dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A w naszych okolicach ciśnienie skoczyło jakoś od 1-2m-cy do nawet 5,85 bara...na zimnej.
    Więc kilka reduktorów mam już pozamawianych. Comapy za jakieś 150zł/szt.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    To ja mam pytanko takie typowo lamerskie

    Jesli zaloze reduktor to znaczy ze woda w kranach bedzie mi wolniej leciec? Mam duza wanne i jesli tak bedzie to zanim sie cala napelni woda bedzie juz zimna

    A reduktor musze chyba miec po przy kazdym grzaniu zasobnika zaworem bezpieczenstwa leci woda!
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  3. #43

    Domyślnie

    Obserwatorium astronomiczne....
    Macie już tam F-16 na Krzesinach?
    Pozdrawiam
    A wiesz że Borówiec jest znany w świecie ale jako Borowiec
    Darp
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darp
    Obserwatorium astronomiczne....
    Macie już tam F-16 na Krzesinach?
    Pozdrawiam
    A wiesz że Borówiec jest znany w świecie ale jako Borowiec
    Darp
    Troche rozmywamy temat ale chyba wybacza...

    F-16 nie ma. Na razie modernizuja hangary, lotnisko i bombosklad. Zreszta nad moim niebem lata wiecej pasazerskich i awionetek niz wojskowych samolotow.
    Obserwatorium nazywa sie ze jest w Borowcu a jest zupelnie gdzie indziej to znaczy po drugiej stronie drogi gdzie Borowiec nie siega i nigdy nie siegal (kilka km. od wsi). Ciekawostka taka...
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  5. #45

    Domyślnie

    Witam.

    Jeżeli 240 zł to drogo za bardzo dobry filtr Honeweela to nie ma o czym rozmawiać. Chyba, że klient chce zwykły z Castoramy sznurkowy. To jest porażka. Jeżeli zaś chodzi o grupy bezpuieczenstwa to zazwyczaj kocioł ma swoją grupę do C.o zaś jeżeli mamy zasobnik wody to zazwyczaj instalator sam ją robi bądz kupuję gotową. Naczynie przeponowe, zawór bezpieczenstwa, manometr. Jeżeli zaś masz cisnienie w sieci 8 barów to należy dołożyc reduktor. Ciśnienie ustaw na 2,5-3 barów i bedzie dobrze.

    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jesli zaloze reduktor to znaczy ze woda w kranach bedzie mi wolniej leciec? Mam duza wanne i jesli tak bedzie to zanim sie cala napelni woda bedzie juz zimna

    A reduktor musze chyba miec po przy kazdym grzaniu zasobnika zaworem bezpieczenstwa leci woda!
    Będzie leciała jak należy. Jak ustawisz np. na 3 atm to na pewno wystarczy a będziesz pewnien, że w nocy tobie żaden wężyk nie trzaśnie.
    Jeżeli leci zaworem bezpieczeństwa przy podgrzewaniu zasobnika to raczej przemyśl włączenie w CWU naczynia przeponowego.

  7. #47

    Domyślnie

    Witam.

    Należy zaczac od tego, że każdy zasobnik wody powiniem mieć grupę bezpieczenstwa w postaci zaworu bezpieczenstwa oraz naczynynai przeponowego................

    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Będzie leciała jak należy. Jak ustawisz np. na 3 atm to na pewno wystarczy a będziesz pewnien, że w nocy tobie żaden wężyk nie trzaśnie.
    Jeżeli leci zaworem bezpieczeństwa przy podgrzewaniu zasobnika to raczej przemyśl włączenie w CWU naczynia przeponowego.
    Dzieki wielki. Tak chyba zrobie z tym naczyniem przeponowym.
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał tuzin
    Witam.

    Należy zaczac od tego, że każdy zasobnik wody powiniem mieć grupę bezpieczenstwa w postaci zaworu bezpieczenstwa oraz naczynynai przeponowego................

    Pozdrawiam
    ja tak mam a ostatnio zaczęła mi lecieć woda przy grzaniu wody
    nie mam reduktora
    co zrobić, żeby nie leciało

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał VPS
    Moim zdaniem filtr mechaniczny i reduktor ciśnienia to podstawa przełącza wewnatrz domu.
    Polecam ten filtr wraz z reduktorem zajmuje mało miejsca i jest dobry jakościowo.
    Czy w instalacji z wydzielonym szeregowo drugim wodomierzem i rurami do podlewania ogrodu reduktor ciśnienia i filtr należy instalować bezpośrednio za zaworem głównym (filtrowanie i redukcja ciśnienia rownież wody do ogrodu),
    czy też redukować ciśnienie i filtrować wodę tylko dla instalacji wewnętrznej w domu ?

    Pozdrawiam,
    Tomasz

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał jamles
    Cytat Napisał tuzin
    Witam.

    Należy zaczac od tego, że każdy zasobnik wody powiniem mieć grupę bezpieczenstwa w postaci zaworu bezpieczenstwa oraz naczynynai przeponowego................

    Pozdrawiam
    ja tak mam a ostatnio zaczęła mi lecieć woda przy grzaniu wody
    nie mam reduktora
    co zrobić, żeby nie leciało
    Ponieważ twoje naczynie przeponowe dla zasobnika nie zostało poprawnie dobrane i jest za małe. Naczynie przy zasobniku kompensuje nadmiar wody przy podgrzewaniu zasobnika.

    do Maciek-MZM co ty miałeś za fachowca który zamontował układ i nie zabezpieczył zasobnika naczyniem. W przypadku awarii zasobnika gdybyś poszedł go reklamować wyśmialiby Cię i musiał byś bulić za nowy.

    Wycieki z zaworu bezpieczeństwa nie zawsze są spowodowane nadmiernym ciśnieniem w sieci. Ponieważ na zasileniu zasobnika zawsze należy zamontować zawór zwrotny a dopiero za nim podłączamy zawór bezpieczeństwa i naczynie przeponowe to manometr pokazuje nam ciśnienie w zasobniku a niekoniecznie w sieci.

    Reduktor ciśnienia jest to urządzenie które powinno być zamontowane zawsze przy instalacji wody z wodociągu. Jak wydaliście na instalację wod-kan i co np 20k zł to koszt 200-250 zł na reduktor chyba jest śmieszny i gadanie o tym że to takie drogie jest śmieszne i żenujące.

    Reduktor zawsze utrzymuje ciśnienie nastawione nawet jeżeli nie ma przepływu. Po co by on był gdyby trzeba było puszczać cały czas wodę żeby działał

    do nom w takim układzie proponuję żebyś zamontował sobie na wejściu wody HDD. (nie obraź się tak sobie zarzartowałem )

    I na koniec z zaworów bezpieczeństwa odpływ powinien być odprowadzony do kanalizacji!!! Robi się to dzięki specjalnemu lejkowi z syfonem nad lejek doprowadza się rury spustowe tak żeby woda lejąca się z zaworu trafiała do lejka. Podłączeniu musi być tak wykonane aby widzieć że woda się leje czyli nie można rury włożyć prosto w kanalizę.

  12. #52

    Domyślnie

    Odświeżę temat.
    Zamierzam zainstalować reduktor ciśnienia, ale miejsce na niego mam tylko w studzience wodomierzowej na zewnątrz. Czy zimowa aura mu nie szkodzi? Na zimę woda jest spuszczana, wodomierze zawijane "kołderką" Dom jest taki bardziej letniskowy.

    Pozdrawiam

  13. #53

    Domyślnie

    producenci raczej nie podają w kartach katalogowych min.temp przechowywania
    (przynajmniej w karcie SYRa nie widzialem)

    wg mnie gdybys byl pewien ze spuściłeś z niego calą wode to moglby zostac, ale raczej tak sie nie da

    w takim reduktorze jest troche ustrojstwa (min membrana i gumowe uszczelnienia)

    sugerowałbym zeby po sezonie jak nie bedzie uzywany odkręcic go - są przy nim srubunki montażowe

  14. #54

    Domyślnie


    Dzięki za sugestie, właśnie myślałam o SYRze 315.

  15. #55

    Domyślnie

    syr 315 to dobry wybór

    honeywell jest w podobnej cenie ale chyba mniej dokłady

    pozdrawiam

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Honeywell nie jest mniej dokładny, a może nawet bardziej
    Syr 315 ma siatkę z oczkiem 0,25 mm a Honeywell 0,1 mm.
    (pomijam łatwość użytkowania - płukanie uruchamiane palcami i przezroczysty kielich osadnika)
    beton wiąże ludzi...

  17. #57

    Domyślnie

    z tą dokładnością to nie bede sie upierał - ta subiektywną ocene usłyszalem na spotkaniu z przedstawicielami HUSTY

    sprawdze sam i odpowiem Ci za kilka dni

    a tak w ramach ścisłości to honeywell D06F (bo ten chodzi w tej samej wadze co syr315) ma siatke 0,16 - ale to i tak bez znaczenia bo przed reduktorem powinien byc filtr dodatkowy

    nie wspomniales jeszcze o cenie bo syr jest troche droższy - przynajmniej katalogowo

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    To jednak zaszło nieporozumienie. Ja pisałem o Honeywell FK06 3/4AA, a nie D06F.
    Teraz patrzyłem, podają że siatka ma oczko 105/135 um, z rysunku wygląda że siatki są dwie
    (swojego jeszcze nie miałem potrzeby rozbierać). To jest taki red. z opłukiwaniem zewnętrznym,
    dość dużym przeźroczystym osadnikiem oraz manometrem zegarowym. Do ceny się nie odniosę
    bo z cenami... jak to z cenami - różnie dzisiaj bywa.
    beton wiąże ludzi...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony