dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 100
  1. #41

    Domyślnie

    do Ropucha, dzis placilem za buka w metrowych kawalkach 81 PLN za m3, 10 kubikow przewizie mi gosc za 100 PLN, u sasiada zamowilem i czesc zaplacilem 20 kubikow buka po 60 PLN za m3 w takich samych kawalkach

  2. #42

    Domyślnie

    to znaczy :

    drewno - bale 1m - 60-100zł
    drewno - porąbane i suche 100-150 zł,
    tak średnio, w zależności pewnie od regionu ?

    My palimy drewnem liściastym z własnego ogrodu, stąd pytanie,
    bo w nowobudowanym domku będziemy kupować.

    Karina

    P.S.
    a mąż, od kiedy kupił piłę spalinową ( jakąś dobrą, bo wcześniej mieliśmy radziecką ) to wszem i wobec opowiada, że rżnięcie i rąbanie drewna to czysta frajda i przyjemność. I że do tego został stworzony ... Dla mieszczuchów, trochę pracy dobrze robi

  3. #43

    Domyślnie

    Dla mnie niekwestionowaną wadą pieców na paliwa stałe jest brak możliwości wyjazdu i pozostawienia domu w zimie na dłużej bez ogrzewania. Poza oczywistymi utrudnieniami w eksploatacji i pracą z tym związaną nikt nie odpowiedział jak poradzić sobie z w/w problemem.
    U mnie ogrzewanie gazowe plus kominek na dogrzanie.
    Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło w Waszych domkach

  4. #44

    Domyślnie

    Klaudia, można to zrobić na dwa sposoby:
    1. Napełnić instalację CO płynem niezamarzającym (podobnym do tego w układach chłodzących samochodów).
    2. Jeżeli mrozy są duże i zachodzi niebezpieczeństwo ujemnych temperatur w domu można np. już na etapie projektu przewidzieć podłączenie instalacji do zwykłego elektrycznego bojlerka na wodę, do tego pompka i sprawa załatwiona.

  5. #45

    Domyślnie

    Rozumiem, że te rozwiązania zabezpieczają tylko rury przed popękaniem, ale nie są w stanie utrzymać wyższej temperatury.
    Pamiętaj, że drewniane meble, drzwi czy schody np. mogą różnie zareagować na takie zmiany temperatury.

  6. #46

    Domyślnie

    Potwierdzam, temperatury bojlerem się nigdy nie osiągnie, no chyba żeby wstawić grzałki kilkanaście kW.

  7. #47

    Domyślnie

    On 2003-02-18 07:46, Klaudia wrote:
    Dla mnie niekwestionowaną wadą pieców na paliwa stałe jest brak możliwości wyjazdu i pozostawienia domu w zimie na dłużej bez ogrzewania.
    Mozna wykorzystac ogrzewanie elektryczne : montujac np kilka promiennikow. Beda sluzyly jak drugie, awaryjne zrodlo grzania czy dogrzania. Maja b.szybki czas do nagrzania pomieszczenia.
    Przy wyjezdzie mozna je nastawic na niska temp i spokojnie wyjechac,

  8. #48

    Domyślnie

    promienniki nie ogrzewaja powietrza w pomieszczeniu tylko wszystkie przedmioty w nim sie znajdujace. to wlasnie od tego pochodzi uczucie ciepla.

  9. #49

    Domyślnie

    To po poerwsze, a po drugie koledzy wyżej mówią o ogrzewaniu miałem jako jedynym rozwiązaniem. Moim zdaniem, nieużyteczne w praktyce. Niestety, zawsze cena kosztem czegoś innego, w tym przypadku nie tylko wygody ale również zapewnienia odpowienich warunków w domu.

  10. #50

    Domyślnie

    On 2003-02-18 07:46, Klaudia wrote:
    Dla mnie niekwestionowaną wadą pieców na paliwa stałe jest brak możliwości wyjazdu i pozostawienia domu w zimie na dłużej bez ogrzewania.
    sa piece - mozna je nazwac przemyslowe, ale jesli ktos i tak jedno pomieszczenia przeznacza na kotlownie to nie ma to znaczenia - ktore po zasypaniu przez okolo tydzien utrzymuja temperature 55C na piecu

  11. #51

    Domyślnie

    On 2003-02-18 09:51, tom soyer wrote:
    promienniki nie ogrzewaja powietrza w pomieszczeniu tylko wszystkie przedmioty w nim sie znajdujace. to wlasnie od tego pochodzi uczucie ciepla.
    Przecież promienniki to nie mikrofalówka.

  12. #52

    Domyślnie

    On 2003-02-18 09:51, tom soyer wrote:
    promienniki nie ogrzewaja powietrza w pomieszczeniu tylko wszystkie przedmioty w nim sie znajdujace. to wlasnie od tego pochodzi uczucie ciepla.
    czyli sciany, meble ... i od nich takze powietrze, i pomieszczenie napewno niezamarznie,

  13. #53

    Domyślnie

    mikrofalowka dziala jeszcze inaczej ))
    - promieniowanie podczerwone rozpraszajac sie na roznych elementach domu ogrzewa je - jak slonce albo ogrzewanie panelami
    - mikrofale pobudzaj wszystkie czasteczki wody zawarte w materiale do oscylacji (czasteczka wody jest dipolem), czasteczki pocierajac sie o siebie - np jak my w spiworze - wydzielaja mnostwo ciepla
    - konwekcja (to jak w przypadku konwektorow albo ogrz. podlogowego)

  14. #54

    Domyślnie

    Zarówno ściany, meble jak i powietrze są zbudowane z tych samych atomów; różnią się jedynie stanem skupienia. Po prostu powietrze jest "rzadsze" niż kanapa, dlatego ogrzewa się mniej (mniej atomów w tej samej objętości). Np. absolutna próżnia nie ogrzałaby się wcale.

  15. #55

    Domyślnie

    On 2003-02-18 10:24, Grzegorz63 wrote:
    Zarówno ściany, meble jak i powietrze są zbudowane z tych samych atomów; różnią się jedynie stanem skupienia. Po prostu powietrze jest "rzadsze" niż kanapa, dlatego ogrzewa się mniej (mniej atomów w tej samej objętości). Np. absolutna próżnia nie ogrzałaby się wcale.
    jaka jest roznica gestosci powietrza i np wody (czlowiek to przeciez 70% woda )

  16. #56

    Domyślnie

    Dlatego, że człowiek jest o wiele bardziej "gęsty" niż powietrze (wiadomo- ponad 70% wody) to jak podejdziemy do promiennika to wyraźnie czujemy uczucie gorąca na twarzy, ale powietrze wokół nas również się nagrzewa, choć w o wiele mniejszym stopniu.

  17. #57

    Domyślnie

    ... (czlowiek to przeciez 70% woda )
    Dlatego promienniki tak dobrze nadaja sie do ogrzania ludzi,

  18. #58
    Guest

    Domyślnie

    Ogrzewam prądem, ale mój sąsad "wędzi" mnie kominkiem.
    Co może być przyczyną tego intensywnego zapachu? Z tego co wiem,jego koszty ogrzewania są o połowę niższe, a kominki wszędzie w Polsce robią furorę ze względu na koszty. Jednak gdyby wszyscy wokoło używali kominków jako jedynego źródła ze względu na koszt byłoby pełno dymu i smrodu. Czekam na pierwsze wyroki sądowe. W Niemczch nie wolno palić więcej niż okazyjnie.

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Ogrzewam 72m2 prądem od 60 dni, pierwszy sezon.Domek bliźniczy. Ogrzewamy parter. Strop drewniany wełna 20 cm. Sciany BK 24 + 15 cm styropian.Od środka jako tynk płyta Gk 12 mm.
    Koszt razem z boilerem i oswietleniem, pralką itp. za te 60 dni ok. 900 zł. Z tego myślę, że nie wiecej niż 750 zł to ogrzewanie.
    Grzejniki Convector. Koszt instalacji z programatorem ok 2800 zł.
    No i jak>

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Może ktoś kiedyś wymyśli nadajnik mikrofal do podgrzewania ludzi w domu - od środka

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony