dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie PŁYTKARZE USZKODZILI UMYWALKĘ-CO ROBIĆ?

    kochani ! jak zwykle chcę poznać Wasze zdanie. płytkarze uszkodzili podwójna umywalkę quattro z koła. jest na środku poważne wyszczerbienie ok 1cmx2cm . umywalka kosztuje 1390 zł. CO BYŚCIE ZROBILI? firma nie ma ubezpieczenia OC, chcę im odjąć , ale ile?
    to była umywalka moich marzeń, szlag mnie trafia.
    CO ROBIĆ?
    joanna
    joanna

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Odjąć 1390 pln a zwłoki umywalki dać im do dyspozycji - to takie proste. Niech robią co chcą

    Mnie w czasie montażu oparli peta od papierosa na montowanej wannie akrylowej. Wanna nie była zamontowana, a już było wypalenie...

    Dla pocieszenia, nie jesteś jedyna

  3. #3

    Domyślnie

    najgorsze jest w takim przypadku spoufalenie z wykonawcą,
    wtedy stajemy się zakładnikiem takiej sytuacji...
    jeszcze gorzej jak to jest znajomy
    ciezko o kompromis , ale na logikę moim zdaniem jedyne wyjscie to podarować glazurnikowi umywalke i odjąć równowartośc od zapłaty za usługę

    sytuacja nie do pozazdroszczenia

  4. #4

    Domyślnie

    Wykonawca sam powinien poinformowac inwestora i nie czekac , ze moze nie zobaczy. Troszke to zaboli ale musi sie liczyc z odkupieniem i zamontowaniem nowej umywalki , chyba ,ze uda sie jakis kompromis. Mialem kilka takich przypadkow i gdy naprawa lub zamaskowanie jest niemozliwa lepiej od razu poinformowac wlasciciela i zdac sie na jego laske.
    Poltomy
    ----------------------
    Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

  5. #5
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Oddać w rozliczeniu

  6. #6

    Domyślnie

    Popieram - zwrot ceny umywalki - zwłoki wydać ekipie.
    Swojš drogš szlak mnie trafia jak widzę gdy ekipa udaje głupa, nic nie powie, nie zaproponuje, zostawi rozpieprzonš robotę, w d*** ma klienta, czeka, żeby tylko w konia zrobić, a póŸniej "łeee, ni ma roboty, łeee co ten rzšd robi, łeee bezrobocie, łeee nie ma ruchu........"
    Szkoda gadać - polska budowlanka rozpierdziela mnie od samego poczštku mojej budowy.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    Dziwne ze na zachodzie tak ładnie budują
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  8. #8

    Domyślnie

    Wiem że łatwo się mówi , ale niech sobie ją wezmą i nie płać gnojom bo potem będą się cieszyc, że im się upiekło, a ty kasy nie znajdujesz na ulicy

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Jsen- odjac rownowartosc umywalki! Umywalka jest piekna i jak na umywalke wcale nie tania. Powiedz - ile ty na nia musisz pracowac? I etraz mialabys sobie zarabiac na druga! Nic z tych rzeczy!
    Nie daj sie - niech płaca za szkody, ktore wyrzadzili!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Też jestem zdania, że powinnaś potrącić równowartość umywalki - w końcu ci ją zniszczyli, prawda? Rozumiem że jest to dla ciebie jakiś problem tak wprost domagać się zwrotu 100% niemałej wartości sprzętu - spytaj w takim razie co proponują, może są w stanie załatwić ci taką umywalkę (np. z 7% vatem) - dls nich taniej, dla ciebie bez różnicy. Z ludźmi trzeba gadać, nie koniecznie się spoufalać - wypadki przy pracy zdarzają się każdemu, pozwólmy ekipie na rehabilitację

    BTW negocjacje zalecam tez z tego powodu, że panowie mogą dojść do wniosku, że najbardziej opłaca im się już więcej do ciebie nie porzychodzić - wtedy zależy ile są warte prace, za które jeszcze nie zapłaciłaś
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  11. #11

    Domyślnie

    No to mnie wystraszyliscie...

    W przyszlym tygodniu maja przygotowywac mi mala lazienke - jak stluka kabine prysznicowa, to musieliby mi jeszcze doplacic...

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmad
    No to mnie wystraszyliscie...

    W przyszlym tygodniu maja przygotowywac mi mala lazienke - jak stluka kabine prysznicowa, to musieliby mi jeszcze doplacic...

    A dlaczego by nie?
    Jak w komuniźmie, każdemu według zasług.

  13. #13

    Domyślnie

    Niech pokryją koszty umywalki - to oczywiste.
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Cytat Napisał mmmad
    No to mnie wystraszyliscie...

    W przyszlym tygodniu maja przygotowywac mi mala lazienke - jak stluka kabine prysznicowa, to musieliby mi jeszcze doplacic...

    A dlaczego by nie?
    Jak w komuniźmie, każdemu według zasług.
    Taaa. Ucieknie i zostawi mnie z rozgrzebana lazienka i brakiem prysznica.
    (Poprzedni "wykonawca" mial robic lazienke, ale nawet jej nie zaczal. Dostal kase za poprzedni etap i tyle go widzialem.)

  15. #15

    Domyślnie Re: PŁYTKARZE USZKODZILI UMYWALKĘ-CO ROBIĆ?

    Cytat Napisał asiulkaa
    kochani ! jak zwykle chcę poznać Wasze zdanie. płytkarze uszkodzili podwójna umywalkę quattro z koła. jest na środku poważne wyszczerbienie ok 1cmx2cm . umywalka kosztuje 1390 zł. CO BYŚCIE ZROBILI? firma nie ma ubezpieczenia OC, chcę im odjąć , ale ile?
    to była umywalka moich marzeń, szlag mnie trafia.
    CO ROBIĆ?
    joanna
    odjęłabym za całość umywlki

    U mnie to samo zrobil ktos ( ja wiem prawdopodobnie kto ale za reke nie zlapalam a sie przyznac nie chce) z nowa klamka do okna.
    Nistety poniewaz za reke nie zlapalam nie moge potracic , ale gdybym byla pewna zrobilabym to napewno.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie rozumiem dylematu
    oddac stara i kupic za ich pieniadze nowa
    Raz mialem fajna sytuacje, tez z umywalka - cos w tym musi byc
    Byla peknieta, na 99% byla peknieta zanim rozpoczelismy prace - pozniej okazalo sie przy odbiorze ze jest peknieta - i co? Sam zaproponowalem odkupienie choc do konca nie bylem przekonany ze wina lezala po mojej stronie
    Mam nauczke - zanim cokolwiek zaczne dokladnie wnetrze obejrze i uwagi zanotuje
    Ale tu jak widze sytuacja jest jednoznaczna i nie ma wybacz - tam gdzie rabia tam wiory leca i niestety musza zaplacic za szkody i tyle
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #17

    Domyślnie Uwaga na dekor!

    Cytat Napisał mmmad
    No to mnie wystraszyliscie...

    W przyszlym tygodniu maja przygotowywac mi mala lazienke - jak stluka kabine prysznicowa, to musieliby mi jeszcze doplacic...

    No i prawie wykrakalem.
    W skrocie: wg wyliczen nie miescil sie na scianie ostatni dekor w lazience na poddaszu. Mowilem o tym glazurnikowi, ale uparl sie, ze sobie z tym poradzi - podniesie podwieszany sufit. Mowilem, ze to sie raczej nie uda i pytalem, jak to zrobi, mowil, zebym sie nie martwil, bo on to podstempluje i podniesie.
    Ktoregos dnia zastalem go z rozwalonym sufitem (nota bene, trzeba bylo zdjac ocieplenie i strop na strychu). Faktycznie nie dalo sie podniesc sufitu - stelaz byl przyczepiony bezposrednio do jetek. Wiec podniesiono cala konstrukcje wiezby (tzn. jetki) w lukarnie lazienkowej o dwa cm, a tym samym sufit.
    W tym celu trzeba bylo odciac gwozdzie i podniesc zaczepy, na ktorych trzymaly sie jetki. Potem gosc zamontowal sufit i przykleil dekory i bylo ladnie i rowno. Do momentu przetarcia plytek z kurzu.

    Do odcinania gwozdzi uzyto szlifierki katowej i wszystkie odpryski poszly w plytki i uszkodzily ich powierzchnie.

    Obecnie trwa proces demontazu plytek. :X

  18. #18

    Domyślnie Re: Uwaga na dekor!

    I to jest powód, żeby płytki kłaść samemu.
    Wyrazy współczucia. Chyba bym się pociął.
    Pozdrawiam Cinek

  19. #19

    Domyślnie Re: Uwaga na dekor!

    Cytat Napisał cinek21
    I to jest powód, żeby płytki kłaść samemu.
    Wyrazy współczucia. Chyba bym się pociął.
    Gdybym wszystko chcial/mogl robic samemu, pewno bym sie wprowadzil okolo 2013.
    Ciac sie nie bede. To raczej glazurnik ma na to ochote... Na razie obiecal, ze zaplaci za plytki. Tylko zona placze...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    moze moglbym ją pocieszyć ..???
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony