dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie reduktor cisnienia w inst wod. - kiedy zakladac?

    Witam
    Podobno (info od sasiada) w nocy cisnienie siega 8atmosfer??? W instalacji mam pozakladane jakies przydrogie pierdoly w stylu "grupa bezpeiczesntwa kotla".. nie znalem sie i kupilem a za ta kase w sumie spokojnie mozna bylo reduktor kupil.,,. trudno -) Miejsce na reduktor w sumie mam. Do jakiego cisienia nie powinno byc problemu z bateriami, kiblami itp.
    Przemek

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    mylisz instalacje,
    grupa bezpieczeństwa,m jest obowiazkowa w instalacji co,
    reduktor potrzebny w instalacji zimnej wody,
    ciśnienie w instalacji zimnej wody, zalecane 2,5-3 bary,
    i wypadało by, za takie myślenie, przeprosić instalatora

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Moim zdaniem filtr mechaniczny i reduktor ciśnienia to podstawa przełącza wewnatrz domu.
    Polecam ten filtr wraz z reduktorem zajmuje mało miejsca i jest dobry jakościowo.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Polecam ten filtr wraz z reduktorem zajmuje mało miejsca i jest dobry jakościowo.
    Tylko ta cena 240zł to trochę sporo.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    możesz, kupic włoszczyznę za 90-100 zł i wymienić reduktor na nowy po roku,
    o filtrze nie mówię, bo włoszczyzna go nie ma, trzeba dodatkowo kupić,
    tutaj żeby przeczyścić filtr, wystarczy przekręcic kurek, 15 sekund i po zawodach,

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    możesz, kupic włoszczyznę za 90-100 zł i wymienić reduktor na nowy po roku,
    o filtrze nie mówię, bo włoszczyzna go nie ma, trzeba dodatkowo kupić,
    tutaj żeby przeczyścić filtr, wystarczy przekręcic kurek, 15 sekund i po zawodach,
    Filtr wody mam już, jakiś siatkowy za 30zł, reduktora nie mam, mam manometr w instalacji zimnej wody i pokazuje 5 atm. Zastanawiałem się nad reduktorem, ale cisnienie w kranie nie jest aż tak duże, może duże spadki ciśnienia są na wężykach.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    jeżeli w ciągu dnia masz 5 bar, to w nocy będziesz miał conajmniej 3 bary więcej,
    przy zbyt dużym ciśnieniu cierpi wszystko, a przede wszystkim baterie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    jeżeli w ciągu dnia masz 5 bar, to w nocy będziesz miał conajmniej 3 bary więcej,
    przy zbyt dużym ciśnieniu cierpi wszystko, a przede wszystkim baterie
    instalaotra za nic przepraszac nie musze bo sam kupowalem graty (miedzy innymi ta grupe bezp.) i instalator mnie na ta grupe bezp aniue nie namawial ani nie odradzal (raptem chyba 2 zaworki bezp za drobne chyba 300pln bo wolfa...)... ale na zdrowy rozsadek - nadwyzkowe cisnienie w kotle moze pojawic sie chyba tylko gdy cisnienie wody na budynek jest za duze wiec sprawe kompleksowo zalatwilby redukor???? Co do filtru... to mam taki niemaly... miejsce na redukcje podobno mam
    Ile kosztuje reduktor cisnienia.. czy maja 2 nielewe rece mozna to spokojnie samemu sobie zalozyc.. czy reduktor powinien byc jakios konkretnie?
    Przemek

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    można sobie samemu,
    a reduktor kupisz w hurtowni, jaki będziesz chciał, ale VPS dobrze radził.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    można sobie samemu,
    a reduktor kupisz w hurtowni, jaki będziesz chciał, ale VPS dobrze radził.
    filtr juz mam i drugiego nie potrzebuje i jezeli sam reduktor jest tanszy to nie ma sensu bym wywalal na smietnik ten za ktory juz zaplacilem
    Przemek

  11. #11

    Domyślnie

    Czy reduktor ciśnienia jest obowiązkowy ?

    W wodociągach powiedzieli mi że max to 7 atm a minimum to 3,5 atm.
    Przy bojlerze mam zawór bezpieczeństwa i jeszcze nigdy mi się nie włączył a woda miała czasami 90C (zawór jest 100% sprawny)

    Dzwoniłem do nich właśnie z tego powodu i powiedzieli mi że nie ma takiej konieczności.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    jeżeli w ciągu dnia masz 5 bar, to w nocy będziesz miał conajmniej 3 bary więcej,
    przy zbyt dużym ciśnieniu cierpi wszystko, a przede wszystkim baterie
    8 bar? to chyba nie możliwe, bo by zawór bezpieczeństwa na ciepłej wodzie puszczał (jest na 7bar), ale to tylko "włoszczyzna" jakiś caleffi, ale instalator sprawdzal i puszczał przy 7,5bara, a pod zaworem jest suchutko.
    Chodziło mi o to, że "wywalenie" 240zł netto na reduktor to lekka przesada, po prostu nie jest wart swojej ceny, wolę kupić dużo bardziej skomplikowany dysk twardy 120GB i bedzie większy pożytek.
    A Caleffi nie jest taki zły, ma nawet swoją stronkę.
    Zawór bezpieczenstwa proponowali mi SYR ale cena chyba coś koło 100zł zaszokowała mojego ojca i kupiłem caleffi za 15zł chyba.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Piszesz że 240 zł to przesada za reduktor z filtrem Twoje prawo.
    Opiszę Ci sytuację jednego z klientów.
    Proponowałem montaż reduktora lecz ów klient również był tego zdania co TY.
    Klient był gościem w domu taka praca. Niestety miał pecha . Wodociągi podczas jego nieobecności wymieniali zewnęczną sieć wodociągową i poszło ciśnienie z tego co się później dowiedziałem ok 10 bar.
    Domyśl się co było u niego w domu. Dom parterowy bez podpiwniczenia kotłownia na jednym poziomie. Podłogi drewniane panelowe.
    Sprawa zakończyła się w sądzie. Klient i jego sąsiad zaskarżyli wodociągi.
    Można było tego uniknąć montując reduktor za skromne 240 zł i ile nerwów i kłopotów mniej.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Można było tego uniknąć montując reduktor za skromne 240 zł i ile nerwów i kłopotów mniej.
    pytanie jest ile trzeba na graty wylozyc by do tego nie doszlo... nie ma tego toole bez filtra w wersji tanszej?
    druga sprawa... jak to sie stalo, ze poszla woda po podlogach a nie po prostu nie strzelil jakis kran i nie zaczela sie z niego wada lac?
    Przemek

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Sam reduktor kupisz za ok 100 zł.
    Wszystkie krany i urządzenia są do max 6 bar.
    W przypadku który opisałem otworzył się zawór bezpieczeństwa grupy zasobnika

  16. #16

    Domyślnie

    U mnie w kotłowni zawor bezpieczenstwa regularnie puszcza i ciagle przepelnia wiadro wody. W dzien jest 5,6-6 bar w nocy mniej chyba wylaczaja jakas czesc podstaci wodociagowej ale w swieta jest znowu nawet ponad 6bar .
    Zazyczylem sobie kontrole z wodociagow byli wstawili zamiast wodomierza jakies madre urzadzenie ktore zrobil zapis cisnienia w tym tygodniu maja mi podac decyzje. Bede oczekiwal ze zamontuja reduktor ale nie wiem czy na oczekiwaniu sie nie skonczy zobaczymy.

    Ja tez uwazam ze trzeba zalozyc reduktor to przeciez zabezpieczenie ktore moze ustrzec przed wiekszymi strataki. Co do wyboru to kazdy ocenia sam potencjalne straty i ich prawdopodobienstwo.

    Pzdr
    Fugas

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Domyśl się co było u niego w domu. Dom parterowy bez podpiwniczenia kotłownia na jednym poziomie. Podłogi drewniane panelowe.
    A co się konkretnie stało, bo słaby jestem w domysłach?

    Tak jak pisałem wcześniej mam filtr siatkowy na wodzie, a na cwu mam zawór bezpieczeństwa na 7bar i jeszcze ani razu nie było pod nim mokro (może nie działa, bo to calaffi ).
    Ja nie napisałem, że reduktor nie jest potrzebny, tylko, że cena 240zł netto jest wzięta z kosmosu, absurdalna (dlatego porównałem z tysiąc razy bardziej skomplikowanym dyskiem twardym ). Jakby był z nierdzewki to może i byłby wart takie pieniądze, ale z mosiądzu?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    nom, zarówno VPS, jak i ja, piszemy co i jak powinno być zrobione,
    natomiast czy Ty założysz reduktor i za ile, to już nie nasza broszka,
    zrobisz jak będziesz chciał,
    natomiast, ile to kosztuje, to na to, to my już nie mamy wpływu,
    dlatego, pisanie o dyskach twardych i tak niczego nie zmieni

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    natomiast, ile to kosztuje, to na to, to my już nie mamy wpływu,
    dlatego, pisanie o dyskach twardych i tak niczego nie zmieni
    Tak wiem, ceny są dyktowane przez producentów, rynek je i tak zweryfikuje.
    Porownałem ten reduktor do dysku twardego, bo to moja branża, po prostu wydaje mi się, że ceny niektórych producentów hydrauliki są czysto marketingowe nie uzasadnione faktycznymi kosztami wytwarzania, taki chwyt psychologiczny.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał nom
    prostu wydaje mi się, że ceny niektórych producentów hydrauliki są czysto marketingowe nie uzasadnione faktycznymi kosztami wytwarzania, taki chwyt psychologiczny.
    Porownanie do ceny dyku twardego.. wybacz.. to glupota bo o cenie zawsze decyduje podaz i popyt a nie zdrowy rozsadek
    W branzy komputerowej czesci robione sa masowo przez maszyny gdzies w chinach i jest to tanie u producenta,
    handlowcy maja na sprzecie po pare procent marzy a handlowcy gratami okolobudowlanymi maja tej marzy po kilkadziesiat procent i same graty sa drozsze
    Tak jest, nie zmienisz tego i jezeli ludzie kupuja te reduktory pewnie proste jak siekiera (sprezynka i kulka czy jest to bardziej skomplikowane?-bo chyba tak dziala reduktor sily hamowania w hamulcach samochodowych) za takie pieniadze to zanczy ze pozostaje Ci samemu w garazu zbodowac sobie ten reduktor i przestac atakowac system
    Opracujesz tani reduktor, umiejetnie go sprzedasz to zbijesze kase ...wiec do dziela
    Przemek

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony