział że internet tanieje??.. ograniczyli przesył i się wielka mi promocja!!
    Świerzak ma rację. Są różne sposoby instalacji dostępu radiowego punkt-wielopunkt. Ten o którym piszesz jest popularny i prawdą jest, że twoja antena ma skupioną wiązkę i niewiele energii jest emitowanej poza nią. Patrząc na twój kanał odbiorczy - moc z "anteny dostępowej" jest niewielka i nie ma się czym przejmować (chyba, że wybudowali ci stację pod nosem).
    Obrywasz tysiąckrotnie bardziej trzymając zwykły telefon komórkowy przy uchu!

    Pozdrawiam,

    Sunao

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Świerzak
    z tego co sie orientuję.. to anteny do radiowego internetu dziłaja tzw. kierunkowo.. czyli w wąskim paśmie
    W wąskim paśmie to tak, ale nie kierunkowo, zapewne jest to antena zbiorcza a więc musi odbierać i wysyłać sygnał we wszytskich kierunkach (360*). Moc takiej anteny nie jest taka duza, nie taka jak nadajnikow GSM.
    A jaki jest wpływ pola elektromagnetycznego na organizmy żywe? Hmmm, tego tak do końca nie wiemy, ale koncerny telekomunikacyjnie pilnie strzegą tej tajemnicy, kuchenka mikrofalowa ma moc 3kW i potrafi zagrzać wszystko, a częstotliwość pracy jest tylko trochę większa od nadajników GSM.

  18. #18

    Domyślnie

    Sylvo, czy antena na twoim dachu ma być anteną kliencką dla kilku odbiorców, czy "stacją bazową" dla okolicznych domów?

    Bo jeżeli to ma być stacja bazowa, to moja powyższa wypowiedź jest trochę nie na temat

    Pozdrawiam,

    Sunao

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sunao
    Sylvo, czy antena na twoim dachu ma być anteną kliencką dla kilku odbiorców, czy "stacją bazową" dla okolicznych domów?

    Bo jeżeli to ma być stacja bazowa, to moja powyższa wypowiedź jest trochę nie na temat
    Niekoniecznie. W mojej okolicy montuje się kierunkowe dla małego grona odbiorców będących na celowniku... w tym przypadku montują kierunkowe...

    Ogólnie to ciągle mamy za mało danych ale jak sami widzicie zagrożeń więcej niż zmartwień z anteny...

  20. #20

    Domyślnie

    Będzie antena na dachu. Pokrycie do balchodachówka a więc nic z sygnału się nie przedrze. Dom i tak jest w surowym stanie, najszybciej zamieszmaky w nim na zimę, a kumplowi nie będę robił kłopotów - przecież gdzieś tą antenę musi powiesić a z mojego dachu "widać" zbiorczą dla całego miasta.
    Od kilkudziesięciu lat przez organizmy ludzi przechodzi ogromna ilość sygnałów radiowych. Zdrowe to na pewno nie jest. Stąd pewnie wzrost zachorowań, ale by przed tymi falami się uchronić trzeba by zamknąć się w klatce faradaya i dobrze uziemić

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony