dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Przeznaczenie pomieszczeń

    Witam.
    Mam problem z cyklu "od nadmiaru głowa boli" lub "nie miała baba kłopotu" A mianowicie mieszkam w domu trzykondygnacyjnym - przyziemie gospodarcze: garaż, kotłownia itp, piętro: łazienka, kuchnia i trzy pokoje, drugie piętro: cztery pokoje i druga łazienka. Do tej pory drugie piętro było wynajmowane i użytkowaliśmy trzy pokoje. Obecnie mamy do dyspozycji całość i ... zaczęły się schody. Nie wiem jak zagospodarować przeznaczenie pokoi.
    Nasza rodzina jest trzyosobowa - mój mąż, ja i trzyletni synek. Dom był okazją cenową, więc go kupiliśmy nie zastanawiając się, ze jest trochę przyduży. Lubię przestrzeń ) Jest również dość ekonomiczny w utrzymaniu, więc od tej strony nie był to zły zakup.

    W domach piętrowych na górze zazwyczaj są sypialnie, więc przeniesiemy tam swoją, synka zapewne również - aby był za ścianą, gdyby coś się działo. Ale co z resztą? Życie koncentruje się na dole, gdzie jest salon, kuchnia, TV, muzyka więc i tak zabawki dziecka lądowałyby na dole. Może urządzić mu drugi tylko do zabawy? Tzw. pokój gościnny jest wykorzystywany zazwyczaj nieczęsto - ale by się przydał. Jak go urządzić, aby nie był tylko kurzącym się pomieszczeniem? Jak Wy macie zagospodarowane pomieszczenia, jeśli macie ich więcej? Czy jest ktoś, kto miał i rozwiązał taki problem?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym chciała mieć taki problem
    Ad meritum: pokój gościnny można połączyć z gabinetem lub biblioteczką. Pokój koło sypialni możecie przeznaczyć na garderobę. Jeśli macie w planach większy remont to może powiększycie pokoje kosztem jakiegoś jednego (nie wiem jakie macie duże te pokoje). Oczywiście bawialnia to dobry pomysł na dole. Kiedyś pewnie będziecie chcieli powiększyć rodzinę to pokoików będzie jak ulał. Powodzenia.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1 jadalnia, salon, gabinet, kuchnia, łazienka
    2 sypialnia, garderoba, dwie łazienki, pokój dziecka

  4. #4

    Domyślnie

    Popieram. Barfzo brakuje mi typowej bawialni na dole. mamy za to "gabinet" połączony z pokojem gościnnym. Mój mąż pewnie zrobiłby sobie pokój muzycznym odpowiednio wyciszony Dobrym pomysłem jest też obszerna garderoba.
    A masz pralnię? Pokój gdzie suszysz rzeczy, prasujesz .../

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony