dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    To ja was troszke "pociesze".
    Mój tesć pracuje w wodociągach od kilkunastu lat (najpierw grzebał sie w wykopach w pogotowiu a teraz siedzi spokojnie w skomputeryzowanej salce).
    Twierdzi że zdarzało się tak że w nocy było i po 14 bar.

    Nie wiem czy to urok mojego górskiego miasteczka czy całego kraju ale ja u siebie mam reduktor założony(za namową teścia).
    Tyle że kompletnie nie pamietam jaki ale 240zł raczej nie kosztował.
    Myślę ze około 120zł a kupowany był w 2001r.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  2. #22

    Domyślnie

    W obecnych czasach nikogo nie stać na marnowanie energii, w tych solidnych zakładach wodociagowych cisnienie raczej jest stałe i utrzymywane przez UAR-y, pompy z przemiennikami częstotliwości itp. Choć w tych mniejszych też, ( przy mniejszym poborze odstawia się część pomp). Tak wielkie skoki ciśnienia mogą być efektem awarii lub niedbalstwa obslugi.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    ....Tak wielkie skoki ciśnienia mogą być efektem awarii lub niedbalstwa obslugi...
    Jeżyk ... no no ... to w końcu teść...własny.

    A powaznie to mało mnie obchodzi czy raz na jakis czas cisnienie mi skoczy przez niedbalstwo, awarię czy problem z pompą.

    Po to właśnie mam reduktor
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    Przpraszam, że wtrące reduktor potrzebny jak najbardziej u mnie już zaczeło kapać z pod zaworu, ale chodzi mi o filtry do wody wiem że sa i to różne, gdzie można coś na forum na temat filtrów nie tylko mechanicznych.

  5. #25

    Domyślnie

    "zdażało się" jak rozumim kiedyś, kiedy teść jeszcze w owej skomputeryzowanej salce nie siedział. teraz takie skoki ciśnienia natychmiast widać na wykresach i .... ups. Co prawda w wodociagach nie pracuję, ale ... w sieci cieplowniczej ciśnienie utrzymujemy na powrocie z dokładnościa do 10kPa a na zasilaniu do 0,01MPa.

  6. #26

    Domyślnie

    zapomniałem dodać, że oczywiście mam redukror ciśnieni

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    ... w sieci cieplowniczej ciśnienie utrzymujemy na powrocie z dokładnościa do 10kPa a na zasilaniu do 0,01MPa.
    hmmm
    To chyba ciężko zapamiętać dwie tak bardzo różne wartości
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    To ja was troszke "pociesze".
    Mój tesć pracuje w wodociągach od kilkunastu lat (najpierw grzebał sie w wykopach w pogotowiu a teraz siedzi spokojnie w skomputeryzowanej salce).
    Twierdzi że zdarzało się tak że w nocy było i po 14 bar.

    Nie wiem czy to urok mojego górskiego miasteczka czy całego kraju ale ja u siebie mam reduktor założony(za namową teścia).
    Tyle że kompletnie nie pamietam jaki ale 240zł raczej nie kosztował.
    Myślę ze około 120zł a kupowany był w 2001r.
    ciśnienie w sieci jest zapewniane przez stacje reduktorów, jednakże reduktory te mogą odciąć ciśnienie przed reduktorem, za reduktorem już niestety nie, w przypadku braku rozbioru wody (a tak jest w nocy) ciśnienie za reduktorem może bardzo wzrosnąć,
    efektem tego jest większe zużycie wody, oraz zużycie urządzeń i armatury

  9. #29

    Domyślnie

    Ups zerknąłem na podgląd na monitorze, na swoje usprawiedliwienie chciałem dodać, że to nie moja działka

  10. #30

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest w wodociagach, ale redukowanie cisnienia przez dławienie wydaje mi się stratą pieniedzy, ciśnienie powinno być redukowane zmianą wydajności pomp, a więc regulacja ilościowa, a nie jakościowa.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    tym nie mniej, tak jest

  12. #32

    Domyślnie

    Być może w małych mijscowosciach tak jest, ale w wilkich miastach... silnik takij pompy może miec nawt 0,5 MW mocy, przy kilku pompach robi się całkim sporo

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    Nie wiem jak jest w wodociagach, ale redukowanie cisnienia przez dławienie wydaje mi się stratą pieniedzy, ciśnienie powinno być redukowane zmianą wydajności pomp, a więc regulacja ilościowa, a nie jakościowa.
    Tylko czy pompa o zmienniej wydajnosci nie jest około 10x droższa od pompy o stałej wydajności ??

    (całe studia wyklinałem na przedmioty hadrauliczne jako zbędne dla mnie )
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: reduktor cisnienia w inst wod. - kiedy zakladac?

    Cytat Napisał przemekk74
    Witam
    Podobno (info od sasiada) w nocy cisnienie siega 8atmosfer??? W instalacji mam pozakladane jakies przydrogie pierdoly w stylu "grupa bezpeiczesntwa kotla".. nie znalem sie i kupilem a za ta kase w sumie spokojnie mozna bylo reduktor kupil.,,. trudno -) Miejsce na reduktor w sumie mam. Do jakiego cisienia nie powinno byc problemu z bateriami, kiblami itp.
    Przemek
    aaaaa... takie to ja mam na codzień...ale jeszcze ni montuję ...tylko sobie większą przeponówkę założyłem na ciepłą wodę...(w zaufaniu powiem że mi bojler wytrzymał już 7 lat...).

  15. #35

    Domyślnie

    Pompa jest taka sama, tylko w układzie zasilania silnika jestp rzeminnik czestotliwości. Nie wiem o ile jest to droższe od rozwiązania tradycyjnego, ale się opłaca. Jeżeli jest kilka pomp w układzie równoległym to wystarczy jedna z przeminnikiem, a pozostałe pracują na mocy nominalnej (z otwarta zasuwą na tłoczeniu)

  16. #36

    Domyślnie

    Czytam waszą dyskusję dot. reduktorów, filtrów oraz innego żelastwa za niezłą kasę i nasuwa mi się następująca konkluzja:

    lepiej mieć, niż nie mieć

    czyli tak jak w życiu

    dla tych którzy jednak nie mają proponuje się ubezpieczyć,
    powalczycie z ubezpieczalnią i będziecie mieć np. odnowiony przedpokój, a może i dalej, nie wiem jaka jest siła rażenia wody pod ciśnieniem 10 barów.
    buduj szkoda dnia!!!
    www.investdom.com.pl

  17. #37

    Domyślnie

    Odgrzewam temat - u mnie z powodu wysokiego ciśnienia wody w sieci w nocy również otwiera się zawór bezpieczeństwa przy zasobniku.
    Mam jedno pytanie do działania proponowanego przez VPS reduktora z filtrem - czy stanowi on skuteczne w tym przypadku zabezpieczenie ?
    Redukcja ciśnienia następuje poprzez dławienie , a to występuje tylko w przypadku przepływu . Gdy w nocy brak u mnie rozbioru wody to ciśnienie przed i za reduktorem powinno być takie same co doprowadzi do otwarcia zaw.bezp. i spadku ciśnienia na reduktorze , nastąpi zamknięcie zaworu bezp. ponowne wyrównanie ciśnień , otwarcie zaworu bezp. itd ...
    Powyższe impulsowe zjawisko nie będzie występowac gdy reduktor przy wzroście ciśnienia zasilania ponad ustawioną wartość i jednoczesnym braku rozbioru wody będzie całkowicie odcinał jej dopływ.
    Czy ten reduktor tak działa? Czy tak działa każdy reduktor ?
    Proszę o rozwianie moich wątpliwości.
    Pozdrawiam.

  18. #38

    Domyślnie Reduktory

    sprawdziłem wg katalogu
    3/4" 70,2 zł netto tłumienie w zakresie 0,15 do 0,6 MPa.
    1" znacznie drożej bo 164,80 i ten sam zakres
    W zupełnosci wystarczy. No chyba , ze cała instalacja jest na wiekszym rozmiarze to bedzie troche drozej
    jesli stosujesz gdziekolwiek wężyki przy bateriach to nie czekaj tylko instaluj reduktor.....one sa zazwyczaj na nominalne cisnienie 0,6 MPa..ile wytrzymaja powyżej ? tego nie wie nikt
    [email protected]

  19. #39

    Domyślnie

    Tez bede musial zalozyc ten reduktor. Tydzien temu mialem potop w domu (10 dni wczesniej mialem polozony jastrych). Dobrze, ze teraz, a nie wtedy gdyby byly drewniane podlogi. Zadzialal zawor bezpieczenstwa zasobnika (6 bar).
    Buduje w niewielkiej miejscowosci wypoczynkowej gdzie jest duzo osrodkow, zajazdow i moteli. Jak mi tlumaczyl instalator prawdopodobnie w zwiazku z koncem sezonu (i brzydka pogoda) bardzo mocno ograniczyly one zuzycie wody i stad takie cisnienie w sieci. Gdy robil pomiary na poczatku sierpnia, to cisnienie wynosilo 1,5 bara.
    pozdrawiam
    Konrad

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    załóżcie jeszcze naczynia przeponowe, wtedy już nic nie ma prawa kapać

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony