dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Stonewood - odszczekuję! (częsciowo)

    Miałam wczoraj przyjemnośc oglądać stonewoody w większej ilości i muszę z pokorą częściowo odszczekać swoją opinię na ich temat.
    Szare dalej uważam za nijakie i nieciekawe. Jasny beż tez nie powalający. Ale ciemny beż i brąz zdecydowanie mi się spodobały. Udają takie lekko postarzone drewno ale mniej niż serenissima. Kolory też przyjemne.
    Niniejszym mówię: hau hau.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie


  3. #3

    Domyślnie

    Długo czekałam na ekspozycję w sklepie .....i...jestem rozczarowana!
    Nijakie.....

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    czyli serenissima górą

  5. #5

    Domyślnie

    Owszem, górą Ale te ciemnobeżowe stonewoody nie są wcale złe. Własnie je idę zamawiać bo serenissima jest za bardzo postarzona jak na moje potrzeby, a poza tym nie ma sposobu zobaczyć jej na zywca w kolorze szarym a inne mi się niespecjalnie widziały.
    Alossa, pewno widziałaś je tak jak ja, w pojedynczych sztukach. W większej ilości lepiej się prezentują. Jak położę to zrobię zdjęcie.

  6. #6

    Domyślnie

    Ok Kaszak...z niecierpliwością czekam na fotki

  7. #7

    Domyślnie stonewood

    A które płytki są użyte w aranżacji na stronie producenta chodzi mi o zdjęcie ze schodami brązowe czy czarne?
    http://www.nowa-gala.com.pl/pl/index...4396/STONEWOOD

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszak
    Owszem, górą Ale te ciemnobeżowe stonewoody nie są wcale złe. Własnie je idę zamawiać bo serenissima jest za bardzo postarzona jak na moje potrzeby, a poza tym nie ma sposobu zobaczyć jej na zywca w kolorze szarym a inne mi się niespecjalnie widziały.
    Alossa, pewno widziałaś je tak jak ja, w pojedynczych sztukach. W większej ilości lepiej się prezentują. Jak położę to zrobię zdjęcie.
    Kaszak - ciemnobezowe, to ktore masz na mysli?

    SW 07 (Wiem, ze Nowa Gala nazywa je brazem, ale wole sie upewnic)



    Czy SW 03?



    http://www.nowa-gala.pl/pl/index/htm...4396/STONEWOOD

    Pozdrowienia,

    Maja

  9. #9

    Domyślnie

    SW 03. Ja wzięłam 15 x 60. Nie wiem czy się tak da ale zamierzam je tak położyć żeby wyszły deski 15 x 120. Ciekawe co na to majster powie, że jeden brzeg musiałby być potraktowany kompletnie bezfugowo.
    Ten ciemny też był niezły, ale nie byłam nim osobiście zainteresowana więc go dokładnie nie podziwiałam. Jasne prezentują sie raczej nijako.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mayadaski
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Kaszuby Pôłnié - Zaborski Park Krajobrazowy
    Posty
    4.109

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszak
    SW 03. Ja wzięłam 15 x 60. Nie wiem czy się tak da ale zamierzam je tak położyć żeby wyszły deski 15 x 120. Ciekawe co na to majster powie, że jeden brzeg musiałby być potraktowany kompletnie bezfugowo.
    Ten ciemny też był niezły, ale nie byłam nim osobiście zainteresowana więc go dokładnie nie podziwiałam. Jasne prezentują sie raczej nijako.
    Czekam na zdjecia Kiedy planujesz je klasc?


    Maja

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszak
    SW 03. Ja wzięłam 15 x 60. Nie wiem czy się tak da ale zamierzam je tak położyć żeby wyszły deski 15 x 120. Ciekawe co na to majster powie, że jeden brzeg musiałby być potraktowany kompletnie bezfugowo.
    Ten ciemny też był niezły, ale nie byłam nim osobiście zainteresowana więc go dokładnie nie podziwiałam. Jasne prezentują sie raczej nijako.
    Takie małe wtrącenie jeśli mogę
    Ułożenie płytek bezfugowo nie istnieje, możesz to zrobić z minimalną spoiną, inaczej trafi szkliwo na krawędzi styku.
    Jeśli potrzebujesz wicej info o tej płytce to pisz na PW
    Pozdrawiam
    Pablo
    Ktoś powiedział niemożliwe. Nie wiedziałem i zrobiłem
    http://forum.muratordom.pl/glazurnik...ce,t179130.htm

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayadaski
    Cytat Napisał kaszak
    SW 03. Ja wzięłam 15 x 60. Nie wiem czy się tak da ale zamierzam je tak położyć żeby wyszły deski 15 x 120. Ciekawe co na to majster powie, że jeden brzeg musiałby być potraktowany kompletnie bezfugowo.
    Ten ciemny też był niezły, ale nie byłam nim osobiście zainteresowana więc go dokładnie nie podziwiałam. Jasne prezentują sie raczej nijako.
    Czekam na zdjecia Kiedy planujesz je klasc?


    Maja
    Myślę że w następnym tygodniu.To znaczy nie w tym co nadciąga (dziś jest sobota) tylko w kolejnym. Póki co to one do mnie idą

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo lca
    Cytat Napisał kaszak
    SW 03. Ja wzięłam 15 x 60. Nie wiem czy się tak da ale zamierzam je tak położyć żeby wyszły deski 15 x 120. Ciekawe co na to majster powie, że jeden brzeg musiałby być potraktowany kompletnie bezfugowo.
    Ten ciemny też był niezły, ale nie byłam nim osobiście zainteresowana więc go dokładnie nie podziwiałam. Jasne prezentują sie raczej nijako.
    Takie małe wtrącenie jeśli mogę
    Ułożenie płytek bezfugowo nie istnieje, możesz to zrobić z minimalną spoiną, inaczej trafi szkliwo na krawędzi styku.
    Jeśli potrzebujesz wicej info o tej płytce to pisz na PW
    Pozdrawiam
    Pablo
    Eee,to chyba dwie różne szerokości fugi nie będą dobrze wyglądały. Wygląda na to że muszę zostać przy długości 60. Szkoda. Z jaką szerokością fugi byś to kładł? Myślałam o 3 mm. Nie wiem czy nie za mało,w przyszłości będą graniczyć z panelami które mają mieć 4 stronną v-fugę. Chciałam to jakoś upodobnić z grubsza,stąd pomysł łączenia na 120 cm.

  14. #14

    Domyślnie StoneWood Nowa Gala to porażka!

    Jestem jednym z wielu frajerów co kupili te płytki. To jest porażka do sześcianu. Mam nimi wyłożone kilkadziesiąt metrów i to był największy błąd budowy mojego domku!
    Płytki niby I gatunek a mają na środku długości wypukłości do 3mm. Przy rektyfikowanych krawędziach powoduje, że o to się... potykam! A dziecko na to puścić niebezpieczne! I te płytki są "wg polskiej normy" która dla tej długości i powierzchni płytek dopuszcza odchyły 3.5mm. Ludzie nie kupujcie tego bo będziecie żałować jak ja. Nie widać jest tego jak jest tragicznie w zasadzie do momentu zafugowania. I właśnie ja mam ten etap. Jak na tych krzywiznach spasować cokolwiek (parkiet z innego pokoju)? Ustawić jakąś zabudowę?

    Do jednego innego pomieszczenia kupowałem płytki hiszpańskie. I to dłuższe - 90cm. ZERO (słownie 0) odchyłów powierzchni.

    Słowem - po raz kolejny stwierdzam, że polscy producenci to kaszaniarze, a polskie normy to tragedia. Nawet chińszczyzna (np. z WEMY czy hipermarketów) jest płaska. A Nowa Gala liczy sobie naprawdę duzo kasy za te płytki. I jest to jej flagowy produkt. PORAŻKA!
    Ostatnio edytowane przez OlafŁukasz ; 16-04-2010 o 06:44
    czytaj Czarną Listę 3miasta i nie daj zarobić partaczom:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ta-wykonawców.

  15. #15

    Domyślnie Stonewood to bubel

    dziś podjelismy decyzję: zrywamy te płytki, składujemy w garażu, składamy reklamację i kupujemy inne. Oczywiście nie z Nowej Gali, tylko proste z Hiszpanii (mimo, że dwa razy większe to płaskie - bez wypukłości). 80 m2 płytek... Jesteśmy trafieni na ponad 11 tys zł.. Żal d... ściska jakby powiedział klasyk, ale jesli dziecko ma się o to niepokaleczyć, jesli się chce uniknąć potykania, jesli chce się uniknąć obtłuczonych krawędzi - nie ma innego wyjścia.

    STONEWOOD TO BUBEL.

    P.S. Trzeba być naprawdę bezczelnym (Nowa Gala) aby zalecać na swojej stronie 3mm fugę (!!!) i to w konkretnym ułożeniu kafli. Przecież to są kafle rektyfikowane! takie kafle powinno się dać ułożyć z definicjei nawet bezfugowo!
    czytaj Czarną Listę 3miasta i nie daj zarobić partaczom:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ta-wykonawców.

  16. #16

    Domyślnie

    Chyba trochę przesadzasz, mam wyłożone też 80 m2 tymi płytkami i nikt się o nie nie potyka ani my ani dziecko. Fugę fakt faktem mam 2,5 mm ze względu na ogrzewanie podłogowe ale ogólnie glazurnik się na nie nie skarżył a my tym bardziej. Nie porównuj polskich płytek do hiszpańskich, my nigdy im nie dorównamy pod względem jakościowym. I to jest fakt nie podważalny. No i za dobre hiszpańskie nie zapłacisz ok 100 zł tylko sporo więcej a dla wielu inwestorów niestety cena to priorytet. Nierozumiem tylko dlaczego zaraz po otworzeniu paczek nie zorientowałeś się, że są krzywe lub, że Cię glazurnik nie uprzedził.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja też mam ułożone te płytki i są delikatnie wyłódkowane, ale żeby się o nie potykać, to absolutnie, nie. Ja mam ułożone ok. 3m2 z fugą 2mm i jestem zachwycona ich wyglądem. A jeżeli chodzi o płytki hiszpańskie, to mam prawie 20m2 Porcelanosy Glass I gat. na ścianach i są również wyłódkowane, więc nie ma reguły.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał symik Zobacz post
    Ja też mam ułożone te płytki i są delikatnie wyłódkowane, ale żeby się o nie potykać, to absolutnie, nie. Ja mam ułożone ok. 3m2 z fugą 2mm i jestem zachwycona ich wyglądem. A jeżeli chodzi o płytki hiszpańskie, to mam prawie 20m2 Porcelanosy Glass I gat. na ścianach i są również wyłódkowane, więc nie ma reguły.
    Moim chyba bardziej zaszkodził pan kafelkarz niż producent ale idealnie to one nie leżą. Nie potykam się i nie czuję pod stopami, za to przy myciu (na kolanach) bluźnię na fachowca, ale może nie do końca słusznie. W kazdym razie nie starałam się specjalnie doszorowywać fugi bo byłoby bardziej widać. Za tę cenę to naprawdę skandal, o pół tańsze płytki leżą mi w kuchni prościutko. A majster tez mógłby sie bardziej przyłożyć.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał olaszka Zobacz post
    Chyba trochę przesadzasz, mam wyłożone też 80 m2 tymi płytkami i nikt się o nie nie potyka ani my ani dziecko. Fugę fakt faktem mam 2,5 mm ze względu na ogrzewanie podłogowe ale ogólnie glazurnik się na nie nie skarżył a my tym bardziej. Nie porównuj polskich płytek do hiszpańskich, my nigdy im nie dorównamy pod względem jakościowym. I to jest fakt nie podważalny. No i za dobre hiszpańskie nie zapłacisz ok 100 zł tylko sporo więcej a dla wielu inwestorów niestety cena to priorytet. Nierozumiem tylko dlaczego zaraz po otworzeniu paczek nie zorientowałeś się, że są krzywe lub, że Cię glazurnik nie uprzedził.
    Nie przesadzam. Plytki są dramat. Delikatnie wyłódkowane to mało powiedziane. One są wyłódkowane na granicy normy - dla tej wielkosci płytek wynosi ona 3.5 mm. Przy płytkach rektyfikowanych jak je położyłem na 1/2 (najgorszy wariant) był dramat. Fakt, że kafelkarz nie powiedział co się święci, ale juz mi za to "zapłacił". Płytki są w całości zerwane. Jak byłem potem szukać i pytać w salonach to standardowy tekst był taki: "Nowa Gala i proste płytki? Oni są pod tym względem najgorsi jeśli chodzi o asortyment, który sprzedajemy". Co najlepsze - jest to JEDYNY typ płytek z Nowej Gali, co do których producent na stronie (teraz, bo nie było tego wtedy jak kupowałem) napisał: zalecam układ 1/3 i 3mm fugi. Jesli ułożyliście równo i z 3mm to nie macie problemu. Ja wykonałem (po niewczasie) testy: 3 płytki na plycie g-k na 1/3. Dwie z nich były równo, trzecia (mimo zrobienie jak producent wystawała i ostry kant był niebezpieczny). Jesli nie macie dzieci, jesli one nie będą się bawić na tej podłodze, jeśli nie będziecie chodzić bez obuwia - pewnie OK. No może to, że płytki są miekkie i wystające kanty będą się otłukiwać.

    Generalnie - jeśli wydaję naprawde niemałą kasę na POLSKIE płytki, to oczekuję jakości a nie napisania "zgodne z normą PN-xxxx" małym druczkiem na opakowaniu. Oni powinni pisać: "UWAGA! produkt niebezpieczny dla dzieci poniżej 7 lat". Jeśli ktoś chce wydać te 80-100zł za m2 to niech lepiej kupi albo tańsze polskie albo dołoży i wejdzie w zagraniczne. Nawet chińskie (!) są super proste w porównaniu do StoneWood'a. Dla mnie BUBEL i tyle. Ostrzegam innych - lecz każdy ma swój rozum i wolna wolę. To jest tak jak z autami - dopóki nie wsiądziesz do auta solidnej marki, będziesz uważać, że Tico spełnia Twoje oczekiwania w zupełności. Tak samo jest ze StoneWood. Tyle, że StoneWood jest w cenie co najmniej Renault Megane. A kto kupiłby Tico w cenie Megane?
    Ostatnio edytowane przez OlafŁukasz ; 05-05-2010 o 18:40
    czytaj Czarną Listę 3miasta i nie daj zarobić partaczom:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ta-wykonawców.

  20. #20

    Domyślnie

    Chciałam położyć te płytki w łazience, ale już zwątpiłam po powyższej opinii. To co polecacie podobnego, ale z zagranicznych firm? Wiem, że jeszcze jest Woodentic z Paradyża zdaje się. Chciałam te płytki połączyć z Alabastrino/

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony