dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 181
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie KOŁO: ceramika łazienkowa: miski, umywalki, brodziki - opinie, dyskusje, modele

    To jest wątek skierowanyy do wszystkich, którzy zastanawiają się nad kupnem kabiny prysznicowej.
    Nie wybierajcie kabin Koła. Ładnie wyglądają tylko w chwili montażu.
    Od grudnia 2002 roku jestem użytkownikiem kabiny pólokrągłej Akcent 90 cm biała. Już drugi raz od tego czasu złamał się wózek górny (część metalowa). Po raz pierwzy wymieniany był po niecałym roku użytkowania. Ponadto z dolnych mocowań zaczepów do drzwi zeszła farba. Prysznic użytkują dwie osoby, po każdym prawie użyciu jest czyszczony załączoną ściągaczką gumową (skądinnąd b. dobrej jakości), a co jakiś czas czyszczę go środkiem do czyszczenia kabin prysznicowych firmy Frosch.
    Myślę, ze nieprędko wymienię kabinę, ale na pewno nie będzie to koło.

  2. #2

    Domyślnie ceramika Koło

    planuje ceramike koło i białe kafle w łazience ,Koło ma troche zlamana biel ze śnieżno-bialymi kaflam moze wyglądac na brudne czy znacie jakies kafelki ktore by mialy podobny odcien moze ktos ma juz taka cala biala lazienke z ceramika z Koła poradzcie cos

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Kanton
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Dzielnica
    Radońska
    Posty
    526

    Domyślnie

    światło światło i jeszcze raz światło
    Forum to nie miejsce dla mięczaków!!!

  4. #4

    Domyślnie Zdefektowana deska wolnoopadająca KOŁO Varius - poradzicie?

    Witam, mam następujący kłopot: mam w łazience muszlę Koło Varius i deskę wolnoopadającą K30112. Problem polega na tym, że poluzowało się jedno z mocowań deski od góy muszli (tzn. wychodzi kompletnie z otworu plastikowy kołek wraz z jak gdyby rozkręconą śrubą - nie wiem, bo nie montowałem). Z tego co widzę, to niemożliwe jest jej ponowne wkręcenie w gwint bez ściagnięcia muszli ze szpilek Geberitu. Zastanawia mnie też to, czy jest to zwykłe wykręcenie/niedokręcenie czy może usterka samego mechanizmu montażu deski do muszli? Poratuje mnie ktoś?

    Tak to wygląda (zupełnie się nie trzyma i swobodnie wychodzi w całej okazałości po podniesieniu deski)


    [/img]

  5. #5

    Domyślnie stelaż podtynk. KOŁO PANDA- uzytkuje ktos?

    Hej : )

    Chce kupic ten stelaz, dlatego ze jest stosunkowo waski, ma 40 cm szer.
    Jest w sprzedazy glownie z miska Kolo Panda.
    I teraz pytanie:
    Czy ktos go uzytkuje juz? Jesli tak, to czy nie sprawia klopotow?

    dzieki za pomoc,
    Watton
    : )

  6. #6

    Domyślnie Deska sedesowa wolnoopadająca KOŁO Varius POMOCY!

    Witam serdecznie, mam nadzieję, że posiadacze wyżej wymienionego produktu Koła poratują mnie swoimi spostrzeżeniami. Chodzi o deskę sedesową twardą z tworzywa Duroplast, wolnoopadająca - wg nomenklatury producenta - K30112, a właściwie o sam mechanizm jej opadania. Od czasu zamontowania deski (lipiec 2007) już trzykrotnie reklamowałem zawiasy odpowiadające za zamykanie się deski i nadal nic to nie dało, to znaczy, że po krótkim okresie użytkowania deska robi się szybkoopadająca i żadna regulacja nic nie pomaga, tym bardziej, że zastosowano kombinację metalu i plastiku, co powoduje, że zaślepki z tworzywa wypadają. Czy macie podobne problemy z deską? I czy może ktoś z forumowiczów opatentował jakiś sposób zmagania się z tym problemem? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

  7. #7

    Domyślnie

    pewnie cie to nie pocieszy, ale mam takie dwie z cersanitu, i obie staly sie szybkoopadajace juz po kilku dniach .... probowalem, kombinowalem, dokrecalem i luzowalem - i guzik, kicha,

    marketing ?

  8. #8

    Domyślnie

    Pewnie tak, a z drugiej strony byle deska produkcji niemieckiej kupiona przez znajomych w Lidlu za niespełna 50 zł (a nie niemal 400 zł!) sprawuje się lepiej od wyrobów z Koła

  9. #9

    Domyślnie

    Deska wolnoopadająca koło-działa na budowie i wolnoopadanie jeszcze działa, zato zaślepki kilukrotnie zeczywiście wypadały ze swoich miejsc(to chyba jest związane z zbyt słabą konstrukcją zawiasów-zawias w czasie opdania pracuje i ta zaślepka potrafi wypaść)
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam w użytkowaniu od dwóch tygodni taka deskę z duravitu i póki co nie zauważyłem żadnych zmian prędkości opadania.

  11. #11

    Domyślnie

    Renatka&Petronek i KiZ a czy z deską w komplecie otrzymaliście jakieś klucze do jej regulacji?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    pewnie cie to nie pocieszy, ale mam takie dwie z cersanitu, i obie staly sie szybkoopadajace juz po kilku dniach .... probowalem, kombinowalem, dokrecalem i luzowalem - i guzik, kicha,

    marketing ?
    Hmmm,ja mam też dwie-Roca na Damie Senso i od ponad dwóch lat działają bez zarzutu. (tfu, tfu )
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  13. #13

    Domyślnie

    Ta deska albo jest do niczego albo trafiłem na jakiś felerny egzemplarz. Wyobraźcie sobie, że wczoraj moja żona usiadła jak każdego wieczora na zamkniętej muszli kąpiąc dziecko (a waży niewiele, bo 54 kg) i deska pękła w poprzek na całej długości! Orientujecie się może (mamy ją od 9 miesięcy), czy można próbować reklamować takie uszkodzenie mechaniczne?

  14. #14

    Domyślnie

    ojjj nawet mnie nie straszcie z ta deska bo zakupilam takie 2 hehehe ale narazie jeszcze nie uzywałam

  15. #15

    Domyślnie

    A ja mam pytanie z innej beczki - jak wolno opadają u was deski wolnoopadające? Pytanie może trochę dziwne ale kupilem niedawno wc z deską wolnoop. artceram i deska ta strasznie wolno opada i mnie to trochę denerwuje a żadnej regulacji nie widzę.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    ja też mam deske wolonopadająca z Koła ( Varius) i równiez działa bez zarzutu.
    ( odpukac... )
    A opadanie jest taki ejak trzeba, ani z aszybkie, ani za wolne...

  17. #17

    Domyślnie

    Czy orientujecie się jakie parametry musi spełniać deska (najlepiej w opisie producenta), bo widzę, że przy innych wyrobach podaje się np. dopuszczalne obciążenie maks. 300 kg. Jak znam życie Koło będzie chciało się wykpic od reklamacji z racji "mechanicznego uszkodzenia" - a jakie ma być skoro pod ciężarem niecałych 60 kg wyrób pęka na pół. Przecież nie ma obostrzeń w tym zakresie, tzn., że z deski można korzystać tylko w wersji "open".

  18. #18

    Domyślnie

    Maślak ja czytałam gdzieś ze w wyrobach tych deska bardzo szybko robi się szybko opadająca, więc ciesz sie że działa.,artceram bardzo szybko się psuje
    Dla chcącego nic trudnego!

  19. #19

    Domyślnie

    BRATER - nie wiem czy nie widziałem u któregoś producenta na desce nalepkę z piktogramem zakazującym siadania na zamkniętej desce (taka przeźroczysta do odklejenia po zamontowaniu kibelka) coś tak mi się po głowie kołacze ale nie mogę sobie przypomnieć co to była za firma

    acca5 - nie strasz na razie ciesze się wyglądem i od czasu do czasu sobie poużywam a jak zmieni się w normalną to też tragedii nie będzie - całe życie miałem normalną deskę więc bez tego bajeru przeżyję tak jak do tej pory.

    Zresztą wszystko wyjdzie "w praniu" jak jakiś czas będzie eksploatowane.

    Drugi kibelek z dechą wolnoopadającą załatwiłem sobie ładnie w ubiegłym tygodniu - jako zapalony majsterkowicz amator z nieustającą chęcią do ulepszeń chciałem dokręcić mocowanie deski do wc bo trochę się przesuwała w prawo jak opadała i niestety jedna z nakrętek od śruby mocującej wpadła mi gdzieś do wnętrza wc (nie do miski tam gdzie woda ale gdzieś wewnątrz ceramiki przez otwór do mocowania) i tym sposobem będę musiał zdemontować całe wc i jakoś to draństwo wydobyć chyba że ktoś może wie gdzie można kupić zestawy kołków fischera do mocowania deski wolnoopadającej.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    sluchajcie a mam takie pytanie


    po kiego taka deska???? nie rozumiem cos usprawnia, czy jakies inne jest zastosowanie???? czy jak znajomi przyjda to taki gadzet?

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony