dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 43 z 43
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Wiesz co Sergey dziwnym zbiegiem okoliczności ludzie mają grzyby na ścianie nawet autor wątku. Stolarka okienna jest znacznie szczelniejsza niż ci się wydaje i bez nawiewników wentylacjia w mieszaniach z nowymi oknami nie ma. Punkt rosy na jednowarstwowej ścianie z cegły będzie już przy 53% - oczywiście obliczałem sobie sam, a nie wierzyłem bezgranicznie w twoje obliczenia. Współczynnki brałem z polskich norm.
    Jeśli ściana zewnętrzna ma 10-11 stopni to tylko wyjątkowy ignorant napisze że jest zbliżona do 20 stopni otoczenia.
    Z moich obliczeń wynika, źe taka ściana bardzo często będzie zagrzybiona. Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o izolowaniu ścian od wewnątrz. Skoro nie masz to po co piszesz, że się tak nie robi. Zajął byś się lepiej czymś o czym masz pojęcie.
    Ja bym do ocieplania wybrał płyty zespolone specjalne do izolowania od wewnątrz - płyta gipsowo-kartonowa lub gipsowo-włóknowa pokryta z jednej strony twardym styropianem lub twardą wełną. Pomiędzy płytą gipsowo-kartonową/gipsowo-włóknową a styropianem/wełną umieszczona musi być paroizolacja - folia aluminiowa o grubości 0,05 mm. Płyty przyklejałbym na ścianach zewnętrznych oraz na stropie i ścianach wewnętrznych prostopadłych do ścian wewn. Najgrubsza warstwa izolacji na ścianach zewnętrznych a cienka na pozostałych. Szczególnie zadbałbym o szczelność połączeń między płytami- pają wypuszczoną paroizolację do robienia zakładek.

  2. #42

    Domyślnie

    Chłopcy kompletnie nic z waszych wskaźników nie rozumiem, ale temat ciekawy. Może w końcu uda mi się zrozumieć ten sławny punkt rosy.
    Na chłopski rozum. Czy chodzi w tym przypadku o to, że:
    ocieplenie od wewnątrz izoluje ścianę zewn. od pomieszczenia wewnątrz i zw. z tym ściana zewn. idzie po najmniejszej linii oporu i przyjmuje temperaturę z powietrza na zewnątrz czyli zimą jest zimna?
    A jak izolacja będzie gdzieś nieszczelna to tu nastąpi skraplanie?
    A jak będzie super hiper szczelna to punk rosy wystąpi u sąsiada?

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Tak izolacja od wewnątrz powoduje, że mur zimą jest zimny. Trochę cieplejszy od otoczenia ale często cały ma niższą temperaturę od 0 stopni C.
    Jeśli paroizolacja będzie nieszczelna to może się wilgoć skraplać pod warunkiem, że ciśnienie rzeczywiste pary wodnej osiągnie wartość ciśnienia maksymalnego w danej temp. Zależy to od kilku czynników. Od tego ile tej pary wodnej przedostanie się przez nieszczelności, jaka była wilgotnośc względna wewn i na zewnątrz, jaka różnica temp wewn. i na zewn. Samo wykraplanie nie jest grożne jeśli jest tej wody niewiele i zdoła ona odparować np. latem.
    Izolacja u ciebie nie ma wpływu na warunki u sąsiada, bo pomiędzy mieszkaniami nie powinno być różnicy ciśnień pary wodnej i różnicy temperatur. A nawet jeśli to nie na tyle duże aby dochodziło do skraplania się pary wodnej na powierzchni (szybciej u ciebie niż u sąsiada). To zjawisko dotyczy tylko ścian zewnętrznych i ew. oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony