dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 8
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 160
  1. #141

    Domyślnie

    zielonooka, areq, gosia100 - dziękuję serdecznie za opinie
    Mam nadzieję, że uda nam się wykończyć dół domku za ok. 220 tys., chociaż nie przeczę, że jak miałabym te 400tys. to też bym je tam ulokowała i nic a nic by nie zostało
    Czas pokaże.
    Jeszcze raz dzięki za opinie

  2. #142

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że uda nam się wykończyć dół domku za ok. 220 tys., chociaż nie przeczę, że jak miałabym te 400tys. to też bym je tam ulokowała i nic a nic by nie zostało

    Ja nie przeczę ,że ulokowałbym nawet i z 10milionów..tyle ,że po paru domach

    Zawsze powtarzam,że to nie sztuka się wybudowac jak się ma na kupce z 400tys.Sztuka to zrobić za połowę tej kwoty...

  3. #143

    Domyślnie

    Wiesz co areq? Nastrajasz mnie optymistycznie
    Tak trzymać

  4. #144

    Domyślnie

    Prosze, moze ktos rzuci jednak okiem na nasz (albo i nie ) domek i powie ile kaski potrzeba. http://www.mgprojekt.com.pl/domki/eko/eko.html

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia100
    Prosze, moze ktos rzuci jednak okiem na nasz (albo i nie ) domek i powie ile kaski potrzeba. http://www.mgprojekt.com.pl/domki/eko/eko.html
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/eko/eko.html


    chyba dużo... widać po firmowych kosztorysach, które są pewnie oszczędne

  6. #146

    Domyślnie

    Bardzo dużo zależy od standardu i miejsca w Polsce gdzie się planujesz budować. Wg mnie, jeżeli nie chcesz się dużo narobic przy budowie, budujesz w dużym mieście (czyt. w modnym miejscu), z materiałów ze średniej-wyższej półki (ale nie wyższej i wysokiej półki) to licz się z kosztami pod klucz (z podjazdami, kuchnią i łazienkami) na poziomie 400kPLN w zwyż. Oczywiście da się wybudować taniej, ale zawsze kosztem czegoś: wyglądu, jakości, wygody, standardu jakiego oczekujesz, itp. itd..

  7. #147

    Domyślnie

    :aldonkoS wreszcie mogę Ci przyznać rację może jak na ten dom to tak z 50tys za dużo...

  8. #148

    Domyślnie

    No wiesz Zielonooka, gdybyś dała ten wykład rok temu, to pewnie nie czytałabym tego forum tylko dalej siedziała w bloku (właściwie, nie był zły). A tak siedzę sobie w domku, zadłużona po uszy, bo nie zdawaliśmy sobie sprawy...
    Ale wiesz co? To może lepiej, że nie zdawaliśmy sobie sprawy. Jakoś sobie damy radę... I'm hope

  9. #149
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofi
    No wiesz Zielonooka, gdybyś dała ten wykład rok temu, to pewnie nie czytałabym tego forum tylko dalej siedziała w bloku (właściwie, nie był zły). A tak siedzę sobie w domku, zadłużona po uszy, bo nie zdawaliśmy sobie sprawy...
    Ale wiesz co? To może lepiej, że nie zdawaliśmy sobie sprawy. Jakoś sobie damy radę... I'm hope

    ej ej ej ...napisalam na wesolo to raz a pozatym napisalam jako puente "wykladu" to:

    BUDUJ!
    I ciesz się ze masz taki dylemat – budować dom czy nie
    Oznacza to ze:
    - masz pieniądze lub zdolność kredytową żeby wogole o tym myśleć,
    - masz prace, która pozwala ci wierzyć ze spłacisz kredyt,
    - masz marzenia które chcesz spełnić i kogoś dla którego chce ci się budować
    - masz do tego wszystkiego zdrowie (zwl. psychiczne )



  10. #150

    Domyślnie


    Zielonooka - mądre zdanie napisałaś kobietko

  11. #151
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał kofi
    No wiesz Zielonooka, gdybyś dała ten wykład rok temu, to pewnie nie czytałabym tego forum tylko dalej siedziała w bloku (właściwie, nie był zły). A tak siedzę sobie w domku, zadłużona po uszy, bo nie zdawaliśmy sobie sprawy...
    Ale wiesz co? To może lepiej, że nie zdawaliśmy sobie sprawy. Jakoś sobie damy radę... I'm hope

    ej ej ej ...napisalam na wesolo to raz a pozatym napisalam jako puente "wykladu" to:

    BUDUJ!
    I ciesz się ze masz taki dylemat – budować dom czy nie
    Oznacza to ze:
    - masz pieniądze lub zdolność kredytową żeby wogole o tym myśleć,
    - masz prace, która pozwala ci wierzyć ze spłacisz kredyt,
    - masz marzenia które chcesz spełnić i kogoś dla którego chce ci się budować
    - masz do tego wszystkiego zdrowie (zwl. psychiczne )


    Zapomniałaś Seksolatko dodać "im więcej wybudujesz tym więcej będzie toto warte i raczej nie obudzisz się z ręka w nocniku-jakby co to sprzedasz i wrócisz do punktu wyjścia".

  12. #152

    Domyślnie

    Ave!, Fripp dzieki za odzew.

    Zielonooka! Prosze rzuc na to swoim zielonym, fachowym okiem
    Przyznam ze bardzo liczylam na Twoja opinie.
    www.mgprojekt.com.pl/domki/eko/eko.html
    garaz w drugim etapie.
    Sciany max 25 i welna 15, dachowka cementowa. Pod Warszawa.
    Najchetniej z jedna firma.
    Wiem ze na stronie sa podane koszty, ale chcialam poznac Wasze zdanie.
    Chodzi mi o koszt stanu deweloperskiego. Na stronie jednej firmy podobny dom wyceniony byl na 400tys(stan deweloperski)!!!!!
    I to z nienajlepszych jak napisali materialow! Jestem w lekkim szoku
    pozdrawiam

  13. #153
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Ewik_1

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    gosia100 wybrałaś skomplikowany projekt i duży dom.
    Z mojego dotychczasowego rozeznania mogę stwierdzic, ze oddając budowę jednaj firmie wydasz ok 500tys (z dobrych materiałów - stan deweloperski).

    Jeśli stracisz trochę czasu, zdrowia itp i będziesz wynajomować ekipy korzystając z rad formuowiczów i poleceń znajomych cena może spaść do 350tys. przy tych samych materiałach.

  14. #154

    Domyślnie

    Ewik_1 dzieki za opinie.
    Powoli dociera do mnie ze bylam zbyt duza optymistka co do kosztow i ta cena ktora podajesz jest bardzo prawdopodobna. Czekam wlasnie na wyceny z firmy podobno drogiej(ale super dobrej) i drugiej taniej. Jestem ciekawa jaka bedzie roznica. No i chyba zatrudnienie np 3 ekip do 3 kluczowych etapow jest chyba rozwiazaniem optymalnym.
    pozdrawiam

  15. #155

    Domyślnie

    Gosiu,
    nie ma za co dziękować, sam mam schody umieszczone w ten (nienajmądrzejszy) sposób, ale nie chciałem klatki schodowej mieć... teraz widzę, (jak już stoi), że można było rozwiązać to trochę inaczej. W każdym razie schody biegnące w samym środku budynku/poddasza zabierają pełnowartściową przestrzeń. najlepiej prowadzić je zgodnie z kierunkiem wznoszenia się połaci dachu. Kosztów nie podejmę się weryfikować, sami sporo wydaliśmy - dach kopertowy ok 320m2 - ale, mimo, że kosztował,oj kosztował dziś nie zrobiłbym innego - taki mi się podoba... nie wszystko da się sprowadzić tylko do $. To, co mogę doradzić - oglądaj projekty. Dużo projektów. Patrz, czego brakuje w jednym a jest w drugim, sumuj i analizuj. Określ własne potrzeby. Postaraj się znaleźć coś najbardziej zbliżonego do ideału. Jeśli znajdziesz, spróbuj "osadzić" to w przestrzeni - na działce, żeby się nie okazało, że patrząc przez okna widzisz ruderę sąsiada, albo ścianę bez okien itp. Pamiętaj o stronach świata=temperatura i oświetlenie, z kuchni pewnie chcesz widzieć furtkę. I w końcu pamiętaj, że za wszystkie przeróbki PŁACISZ. Może jadnak taniej zatrudnić architekta - w moim przypadku oznaczało to rownież KOMPLETNY brak kontaktu z urzędnikami. Wszystko wydeptywał architekt. Warto wszystkie te sprawy rozważyć - także pod kątem finansów i straconego czasu. (przepraszam, jeśli trochę nie na temat ? się zrobilo)

  16. #156

    Domyślnie

    Fripp, przegladam projekty juz od 3 lat i naprawde jest ciezko. Znam oferty chyba wszystkich pracowni. Jesli ktos nie lubi stylu "malego bialego domku" albo dworku albo nie ma kasy na cos nowoczesnego (w proj. gotowych zawsze wtedy jest b. duzy metrarz) to ma problem. Co do proj. indywidualnych to architekci ktorych realizacje sie nam podobaly chcieli min. 15tys
    Padlo wiec na Eko. Wszystko idealnie pasuje (strony swiata.....).
    Z tymi schodami masz calkowita racje, ale jakies kompromisy musza byc. Napisz prosze czy przy czterospadowym dachu na poddaszu nie jest przytlaczajaco? To nasza jedyna (oprocz ceny he he) watpliwosc.
    Jaka wysokosc ma u Ciebie scianka kolankowa i jaki masz kat nachylenia dachu?
    pozdrawiam

  17. #157

    Domyślnie

    Gosiu,
    rozwinšłem się na privie...

  18. #158

    Domyślnie

    Widzę, że od dawna nikt tu nie zaglądał a ja mam pytanie i prośbę do Zielonookiej. Czy mogłabyś powiedzieć co myślisz o projekcie dom pod brzozami Archonu?
    Działkę mam raczej bezproblemową: 24x29m z wjazdem od wschodu.
    I drugie zasadnicze pytanie czy na realiację tego projektu starczy mi 200 tys. zł przy następujących założeniach:
    - system bardzo gospodarczy: wszystkie prace budowlane z wykończeniówką włącznie robi mój tatuś i mężuś - budowlańcy, potrzebny będzie człowiek od dachu i instalatorzy
    - ściany 1W Ytong
    - okna PCV
    - dach bez deskowania, dachówka cementowa
    - ogrzewanie gazowe, na parterze podłogówka, na piętrze grzejniki płytowe
    - wykończenie w średnim standarcie, parter płytki, piętro panele, tynki gipsowe, średnio - tanie drzwi wewnętrzne
    To chyba wszystko, gdybyś chciala wiedzieć coś więcej to proszę pytaj O Wszechwiedząca. A propos, czytałam ostatnio świetne wynurzenia Pana Guli, budzisz emocje kochana

  19. #159

    Domyślnie

    Hej ! Ogladałam właśnie projekt gosi100 www.mgprojekt.com.pl/domki/eko/eko.html
    i zauważyłam ,że na garażu jest taras. ja mam właśnie taki problem,że musze się szybko zdecydowac co zrobic z ta powierzchnia nad garazem. Czy przykryc dachówka czy pokusić się o taras. Niektórzy strasza ,że może być problem z izolacją i przeciekaniem i czymś tam jeszcze.... ? Naprawdę nie wiem co robić. Poradźcie
    Jeśli sądzisz ,że kobiety to słabsza płeć ,popróbuj przeciągnąć kołdrę na swoją stronę

    http://www.3kwadrat.pl
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106412
    http://mojefotki.galerie.superfoto.pl/

  20. #160

    Domyślnie

    Co do domu eko: 500 tyś nie jest kwotą zawyżoną, choć bardzo jest pocięty kosztowo np Max+wełna. Ciekawe czemu nie styropian.
    Ten dom jest luksusowy tj najmniej się w nim troszczono o efektywność wydawania pieniędzy po czym pocieto koszty na tanim materiale a robocizna przy ściane z Maxa i możliowści skopania tych ścian są dość duże i gdybym tak budował to bym co dzień sprawdzał co mi wybudowali.

    Tak w ogóle to mi się podoba. Ma rozmach coś z tradycji ale...
    1. zrobił sie na górze długi hol więc żeby nie było za ciemno skrócono go komplikując dach. Po co? nie lepiej wstawić okno połaciowe doświetlające holl albo świetlik tubowy?
    Ja bym to miejsce zmienił wyjście na taras w lukarnie przy okazji zamasowało by trochę ten komin z kotłowni. jak to nie ma być ogrzewanie na gaz to ja bym ten komin podwyższył

    2 te schody zajmują dużo miejsca i to najlepszego, w sumie na komunikację odpada 40 metrów czyli 1/5 domu
    a tymczasem pokoje na poddaszu o wielkościach 11.5 i 14.8 są mało ustawne z powodu dachu i do tego małe. 2 okna połaciowe w każdym z małych pokoi - światło będzie słabo rozproszone chyba że pokój urządzicie na jasno. Do tego pokazane urządzenie pokoi jest praktycznie jedyne z mozliwych. No i zimą - niech napiszą ci co śpią pod oknem połaciowym jak to jest gdy na dworze robi się -10

    3.luksusem są też 2 piony kanalizacyjne, duże odległości łazienek od siebie. Dużo rur pójdzie.

    4. Pozostałe pokoje też maciupeńkie. Sypialnia rodziców 12 metrów + 3 metry garderoby. To jakiś żart?, pokój 11.6m też maciupki strasznie się sprężali żeby hol wyszedł jasny. Ja bym to zabudował, hol wyjdzie dłuższy ale pokój się zwiększy.

    5 luksusem jest też garderoba na dole. Po co skoro jest na górze i w kazdym pokoju? W sumie niezłe miejsce na schody o ile wjazd na działkę jest od północy. Najwyzej zrobić inne długości begów i od razu wszystko się lepiej poukłada

    6. Jak już to będziesz budować pomyśl o zabudowaniu tarasu murkiem z daszkiem dokoła. Bo:
    a z murkiem jest większa intymnośc np można się opalać na tarasie nago jak będzie miał ok 1m, wysokości
    b. mniej wieje jak się na nim siedzi i nie porywa plastikowych krzeseł
    c. murek jest bezpieczniejszy dla dzieci a daszek utrudnia trochę sprawę złodziejoom (podwyższa taras , daje przewieszkę
    d. jak będą białe ściany tarasu to światło odbijając się od nich lepiej doświetli holl

    lukusem jest tez ładny podcień na tarasie ogrodowym. luksusem są aż 4 wyjścia, złodziej może sobie wybrać

    podsumowując ładny projekt ale na pewno nie ekonomiczny i ekonomicznie mało efektywny. Dom trochę na pokaz i dla takich którzy wolą chodzić niż spać.

Strona 8 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony