dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Kociol C.O. na węgiel

    Witam

    Jestem na etapie wyboru pieca c.o. Zastanawiam się nad kotlem "HEF" komorowym. Jest to kociol stalowy z dolnym spalaniem, ma regulowany wlot powietrza sterowany za pomocą miarkownika ciagu Honeywell.
    Proszę o opnie użytkowników tego kotla. Nie ma on wentylatora, instalator powiedzial, iż producent celowo z niego zrezygnowal. Z góry dziękuję za pomoc.

    Może ktoś poleci mi inny sprawdzony ?

    pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: Kociol C.O. na węgiel

    Cytat Napisał mariusz07
    Witam

    Jestem na etapie wyboru pieca c.o. Zastanawiam się nad kotlem "HEF" komorowym. Jest to kociol stalowy z dolnym spalaniem, ma regulowany wlot powietrza sterowany za pomocą miarkownika ciagu Honeywell.
    Proszę o opnie użytkowników tego kotla. Nie ma on wentylatora, instalator powiedzial, iż producent celowo z niego zrezygnowal. Z góry dziękuję za pomoc.

    Może ktoś poleci mi inny sprawdzony ?

    pozdrawiam
    Buderus logano 111 lub 111d(również na drewno).

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki Maly;

    wlaśnie ściągam informacje o logano s111. Wygląda calkiem przyzwoicie.
    Sprawdzaleś go w dzialaniu ?

  4. #4

    Domyślnie Re: Kociol C.O. na węgiel

    Cytat Napisał mariusz07
    Witam

    Jestem na etapie wyboru pieca c.o. Zastanawiam się nad kotlem "HEF" komorowym. Jest to kociol stalowy z dolnym spalaniem, ma regulowany wlot powietrza sterowany za pomocą miarkownika ciagu Honeywell.
    Proszę o opnie użytkowników tego kotla. Nie ma on wentylatora, instalator powiedzial, iż producent celowo z niego zrezygnowal. Z góry dziękuję za pomoc.

    Może ktoś poleci mi inny sprawdzony ?

    pozdrawiam
    Użytkuję taki piec od 9 chyba lat. Dwa razy zalała mi go całkowicie powódź. Z tego jeden raz wymieniałem ocieplenie z tego powodu. Za drugim razem dałem sobie spokój. W moim piecu był jeden mankament. Mianowicie po jakimś czasie zapiekła się na amen zasuwa wyczystki. Potem już nie było szans na otwieranie i zamykanie tej zasuwy. Szlifierka kątowa i kawałek blachy rozwiązały problem. Ale teraz zrobili to całkiem inaczej. Byłem w zeszłym roku w Lublińcu przy okazji szukania pieca z podajnikiem zwróciłem im uwagę na mój problem. Powiedzieli, ze z tego też powodu zmienili zamknięcie wyczystki. Ogólnie piec sobie chwale. Palić można w zasadzie wszystko. CZęsto palę drewnem, ale wtedy przestawiam klapę na górne spalanie. Trzeba jednak uważać, żeby nie osiągać w takim położeniu klapy zbyt wysokiej temperatury, bo może się ona wygiąć. Ogólnie jednak jestem zadowolony. Kednak jak w każdym piecu, podstawa to dobry opał i "wiatr" w kominie.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie Re: Kociol C.O. na węgiel

    Cytat Napisał mariusz07
    Witam

    Jestem na etapie wyboru pieca c.o. Zastanawiam się nad kotlem "HEF" komorowym. Jest to kociol stalowy z dolnym spalaniem, ma regulowany wlot powietrza sterowany za pomocą miarkownika ciagu Honeywell.
    Proszę o opnie użytkowników tego kotla. Nie ma on wentylatora, instalator powiedzial, iż producent celowo z niego zrezygnowal.
    Widzę, że HEF ma też kłopoty z klientami mającymi kiepskie kominy.
    Napisałem kiedyś w MI, że tak jak kotły nadmuchowe przebojem weszły na rynek, tak szybko z niego zejdą.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  6. #6

    Domyślnie

    Spróbuj kumuator Logica firmy Cichewicz - mam go od dwóch lat. na razie sie sprawdza (poza miałem ).
    Quis penis aquam turbant!!!

  7. #7

    Domyślnie A może piec na owies

    Może zamiast pieca na węgiel pomyśleć o piecu na owies?
    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie Re: Kociol C.O. na węgiel

    Cytat Napisał Janussz
    Cytat Napisał mariusz07
    Witam

    Jestem na etapie wyboru pieca c.o. Zastanawiam się nad kotlem "HEF" komorowym. Jest to kociol stalowy z dolnym spalaniem, ma regulowany wlot powietrza sterowany za pomocą miarkownika ciagu Honeywell.
    Proszę o opnie użytkowników tego kotla. Nie ma on wentylatora, instalator powiedzial, iż producent celowo z niego zrezygnowal.
    Widzę, że HEF ma też kłopoty z klientami mającymi kiepskie kominy.
    Napisałem kiedyś w MI, że tak jak kotły nadmuchowe przebojem weszły na rynek, tak szybko z niego zejdą.
    Janussz,

    dlaczego kotły z wentylatorem są twoim zdaniem gorsze od tych bez wentylatora. Mnie próbuje przkonać instalator HEFA do instalacji jego kotła, który jest bez nadmuchu, ale obawiam się że będę miał wtedy mniejszy wpływ na regulację kotla, lub będzie on miał mniejszą sprawność.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Sam produkuję z wentylatorami nadmuchowymi i chcę się wycofać, a nie mogę. Klient chce nadmuch i basta.
    Mariuszu, wentylator to dobra sprawa dla dobrego komina, dobrego podłączenia kotła z kominem i kumatej obsługi. Z tym bywa różnie.
    Ciąg kominowy ciągnie nam powietrze do kotła. Wentylator pcha.
    Wyobraź sobie, że powietrze i potem gazy spalinowe to sznurek. Ten sznurek przechodzi przez kocioł i wychodzi w kominie. Kiedy będzie nam łatwiej? Ciągnąć, czy pchać ten sznurek?
    Inna sprawa to prawidłowa regulacja wentylatora. Tutaj należy trochę poświęcić czasu na to. Przy naturalnym ciągu jest małe prawdopodobieństwo, że nadmiar powietrza,( tzw. współcynnik lambda) będzie zbyt duży. Przy nadmuchu często bywa nadmierny. Jakie efekty? Spadek sprawności kotła.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli, że wolałbyś mieć Fexa bez nadmuchu? Bo takowe też są w ofercie jak zauważyłem.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonAn
    Czyli, że wolałbyś mieć Fexa bez nadmuchu? Bo takowe też są w ofercie jak zauważyłem.
    Dla mnie jest to bez różnicy. Jednak w nowej chałupce będzie hybryda + palacz automatyczny. Dlatego hybryda, bo nawet w doskonałym kominie czasem trzeba pobudzić ciąg kominowy, a zrobi to za mnie hybryda.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  12. #12

    Domyślnie

    Janusz z tym pobudzeniem komina to masz rację....
    chciałem zapalić w kotle w ciepły dzień. a w domu i piwnicy było zimniej... ciąg odwrotny.... co się narobiłem, nawdychałem, a śmierdziałem jak smolarz w Bieszczadach... hehe.... ale sukces osiągnąłem

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Cytat Napisał KonAn
    Czyli, że wolałbyś mieć Fexa bez nadmuchu? Bo takowe też są w ofercie jak zauważyłem.
    Dla mnie jest to bez różnicy. Jednak w nowej chałupce będzie hybryda + palacz automatyczny. Dlatego hybryda, bo nawet w doskonałym kominie czasem trzeba pobudzić ciąg kominowy, a zrobi to za mnie hybryda.
    Januszz

    dzięki za informacje, może prześlesz mi na priva polecany przez Ciebie kociol. Coraz bardziej zastanawiam się nad HEF - dolne spalanie, komorowy. Co o nim sądzisz ?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz07
    Cytat Napisał Janussz
    Cytat Napisał KonAn
    Czyli, że wolałbyś mieć Fexa bez nadmuchu? Bo takowe też są w ofercie jak zauważyłem.
    Dla mnie jest to bez różnicy. Jednak w nowej chałupce będzie hybryda + palacz automatyczny. Dlatego hybryda, bo nawet w doskonałym kominie czasem trzeba pobudzić ciąg kominowy, a zrobi to za mnie hybryda.
    Januszz

    dzięki za informacje, może prześlesz mi na priva polecany przez Ciebie kociol. Coraz bardziej zastanawiam się nad HEF - dolne spalanie, komorowy. Co o nim sądzisz ?
    Takze podpisuje sie pod prosba

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Chętnie obejrzałbym sobie Hefa w przekroju.Sam mam Fexa i paliłem w nim juz różne cuda. Zdecydowanie popieram zdanie Janusza o nadmuchach.Sam widzę co się dzieje ja na dworze jest ciepło.Wentylator na full i...w kotłowni full dymu (można chociaż sprawdzić szczelność komina ). Tak że latem odkręcę dzwiczki popielnikowe , wycinam w nich dziurę, montuję klapkę, a w korpus wkręcam mechaniczny regulator ciągu.I nie mam stresu z brakami napięcia. Opcjonalnie jak się dorobię kupuję hybrydę...Dlaczego? Kupuję bardzo tanie(choć niespecjalne dobre jakościowo) drewno i nadmuch potrafi zagasic palenisko(wilgoć).
    Drizzd - albo Kumulator albo Logica - pierwszy to węglówka, a drugi bardziej miałówka (górne spalanie z nadmuchem).Zresztą w tej chwili to już Buderus.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz07
    dzięki Maly;

    wlaśnie ściągam informacje o logano s111. Wygląda calkiem przyzwoicie.
    Sprawdzaleś go w dzialaniu ?
    Tak i to nie raz - zwłaszcza jak się poprawia błędy uzytkowników. Klient dzis kupuje nowoczesny kocioł na paliwo stałe i myśli że raz napali a potem...już nic nie musi robić. A to tak się nie da.
    Swoją drogą poleciłbym Ci Fexa bo węgiel pali sie w nim nawet dobrze ponad 40 godzin, ale tenże węgiel musi być dobrej jakości o co dzis niełatwo.A może inaczej - trudno trafić.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Chętnie obejrzałbym sobie Hefa w przekroju.Sam mam Fexa i paliłem w nim juz różne cuda. Zdecydowanie popieram zdanie Janusza o nadmuchach.Sam widzę co się dzieje ja na dworze jest ciepło.Wentylator na full i...w kotłowni full dymu (można chociaż sprawdzić szczelność komina ). Tak że latem odkręcę dzwiczki popielnikowe , wycinam w nich dziurę, montuję klapkę, a w korpus wkręcam mechaniczny regulator ciągu.I nie mam stresu z brakami napięcia. Opcjonalnie jak się dorobię kupuję hybrydę...Dlaczego? Kupuję bardzo tanie(choć niespecjalne dobre jakościowo) drewno i nadmuch potrafi zagasic palenisko(wilgoć).
    Drizzd - albo Kumulator albo Logica - pierwszy to węglówka, a drugi bardziej miałówka (górne spalanie z nadmuchem).Zresztą w tej chwili to już Buderus.
    Maly,

    a co sądzisz o Warmet SDS Ceramik produkcji Kostrzewa. http://www.kostrzewa.com.pl/kotly_warmet_sds.php

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/show_item.php?...2+wys%C5%82any.
    Ech żeby toto kupić na próbe gdzieś na Wybrzeżu...

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Mariusz07 - oglądałem starą Kostrzewę jeszcze bez powietrza wtórnego. Całkiem niezła konstrukcja, choć obawiałbym się o korozję przy paleniu drewnem (długie przewały pionowe stwarzające możliwość zżerania blach w tylnej części urządzenia). No i ten nadmuch... Nie widzę równiez na zdjęciach "wajhy" do przestawiania spalania dolnego na górne.

  20. #20

    Domyślnie

    jeśli mogę się wtrącić -czy ktoś miał do czynienia z SASem. Co o tch piecach sądzicie.
    I drugie pytanko- hybryda-jak to działa?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony