dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vilgefortz

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    1

    Domyślnie kot w bloku - siatka na balkonie

    mieszkam na 7 pietrze w wielkiej płycie ostatnio stałem sie włascicielem kota, którego chce uchronic przed spadnięciem z siódmego pietra wymysliłem, ze założe siatkę na balkonie, a czy ktoś ma doświadczenie i zrobił cos podobnego? bardzo proszę o informacje, pzdr, hubert

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie kot w bloku

    Siatka na balkonie to jest bardzo dobre zabezpieczenie. Sama mam dwa koty (obecnie trzy, może chcesz jeszcze jednego?) i oprócz siatki na balkonie mam moskitierę w oknie. Siatka jest zwykła, druciana, zielona więc nie rzuca się tak w oczy, jest do połowy wysokości balkonu, trochę zagięta do wewnątrz, ale zależy od kota. Najnowszy nabytek, znajda, łazi prawie po suficie, więc trzeba będzie siatkę przedlużyć. Wprawdzie mieszkam teraz na pierwszym piętrze, ale swego czasu mieszkałam z kotem na ósmym i też była siatka oraz moskitiery. Bez tego nie ma co liczyć, że kot nie wejdzie na parapet, a wtedy o wypadek nie trudno. Pozdrawaiam

  3. #3

    Domyślnie

    Mieszkamy na szóstym piętrze, mamy dwa koty i siatkę na balkonie. Mąż zrobił to zabezpieczenie z siatki ogrodniczej. Służy już drugi rok i jest w porządku. W poprzednich latach mieliśmy tylko taką delikatną moskitierę, która dawała radę przy spokojnej kotce seniorce. Kiedy przybyło nam drugie kocię, solidne zabezpieczenie okazało się niezbędne. Założyliśmy siatkę w trybie ekspresowym po tym, jak kot znajomych wypadł z trzeciego piętra i się zabił - jak widać to mit, że spadają zawsze na cztery łapy.
    Niektóre sklepy zoologiczne oferują gotowe siatki, ale znajomi nie byli z takiej siatki zadowoleni, bo była zbyt delikatna i po roku intensywnego działania deszczu i słońca zaczęła się rozłazić w rękach.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Miałem kiedyś kocura, a w zasadzie kotkę na czwartym piętrze łaziła po poręczach balkonu, po parapecie zewnętrznym, nigdy nic się nie stało, koty są mądre i dobrze wiedzą czym to grozi. Niestety są także wszystkiego ciekawe i to może być w takiej sytuacji zmylne.

  5. #5

    Domyślnie

    Nikt się lepiej nie porusza po małych powierzchniach niż koty, ale... mojemu zdarza się raz na jakiś czas spaść z parapetu - więc bardzo bym się bał wypuszczać go na niezabezpieczony balkon
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ineczka71

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    lubelskie/Henley on Thames UK
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jak najbardziej polecam siatkę!!! Niestety z bardzo przykrego doświadczenia. Mój najsłodszy pod słońcem kociak spokojnie użytkował balkon przez dwa lata i wszystko było OK, ale kiedyś przyszło mu do głowy zapolować na ptaszki .... Na 7 piętrze mieszkałąm. Do dziś dnia mam wyrzuty sumienia, że przez moją własną głupotę ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony