dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1182 z 1187
Pokaż wyniki od 23.621 do 23.640 z 23724
  1. #23621
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Przed włożeniem na przykład talerza do zmywarki wypadało by chociaż wyrzucić resztki do śmietnika który pewnie jest pod zlewem. Czasem trzeba opłukać, wylać zawartość szklanki. Nie wyobrażam sobie mieć zmywarki daleko od zlewu choć raczej nie opłukuję naczyń.

    Prosząc o ocenę nie dziw się że ludzie wpisują swoją opinię nie zawsze pochlebną.

    Jest ok ale pozbyłabym się płytek ze ściany na rzecz cegły.

  2. #23622

    Domyślnie

    Człowiek chciałby, żeby go doceniono, a tu po uszach.

    Nie przejmuj się, w końcu to Twoja kuchnia i uważam, że wyszła fajnie, a jak na budżetową robotę i samodzielnie kładzione cegły to super.

    Co do kłopotliwości to po prostu brak ergonomii. Zlew od zmywarki dzieli tak na oko 2m? Większość naczyń najpierw trafia do zlewu, albo przynajmniej trzeba zrzucić z nich resztki. Kiedy zmywarka stoi obok zlewu to 3 ruchy na każdą rzecz, ale u Ciebie trzeba zrobić jeszcze parę kroków, za każdym razem kiedy chcesz coś przerzucić ze zlewu do zmywarki. Dużo przekładania, dużo chodzenia, dużo chlapania i brudzenia zarówno blatu, jak i podłogi.

    Warto wsadzać do zmywarki oplukane talerze, bez resztek. Resztki, które trafią do zmywarki, trzeba wyciągać z sitka, które jest umieszczone na samym dnie, to kłopotliwe. Sitko łatwo zachodzi tłuszczem, a do mycia jest upierdliwe. Są 2 opcje, albo utrzymujesz zmywarkę w czystości, albo zawieszasz zapaszek do zmywarki, tylko to co zostaje w zbiorniku zmywarki wydaje zapaszek, wraca z powrotem do obiegu przy kolejnym myciu. Dlatego warto zrzucać resztki i opłukiwać talerze.

  3. #23623

    Domyślnie

    Warzywa po umyciu można odłożyć na ociekacz
    Nikt w warunkach domowych nie myje na raz tony warzyw do obiadu,
    spokojnie zmieszczą się nawet na małym ociekaczu

    Co do kuchni - osobiście nie lubię sprzętów wolnostojących, ale to kwestia gustu
    jeden woli tak, drugi inaczej
    i faktycznie zmywarka za daleko od zlewu
    poza tym ok, fajny żyrandol

  4. #23624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    sprzętów wolnostojących się nie czepiam, bo to jest kwestia budżetu. Podobnie jak jakość płytek, mebli.

  5. #23625

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Prosząc o ocenę nie dziw się że ludzie wpisują swoją opinię nie zawsze pochlebną.

    Ja się nie dziwie, przecież napisałem, że czekam na opinię. Za wszystkie dzięki i pozdrawiam ;]

  6. #23626
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Przy zlewie koniecznie blat roboczy ! W mojej kuchni jest trochę za mały bo w kącie ... Teraz zrobiłbym układ kuchni inaczej , bardziej "klasycznie"
    Darek B

  7. #23627
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał magmartin Zobacz post
    nigdy nie mieliśmy zmywarki. możesz napisać jaka kłopotliwość nasz czeka ?
    moje pytanie jest po to żeby coś wykombinować przed pojawieniem się tej kłopotliwej sytuacji
    TEJ kłopotliwej sytuacji .... w moim wypadku to na przykład uczulenie które przechodzi czasami w atopowe zapalenie skóry co powoduje ze ręce są bardzo suche i muszę je natłuszczać.(generalnie szczególnie o nie dbać)
    Posiadanie zmywarki niewiarygodnie pomaga mi w tej chorobie bo nie muszę taplać rąk w wodzie zmywając naczyń i narażać je na różne środki chemiczne.
    A kiedy choroba przyjdzie tego nie wiesz !!! mi osobiście pojawiła się jak byłem przy procesie posadzek w moim budowanym domu parę lat temu.
    a teraz film typu zlew zmywarka szuflada , myślę ze bliżej i łatwiej się nie da.
    https://youtu.be/lBRWeODopuE
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  8. #23628

    Domyślnie

    poczytałam dyskusję i aż poszłam zobaczyć tą kuchnię. Faktycznie, zmywarka najdalej od zlewu jak tylko się da! U mnie zmywarka nie będzie tuż przy zlewie, ale w omówionych tu wytycznych jeszcze się mieści, po prostu jest 60 cm blatu-ociekacza pomiędzy zlewem a zmywarką. drugi problem to brak blatu roboczego pomiędzy kuchenką a zlewem. Moja mama zrobiła podobnie, zrezygnowała z wzorowego blatu pomiędzy i ma tylko 30 cm odstępu zlewu od kuchenki. Nie musi teraz przez cały blat roboczy dzwigać gara z nalaną wodą... Dlatego w mojej zaprojektowanej kuchni będą 2 zlewy! 1 tuż przy kuchence tylko jako nalewak i odcedzacz, a drugi na innej ścianie już normalny, dwukomorowy... dziwne ze to nie jest powszechne w coraz większych kuchniach... tylko poszukuję okrągłego zlewiku co wejdzie do szafki 40. i powiedzcie, ta szafka pod zlewem, to wam się otwiera na zawiasach czy wysuwa jako kosz-szuflada? cargo?
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  9. #23629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam wyciąganą wylewkę żeby nalewać wody do gara

  10. #23630

    Domyślnie

    też mam wyciąganą wylewkę ale wąż nie dosięga teraz do kuchenki...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  11. #23631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pod zlewem mam otwierane na zawiasach, coby nie musieć się odsuwać od zlewu po otwarciu

  12. #23632
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GTV

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    91-415
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przydatnym rozwiązaniem jest też szuflada pod zlewozmywak z pełnym lub niepełnym wycięciem

  13. #23633

    Domyślnie

    Cześć.
    Jak tak patrzę na Wasze białe kuchnie to moja chyba Was przerazi hehe Cała w bordo, lakierowane fronty, grafitowy blat, jasnoszare płytki na podłodze i biała szyba między szafkami za 1.5tyg montują to się pochwalę

  14. #23634

    Domyślnie

    Cytat Napisał plesiu89 Zobacz post
    Cześć.
    Jak tak patrzę na Wasze białe kuchnie to moja chyba Was przerazi hehe Cała w bordo, lakierowane fronty, grafitowy blat, jasnoszare płytki na podłodze i biała szyba między szafkami za 1.5tyg montują to się pochwalę
    Ja mam białą kuchnię we krwi, na takiej się wychowałam, teraz mam 4 białą. Co zrobić A na zdj. podobają mi się ciemne aranżacje. Pokazuj.

  15. #23635

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmiany szafek wizualizacja.jpg
Wyświetleń:	573
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	387513

    Taka ma być Jak już będzie zamontowana to się pochwalę jak wygląda na żywo

  16. #23636
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Czy lodówka w spiżarce ma sens ?!
    Jedyne miejsce na lodówkę jest koło okna. Niestety, drzwi do lodówki będą się otwierały na prawo i waliły w klamkę drzwi od spiżarki. A może by tak umieścić lodówkę w spiżarce i zyskać dodatkowy blat roboczy? Tylko, czy przenoszenie gara z zupą przez dodatkowe drzwi nie będzie z czasem upierdliwe ?! Jednak to lodówka jest najczęściej używanym sprzętem AGD ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lodowka.jpg
Wyświetleń:	3625
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	389721
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  17. #23637

    Domyślnie

    Lodówka za drzwiami nie jest wygodnym rozwiązaniem, ale widziałam juz lodówki w przedpokoju i dało radę. Do wszystkiego mozna sie odzwyczaić.

    Rozwiązania ( trzeba pomierzyć, zeby wybrać)
    - Drzwi lodówki otwierane na lewo
    - drzwi do spiżarni otwierane na lewo
    - drzwi przesuwne do spiżarki, albo zasłonka
    -ogranicznik do drzwi do lodówki

  18. #23638

    Domyślnie

    Piotrek, załóż odbojnik na klamkę drzwi do spiżarni, kosztuje 5 zł a załatwia problem

  19. #23639

    Domyślnie

    Zdecydowanie lepiej, żeby lodówka stała w kuchni, nie ma sensu dawać jej do spiżarki. Ergonomia jest bardzo ważna . Blatem roboczym nie musisz się martwić, bo z tego co widać, to masz go wystarczająco. A sprawę dotykania klamki od spiżarki rozwiąże z powodzeniem odbojnik. I po kłopocie

  20. #23640
    Banned
    maya75

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-327
    Posty
    3

    Domyślnie

    Właśnie. Ja miałam lodówkę w przedpokoju i musiałam latać do niej z kuchni przez pokój szybko się przyzwyczaiłam,
    a jak rano wychodziłam z łazienki to od razu brałam z lodówki jedzenie na śniadanie. W kuchni naprawdę nie było miejsca na lodówkę...
    Ale to była kawalerka, raptem 26m2. W większym mieszkaniu faktycznie warto zawalczyć o lodówkę w kuchni.

Strona 1182 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony