dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie zagęszczanie gruntu - jak poprawić ?

    witam !
    buduję dom z częściowo zagłębioną piwnicą właśnie zakończył się etap piwnic, z ociepleniem i stropem. wykonawca zasypał piaskiem doły głębokości 1m przy ścianach, ale tego nie utwardził. spóźniłem się z reakcją i proszę o radę - czekać , aż samo się ubije, czy coś można zaradzić?
    pzdr

  2. #2

    Domyślnie

    Nie bardzo łapię gdzie były te doły. Czy na to ma iść chudziak i posadzki? Jeśli tak, to ja bym dla spokoju zagęścił (najchętniej "skoczkiem") po wierzchu
    Tomasz M.

  3. #3

    Domyślnie

    1m to za duzo dla "skoczka".

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz M.
    Nie bardzo łapię gdzie były te doły. Czy na to ma iść chudziak i posadzki? Jeśli tak, to ja bym dla spokoju zagęścił (najchętniej "skoczkiem") po wierzchu
    Nie ma takich skoczków....
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #5

    Domyślnie

    Pewnie ten wykonawca ciągnie dalej twoją budowę.
    No - to niech poprawia. To nie jest twój problem. Poinformuj go i nie wdawaj się z nim w żadne dyskusje.

  6. #6

    Domyślnie

    1m?? Jaki grunt? Czy będzie coś posadowione na tym nie zageszczonym gruncie?Ściany nośne?Słupy?

  7. #7

    Domyślnie

    już wyjaśniam - obsypane są ściany (wykopy) na zewnątrz budynku - może z tą wysokością trochę przesadziłem, nie będzie to 1m, ale ok.80 cm, jeszcze pod tym jest warstwa grubego żwiru w której poprowadzony jest drenaż opaskowy. obsypanie ścian bez utwardzenia jest faktem. nie wiem, wybierać to do połowy (ok. 40 cm), utwardzać i następną warstwę tak samo, a może polać wodą i tzw. stopą ubić to co jest? a może inny patent?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał mony
    już wyjaśniam - obsypane są ściany (wykopy) na zewnątrz budynku - może z tą wysokością trochę przesadziłem, nie będzie to 1m, ale ok.80 cm, jeszcze pod tym jest warstwa grubego żwiru w której poprowadzony jest drenaż opaskowy. obsypanie ścian bez utwardzenia jest faktem. nie wiem, wybierać to do połowy (ok. 40 cm), utwardzać i następną warstwę tak samo, a może polać wodą i tzw. stopą ubić to co jest? a może inny patent?
    Jak na zewnątrz i nie będzie na tym żadnych chodników itd. to nie ma co szaleć jest oki.
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  9. #9

    Domyślnie

    A ja myślałem że w środku.
    Jest OK

  10. #10

    Domyślnie

    woda, opady atmosferyczne zrobią swoje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony