dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Klejenie płyt GK do gazobetonu

    Parę lat temu postanowiłem tynki z plyt GK na poddaszu zrobic sam. Sciany skosy i sufit na stelażach szedł bardzo szybko i latwo. problemy zaczęly sie przy klejeniu płyt GD do scian szczytowych domu wymurowanych z gazobetonu.

    Poczytałem instrukcję z Nidy, rozmieszałem klej gipsowy, nałozyłem kleksy, przyłozyłem do sciany podobijałem przez łate i dalej kleje drugą. Przyłozyłem ją poklepałem a w tym momencie piersza płyta ŁUP na podłoge.

    Gazobeton wciągnął całą wode z gipsu i gips sie nie przykleił. Okazało sie ze scianę powinienem zaimpregmnować przed klejeniem. No tak ale gazobeton ma to do siebie że można go impregnować i impregnować. Inną radę jaką otrzymałem było zlanie ściany wodą. Tez mi sie to nie podobało gdyż już mieszkałem na parterze i ta wilgoc nie była mi potrzebna.


    Wpadłem więc na pomysł aby uzyc kleju do styropianu. Po przyklejeniu paru kawałkow płyty GK poczekałen parę dni i okazało się, że klej trzyma że aż papier sie odrywa od gipsu a nie od kleju. Tak samo było z zielonymi płytami do lazienek.

    Więc ok reszte zrobiłem na klej do ocieplen styropianowych.

    W pracy okazało się, że ma to dodatkowe zalety:
    Ceny kleju do styropianu były niższe niz do płyt GK.
    Nie musiałem sie tak spieszyć z klejeniem gdyż czas twardnienia jest duzo dłuższy
    Dłużej mogłem korygowac ustawienie płyty
    Mogłem rozmieszać wiekszą ilość kleju za jednym razem.

    Od tego czasu minęło ok 6 lat i wszystko jest ok.

    Teraz ceny kleju do styropianu jeszcze bardziej spadły więc może sie jeszcze bardziej opłacać.

    No ciekaw jestem czy to rozpęta jakąs dyskusję.
    [/list]
    Urzędy. Jak by bylo milo gdyby ich nie bylo..

  2. #2

    Domyślnie

    Ważne że trzyma)
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  3. #3

    Domyślnie

    Witam.Ja również przyklejałem płyty GK do suporexu. Pamietam że klej był firmy Regips z którym nie miałem żadnych kłopotów.Ale dokupiłem klej innej firmy, bo mi zabrakło i ten nowy klej nie chciał trzymać podłoża.Nazwy kleju nie pamietam.Ja oprócz klejenia stosowałem niewielkie ilości kołki szybkiego montażu.Zostało mi jeszcze część płyt do przyklejenia i sprawdze Twój sposób.Pozdrawiam Wiech

  4. #4

    Domyślnie

    Odradzam przyklejanie płyt do BK. Uważam że najlpszym rozwišzaniem sš tynki cementowo-wapienne zacierane filcówkš.

  5. #5

    Domyślnie

    Od kilku lat amatorsko używam najtańszych klejów cementowych (typu economi lub inne badziewie z promocji) do lepienia płyt g-k na różnych podłożach (w tym gazobeton) w mojej wielkiej, wiecznie remontowanej chałupie . Nigdy nie było problemów płyty trzymają się mocno w odróżnieniu od płytek ceram. i gres., które odpadają od tanich klejów (chociaz sa to kleje do płytek własnie) Wszyscy pukaja się w głowę, że powinno się używac klejów gipsowych. Mam więc pytanie do fachowców: dlaczego są takie zalecenia, skoro jkleje cementowe są tańsze i trzymają chyba nawet lepiej ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Wszystko zależy od receptury kleju.
    Najtańszy taki "klej" - to cemenet wymieszany z piachem. W wersji uszlachetnionej w wapnem.

    Kleje cementowe mogą być zbyt mocne. Tak będą dobrze trzymać, że aż wyrwą podłoże. Wówczas zjeżdza ceramika, a ściana pozostaje w powyrywane strupy. Im lżejszy BK, tym większa szansa na kłopoty.

  7. #7

    Domyślnie

    Myśle, że klej nie może trzymać zbyt mocno, cóż to znaczy ? Jeśli podłoże jest bylejakie to zastosowanie słabego kleju coś poprawi ? I tak odlezie, a w którym miejscu to już chyba ma mniejsze znaczenie (tak sobie mysle jako amator w dziedzinie klejenia)
    Myśle tez że pewnie są jakieś przeciwwskazania w stosowaniu klejów cementowych do płyt G-K. Sprawdzałem właśnie jak trzymają sie roczne kawałki g-k przyklejone najgorszym cementowym klejem. Papier zostaje przy kleju na ścianie, odrywa sie goły gips. Niby super ale mam wrażenie, że poprostu pierwotny kontakt kartonu z gipsem został nieco osłabiony w wyniku działania roztworów z kleju cementowego. Pewnie ten problem rozwiązałoby wcześniejsze impregnowanie płyt g-k ale to juz wtedy ginie przewaga ekonomiczna kleju cementowego nad gipsowym. Może są inne przeciwwsjkazania z których nie zdaje sobie sprawy ?
    No to doczekamy się jakiegos wyraźnego werdyktu fachowca: klej cementowy do gipskartonu - zbrodnia czy nie ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony