dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Tu jest jedna sprawa , prosze:
    "Wygrałeś darmowe minuty" - SMS-y oszustów
    AFP

    "Gazeta Wyborcza": Jedni oszuści, podszywając się pod operatorów, wyłudzają doładowania telefonów na kartę, inni zaś włamują się do skrzynek abonentów TP SA i naciągają na drogie połączenia z serwisami rozrywkowymi.
    Podszywają się pod operatorów sieci komórkowych i wyłudzają doładowanie telefonu na kartę.

    Urząd Komunikacji Elektronicznej zażądał wczoraj wyjaśnień od prezesa PTC (sieć Era), w jaki sposób chroni swych klientów przed nadużyciami. Na odpowiedź mają siedem dni.
    REKLAMA Czytaj dalej

    "Era Omnix. Wygrałeś w naszym konkursie zestaw kina domowego, aby potwierdzić odbiór nagrody wyślij SMS o treści 668xxxxxx na numer 1120", "Z okazji urodzin ERA otrzymałeś 20 darmowych minut! Aby potwierdzić wyślij 9-cyfrowy kod 696xxxxxx na numer 1120". Takiej treści SMS-y otrzymują abonenci sieci Era. Jeśli na nie odpowiadają, doładowują komórki oszustom.

    Jak to możliwe? Oszuści wykorzystali wprowadzoną latem usługę, która umożliwia proste doładowanie (10 lub 20 zł) innego telefonu na kartę (tzw. pre-paida) za pomocą SMS-a. Wystarczy podać numer telefonu, który chcemy doładować (oszuści podają swój) oraz wysłać SMS-a na czterocyfrowy numer operatora (1110 lub 1120), który kwotę doliczy do rachunku. Usługa jest bardzo przydatna i popularna: np. rodzice mogą zasilić komórkowe konto dziecka.

    Więcej w "Gazecie Wyborczej"


    Druga o ktorej pisalam dotyczyla niekorzystnych zmian w naliczaniu abonamencie Plus i niekorzystnych zmian w umowie o ktorych nie powiadomiono abonentów (min mnie) - prosze o chwilke cierliwosci - bo szukam linka zeby nie kopiowac tekstu
    No i gdzie tu masz nabijanie klientów w butelkę? To, że "Polak potrafi", to nie jest wina operatora. Intencjš tej usługi było co innego i mogę Cię zapewnić, ze czynione sš spore wysiłki, żeby ten proceder ukrócić. A czy winš operatora jest, że jak dostaniesz jakiegoœ smsa z wiadomosciš, że coœ wygrałaœ, chociaż nie brałaœ udziału w żadnym konkursie, to naiwnie w to wierzysz i nabijasz konto jakiemuœ oszustowi? Jak dostaniesz zdrapkę z Readers Digest, że wygrałaœ wycieczkę na Hawaje, tylko musisz zaprenumerować i coœ tam jeszcze zrobić, to także to wykonujesz?
    Wolnego
    Obraża mnie takie stawianie sytuacji, jak prezentujesz. Wszędzie i każdemu zdarzajš się pomyłki, ale jak okradziono mi samochód w Warszawie, to nigdy nie powiem, że każdy Warszawiak to złodziej. Wymienieni przez Ciebie operatorzy majš po około 10 milionow klientów każdy i cišgle im tych klientów przzybywa. Jak myœlisz dlaczego? Dlatego, że sš oszustami i "nabijajš klientów w butelkę"? Niedługo minie 10 lat jak mam telefon komórkowy i choć zdarzało się, że były z nim, bšdŸ z usługami jakies problemy, to zawsze były załatwiane szybko i profesjonalnie.
    I dobrze zrozumiałem Twój post. Może nie chodziło Ci o napisanie, że "X jest zły, a Y dobry A uczciwy a B kantuje " , ale tak to napisałaœ i nie tylko ja tak to zrozumiałem.

  2. #22

    Domyślnie

    Skoro dyskusja zeszła już na te tematy to i trochę jeszcze wtrącę od siebie jako, że znam tą branżę.
    Rispetto
    Święte słowa. Sam to miałem napisać, ale byłeś pierwszy

    Zielonooka
    Postaraj się najpierw zrozumieć dlaczego ludzie piszą, że "Idea (teraz oranżada) to znienawidzona tepsa". Dlaczego ludzie tak myślą? Otóż:
    Jak napisał Rispetto TPSA jest właścicielem Idei/Orange. I co z tego wynika? Ano to, że wykorzystując swój mariaż z TPSA Idea ma przewagę nad konkurencją tj. Plusem i Erą - ma dostęp do ogólnopolskiej sieci tepsy przez co może składać firmom konkurencyjne oferty konwergentne. Plus i Era muszą same budować sieć stacjonarną lub dzierżawić łącza. A niby dlaczego Idea ma dostęp do czegoś co powstało z pieniędzy milionów polaków przez wiele lat? Druga sprawa to sieć sprzedaży i obsługi. Idea/Orange jest dostepna w każym punkcie sprzedaży i obsługi tepsy. Kolejna rzecz to utrudnianie innym operatorom dostępu do sieci tepsy - mimo iż ma tak zwany "z.......y" obowiązek.
    Monopolistom mówimy zdecydowane NIE.
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rispetto - wstawie link do sprawy ktora zaoowocowala interwencja Rzecznika Obrony Praw Konsumenta - tak jak napisalam musze je znalesc (tzn znalalaam ale sa w archiwum i dostep do nich jest platny wiec szukam niezarchiwizowanego tekstu)
    Niechcialam tego robic bo to nie watek pt- czy operatorzy nabijaja klientow w butelke - moj pierwszy post dotyczyl sparwy zwiazanej z tym ale w innym kontekscie,
    Jednak przywolana do tablicy zrobie to bo nie lubie jak mi ktos zarzuca ze pewne rzeczy wyssalam z palca

    I na tym skoncze dyskusje i juz nie pisze tu , bo nie mam ochoty dyskutowac z osoba ktora ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem
    NIC nie zrozumiales z tego co pisze, ja pisze A a ty czytasz B i w kolko powtarzasz swoje
    ok, moze to ja mam problemy z pisaniem tak zebys Ty zalapal o co mi chodzi ale szkoda mi czasu i sily na jalowa dyskusje

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertus
    Skoro dyskusja zeszła już na te tematy to i trochę jeszcze wtrącę od siebie jako, że znam tą branżę.
    Rispetto
    Święte słowa. Sam to miałem napisać, ale byłeś pierwszy

    Zielonooka
    Postaraj się najpierw zrozumieć dlaczego ludzie piszą, że "Idea (teraz oranżada) to znienawidzona tepsa". Dlaczego ludzie tak myślą? Otóż:
    Jak napisał Rispetto TPSA jest właścicielem Idei/Orange. I co z tego wynika? Ano to, że wykorzystując swój mariaż z TPSA Idea ma przewagę nad konkurencją tj. Plusem i Erą - ma dostęp do ogólnopolskiej sieci tepsy przez co może składać firmom konkurencyjne oferty konwergentne. Plus i Era muszą same budować sieć stacjonarną lub dzierżawić łącza. A niby dlaczego Idea ma dostęp do czegoś co powstało z pieniędzy milionów polaków przez wiele lat? Druga sprawa to sieć sprzedaży i obsługi. Idea/Orange jest dostepna w każym punkcie sprzedaży i obsługi tepsy. Kolejna rzecz to utrudnianie innym operatorom dostępu do sieci tepsy - mimo iż ma tak zwany "z.......y" obowiązek.
    Monopolistom mówimy zdecydowane NIE.

    ok i to jest dyskusja ktora jestem w stanie podjac bo masz argumenty i tu jestem w stanie sie zgodzic (lub nie) ale mamy podstawe do rozmowy
    ja nie trzymam "swojego zdania za morde" i jesli ktos przedstawi mi rzeczowe argumenty moge uznac ze sie w jakiejs sprawie myle
    natomiast nie moge rozmawiac - ani nie umiem ani nie chce - z osoba ktora zupelnie nie łapie tego co chce przekazac - byc moze wina lezy po mojej stronie ze nie umiem przedstawic swoich racji tak zeby byly zrozumiale - do tej pory myslalam ze posiadam taka umiejetnosc, no coz
    pozdrawiam serdecznie

  5. #25

    Domyślnie

    Wygląda na to, że tak odeszliśmy od tematu wątku, że jego autor coś chyba już się nim nie interesuje))
    Pozdrawiam,
    Robert

    Zdjęcia mojej chatki: http://tinyurl.com/owx8f

  6. #26

    Domyślnie

    Witam! Odświeżam wątek, bo przymierzam się do zmiany operatora! Chodzi oczywiście o komórkę. Mam na myślii stosunek kwoty abonamentu do ilości darmowych minut w nim zawartych. Od zawsze mam w Orange (wcześniej Idea) i obecnie w najtańszym abonamencie Dla Firm (bo dużo jestem za granicą, a tu niewykorzystane minuty nie przepadają), tj. za jakieś 20 zł brutto (chyba? sam w tej chwili nie pamiętam ) jest 25 minut do wykorzystania, czyli minuta wychodzi po jakieś powiedzmy 70gr. To jest moim zdaniem sporo i chcę poszukać, czy gdzieś nie da się taniej . Aha i mam jeszcze w tym abonamencie naliczanie sekundowe od pierwszej sekundy i pocztę głosową chyba za darmo. Chciałbym pozostać przy abonamencie 20 -30 zł i żeby niewykorzystane minuty nie przepadały. Ktoś jest biegły w telefonicznych tematach? Ciekaw jestem jak jest u innych operatorów? Jak u jakiegoś znajdę lepszą ofertę to chętnie się przeniosę .
    Per Aspera Ad Astra

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony