dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Potrzebuję porady co do ocieplenia wewnątrz przed pleśnią!!!

    Witam serdecznie, potrzebuję FACHOWEJ porady.Mieszkam w niedocieplanej kamienicy. Na docieplenie przez właściciela kamienicy nie mogę liczyć. W mieszkaniu (a jest ono umiejscowione w górnym rogu domu) mam pleśń. Najwięcej w miejscu gdzie mam zabudowaną szafę. Proszę o poradę w jaki sposób najlepiej pozbyć się pleśni ocieplając ściany od wewnątrz. Obecnie mieszkanie mam po remoncie (ok 2,5 roku temu), gdzie na ścianach z cegły zamieszczone są płyty gipsowe. Problem pleśni istnieje też na suficie w łazience a właściwie nad podwieszanym sufitem z płyty. Generalnie w mieszkaniu nie ma ogrzewania a jedynie grzejniki na prąd, które jak tyko można wyłączam ze względu na zurzycie prądu. Ogólnie w mieszkaniu jest wiele ognisk pleśniowych o niedużych średnicach. Proszę o poradę tych, którzy mogą pomóc

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A masz wymienione okna?

  3. #3

    Domyślnie

    tak całe mieszkanie mam wyremontowane. a propos okien to w czasie zimy na oknach w dolnej cześci również zbiera mi się pleśń.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No to jesteśmy w domu.

    Powodem pleśni jest słaba wymiana powietrza w pomieszczeniach.
    Jak były stare okna, to były i szpary, a teraz wszystko jest szczelne, za szczelne.

    Ja bym powycinała trochę uszczelek.

  5. #5

    Domyślnie

    Powycinał trochę uszczelek???? Mam plastikowe okna i owszem bardzo szczelne, nie oznacza to jednak ze mieszkania nie wietrzę (również zimą). To że potrzebuję lepszego obiegu powietrza to już wiem. Ale moje pytanie dotyczy przede wszystkim docieplenia ściany zewnętrznej budynku od wewnątrz I takiej porady potrzebuję najbardziej. Ale dziękuję za zainteresowanie

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    plesn jest wynikiem nie tylko przemarzania scian ale rowniez zlej wentylacji.Zbyt szczelne okna sa takze przyczyna Twoich klopotow.
    Od srodka niestety sie nie dociepla domow - powinno to byc wykonane na zewnetrznej stronie sciany.Takie wewnetrzne docieplenie nie poprawi sytuacji a moze nawet pogorszyc.
    Niestety nie ma dobrych wiesci dla Twojego problemu, trzeba docieplic budynek i przede wszystkim skutecznie poprawic wentylacje. Do tego czasu pozostaje Ci walka z plesnia.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiem, że moja rada odnośnie powycinania uszczelek wydawać Ci się może dziwna, ale to prawda.

    Powycinaj je na przemian, żeby za bardzo Ci nie wiało.

    Nie wiem jak długo tam mieszkałaś przed remontem, ale problem pleśni przed wymianą okien założe się, że nie istniał.

  8. #8

    Domyślnie

    Problem w tym że przed remontem tam nie mieszkałam. Przed remontem w tym mieszkaniu był piec ogrzewający mieszkanie. Teraz mieszkanie wygląda super ale.... jest kilka poważnych problemów. Wycinanie uszczelek mnie nie przekonuje wolę częściej wietrzyć. Obawiam się że zimą mogę pluć sobie w brodę ze porobiłam sobie dziurki w okanch i w związku z tym muszę marznąć. Bo wierz mi zimy w tym mieszkaniu to koszmar. Okres ciepły jest super, latem coprawda jest upał bo okna są na wschód ale mieszkam w Polsce gdzie większość roku to zima i problem niedogrzanego mieszkania jest dla mnie i mojego małego synka ogromny. Dodam jeszcze że ciężko mi będzie wynalęźć kasą na dogrzanie choćby tej ściany w szafie ale to już inna inszość.

  9. #9

    Domyślnie

    jedna sprawa to uszczelki tak jak radzą powyżej. a druga sprawa to ten kąt co jest pleśń musi być odsłonięty dla lepszej wentylacji.....
    ot... cała tajemnica.....

  10. #10

    Domyślnie

    Jak mam odsłonić kąt. Mam na całej ścianie drzwi od szafy takie przesuwane 4 szt. W tej chwili są najczęściej otwarte i stoi przy tej najbardziej zaplęsniałej części włączony grzejnik. Ale na dłuższą metę nie bede miała przecież wiecznie otwartej szafy:/ Co do okien to są uchylone niemal bez przerwy, pozaty mam taką mozliwość rozszczelniania okien więc pomysł z dziurawieniem uszczelek jest nie do zrealizowania. Ale jeszcze raz dziekuje za podpowiedź.

  11. #11

    Domyślnie

    jeżeli kąt będzie zasłonięty.... to grzejnik nic nie da szkoda energii..
    musibyć swobodny przepły powietrza..... efekt murowany.... coś wymyśl

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Można ocieplać ściany od wewnątrz. Nie jest to takie proste jak od wewnątrz ale możliwe. Od pomieszczeń dajesz płytę gipsowo-kartonową lub gipsowo-włóknową potem paroizolacja i dopiero wełna mineralna. Paroizolacja to najważniejszy punkt. Musi być szczelna. Niestety samo ocieplenie ścian zewn. może nie rozwiązać problemu. Ściana nadal będzie miała miejsca nieocieplone - kąty i rogi. Przy ocieplaniu od wewnątrz dobrze gdybyś ociepliła też sufit i ściany wewn łączące sie z zewnętrznymi. Grubość izolacji na suficie czy ścianie wewn. nie musi być duża - wystarczą 3 cm. Ale wszędzie paroizolacja.
    No i musisz koniecznie wentylować mieszkanie. Najlepiej zamontować nawiewniki pod lub nad oknami. Grzyb w rogu na ścianie to wynik zbyt wysokiej wilgotności w domu i zbyt niskiej temperatury na powierzchni sciany, ale grzyb na oknie jest tylko wynikiem niewentylowania.

  13. #13

    Domyślnie

    O proszę w końcu jakaś fachowa rada. Bardzo dziękuję. Jest już jakiś punkt zaczepienia. Ściany z pleśnią są (jeszcze raz napiszę) jednoczesnie ścianami mojej szafy więc logiczne (przynajmniej dla mnie), że drzwi szafy mam zamknięte a w środku grzejnika nie trzymam więc i owszem otwierając te drzwi zimą czuję jak "wieje" z szafy zimno. Dziękuję bardzo za fachowa wypowiedź
    P.S. Piękne zdjęcie. Prawdziwe czy ściągnięte z netu?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Zdjęcie jest prawdziwe z Mazur z zeszłego roku. To ja i mój syn.
    A ocieplenie od wewnatrz kompleksowe może wyglądać np tak:

  15. #15

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za szczegółowe zobrazowanie problemu Pozdrowienia dla synka

  16. #16

    Domyślnie

    Zamiast wycinania uszczelek (utrata gwarancji na okna - jeśli nowe) proponuję założenie nawiewników naokiennych - najlepiej higrosterowanych - wtedy zimą nie będzie wiało. Mam również elektryczne ogrzewanie w mieszkaniu i zawsze w każdym pomieszczeniu jest włączony jeden grzejnik - nie na całą moc - ale zawsze coś - też mam sciany zewnętrzne. Do twojego mieszkania jest potrzebne - po pierwsze porządne dogrzanie - aby je wysuszyć, po drugie dobra wentylacja. Ta pleśń może niedługo objawić się u ciebie reakcją alergiczną i chorobami układu oddechowego. Poza tym ubrania zaczną nabierać niemiłego zapachu.
    Przyjemnego wietrzenia.
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  17. #17

    Domyślnie

    Najlepiej to poprosić jakiegoś inżyniera żeby rzucił fachowym okiem na problem i zdiagnozował.
    Być może problem jest zupełnie gdzie indziej niż w oknach.
    U mnie kiedyś było tak że powodem były mostki termiczne i źle wykonana izolacja balkonów - dostawała się wilgoć. Poprawiono błąd - po skuciu kafelek na całym balkonie problem sam znikł.
    Konieczne jednak było wymycie ściany środkiem typu Ace - chlor i wysuszenie.
    Pleśń moze się okazać bardzo groźna dla dziecka - lepiej się pospieszyć ze zwalczeniem grzyba.

  18. #18

    Domyślnie

    Ocieplenie of wewnatrz sie nie robi. Zapomnij o tym. "Punkt rosy" wprowadzi robie wilgoc wprost na ociepliona sciane mieszkania. Masz to murowane.[/list]

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ale ten punkt występuje bez ocieplenia. Bez wątpienia po ociepleniu od wewnątrz wilgoć przestała by się skraplać na wewnętrznej stronie przegrody.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Ale ten punkt występuje bez ocieplenia. Bez wątpienia po ociepleniu od wewnątrz wilgoć przestała by się skraplać na wewnętrznej stronie przegrody.
    Niby dla czego? Bo będzie lód a nie krople? Też mi wielkie szczęście...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony