dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1183 z 1187
Pokaż wyniki od 23.641 do 23.660 z 23724
  1. #23641
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    A czy macie blaty z granitu ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  2. #23642

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    A czy macie blaty z granitu ?
    Ja w kuchni mam blat z granitu i szczerze polecam

  3. #23643
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Ja w kuchni mam blat z granitu i szczerze polecam
    Przyznaję, że dostałem kawałek płyty granitowej i zaniosłem do jednego członka rodziny który dużo gotuje. Ten kawałek służył za podstawkę pod garnki... po pół roku jest zupełnie zaolejony ?! Owszem, nie był nigdy impregnowany, jest płomieniowany a nie polerowany; jest zatłuszczony ?! Czy w praktyce płyty granitowe się nie zatłuszczają ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  4. #23644
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam płytę indukcyjną, wiec nie mam tłustych od spodu garnków, żeby mój blat miał stały styk z mazutem, jak przy kuchniach gazowych.

  5. #23645

    Domyślnie Heksagony na ścianie

    Mamy dylemat jak najlepiej zestawić 3 kolory heksagonów na ścianie kuchni nad płytą. Heksagony będą w tym fragmencie, gdzie są naniesione wymiary. Na prawo od płyty we wnęce będzie jeszcze lodówka wolnostojąca, a nad płytą będzie okap szer. 90 cm. Okap ten jest też zaznaczony na heksagonach tą szarą listwą.
    No więc sprawa jest taka. Pozornie to losowe ułożenie (aranżacja 1) jest najciekawsze, ale boimy się trochę, że wniesie taki chaos do naszej kuchni, która ogólnie ma spokojny charakter. Z drugiej strony te kolejne aranżacje są mało ciekawe. Czy może macie inne pomysły? Najlepiej do samego blatu pasują te beżowe płytki, natomiast kumulacja tej czekolady jest jakoś przytłaczająca.
    Będziemy wdzięczni za pomoc!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia2.jpg
Wyświetleń:	1127
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	390387   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia-wymiary.jpg
Wyświetleń:	833
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	390388   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Heksagony1.jpg
Wyświetleń:	849
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	390389   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Heksagony2a.jpg
Wyświetleń:	711
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	390390   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Heksagony2b.jpg
Wyświetleń:	634
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	390391  


  6. #23646

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Przyznaję, że dostałem kawałek płyty granitowej i zaniosłem do jednego członka rodziny który dużo gotuje. Ten kawałek służył za podstawkę pod garnki... po pół roku jest zupełnie zaolejony ?! Owszem, nie był nigdy impregnowany, jest płomieniowany a nie polerowany; jest zatłuszczony ?! Czy w praktyce płyty granitowe się nie zatłuszczają ?!
    Mam blat granitowy polerowany od ok. 9-10 m-cy i ciągle wygląda jak nowy, absolutnie nie wygląda na zatłuszczony, a też dużo gotuję . Granit zapewne jest zaimpregnowany, a płytę mam indukcyjną, ale nie wiem czy to ma znaczenie. Ja blatem jestem zachwycona, zamówiłam z granitu, bo marzyłam o zlewie podwieszanym . Brałam pod uwagę jeszcze blat ze spieków kwarcowych, ale wychodził dwa razy drożej, więc zostałam przy granicie

  7. #23647
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    Mam blat granitowy polerowany od ok. 9-10 m-cy i ciągle wygląda jak nowy, absolutnie nie wygląda na zatłuszczony, a też dużo gotuję . Granit zapewne jest zaimpregnowany, a płytę mam indukcyjną, ale nie wiem czy to ma znaczenie. Ja blatem jestem zachwycona, zamówiłam z granitu, bo marzyłam o zlewie podwieszanym
    Jaki wymiar zlewu podwieszanego wybrałaś.
    Czy ociekacz masz wyfrezowany w granicie ?
    Czy robiłaś otwory pod dozowniki np. dla mydła i płynu do mycia?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  8. #23648

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Mamy dylemat jak najlepiej zestawić 3 kolory heksagonów na ścianie kuchni nad płytą...
    Moim zdaniem ułozenie powinno być 'chaotyczne' ale z dominującymi dwoma kolorami, a kolor trzeci wprowadzony tylko sporadycznie, coś jak tuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2036_9fc828fb-afe3-4ed4-a40e-94b8f3c2bd6e_max_900_1200_-pokoj-dziecka-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	864
Rozmiar:	77,7 KB
ID:	390400

  9. #23649
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    nk, zdecydowanie chaos - będzie najlepszy.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #23650
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    nk, też jestem za chaosem i tak jak mówi Magdalena74 trzeci kolor tylko sporadycznie, czyli jak dla mnie, 1/3 czekolady.

  11. #23651

    Domyślnie Moja kuchnia z ikea

    Moja świeża kuchnia z ikea







    http://imgur.com/a/DavmP
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qWDqX1e.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	390459Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qPDSmMb.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	390460Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8xzTpOG.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	390461

  12. #23652

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Jaki wymiar zlewu podwieszanego wybrałaś.
    Czy ociekacz masz wyfrezowany w granicie ?
    Czy robiłaś otwory pod dozowniki np. dla mydła i płynu do mycia?
    Zlew podwieszany, które szukałam (po tym jak odpadła wersja zrobienia go z granitu) musiał być ceramiczny, mieć 1,5 komory i w miarę jak najmniejsze rozmiary, by nie tracić blatu roboczego. Znalazłam taki z Villeroy@Boch, ma 54,5 cm x 44 cm.
    Ociekacza nie chciałam mieć wyfrezowanego w granicie. Miałam już dość widocznych stojących kubków czy innych naczyń na ociekaczu (w poprzednim mieszkaniu miałam zlew 1-komorowy z ociekaczem), dlatego chciałam mieć zlew 1,5 komory, bo te pół komory pełni mi funkcję ociekacza i w zupełności to nam wystarcza (rodzina 5-osobowa). Nie wkładam tam dużo rzeczy, raczej jakieś pojedyncze kubki, które potrzebuję na szybko zmyć, reszta idzie do zmywarki. Dla mnie idealne rozwiązanie
    Otwór zrobiłam pod płyn do naczyń, dla mydła nie potrzebowałam, bo nie widziałam potrzeby

  13. #23653

    Domyślnie

    nk, ja też zrobiłabym chaotyczne ułożenie tych heksagonów. Dwa dominujące kolory i trzeci w mniejszej ilości dla ożywienia ściany

  14. #23654

    Domyślnie

    Witam. Wrzucam zdjęcia mojej niedokończonej kuchni i proszę o radę. Pod szafkami górnymi planuję płytki cegiełki (vives mugat blanco) ułożone bez przesunięcia, na prosto. Początkowo myślałam o białym lacobelu, ale wydaje mi się, że z płytkami będzie ciekawiej. Jaki okap będzie pasował? Skośny, w kształcie litery T, a może inny (myślę o szerokości okapu 90 cm) ? Urządzenia AGD są w czerni, czy czarny okap nie przytłoczy pomieszczenia? Kuchnia jest otwarta na salon i wystrój salonu będzie nowoczesny, w kierunku skandynawskim. Bardzo proszę o poradę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1763
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	392106   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1516
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	392107   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1592
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	392108  

  15. #23655
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    Pytanie mam do osób które mają górne szafki na klik, czy to jest wygodne? Zastanawiam sie wlasnie miedzy frezami na górze a klikiem. Bawiłem sie w kilku salonach i na frez jest oczywiscie wygodniej, nie trzeba mocno dociskać itp no ale wygladem lepiej na klik bo sie ma jednolitą powierzchnie frontów. Te minusy klikow są do przeżycia?

  16. #23656
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Nasza kuchnia świeżo po montażu. Brakuje tylko jednego frontu, poszedł na reklamacje.

    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  17. #23657

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    Pytanie mam do osób które mają górne szafki na klik, czy to jest wygodne? Zastanawiam sie wlasnie miedzy frezami na górze a klikiem. Bawiłem sie w kilku salonach i na frez jest oczywiscie wygodniej, nie trzeba mocno dociskać itp no ale wygladem lepiej na klik bo sie ma jednolitą powierzchnie frontów. Te minusy klikow są do przeżycia?
    Klik czyli tip-on? Zdecydowałam sie na nie ze wzgledow wizualnych, cała wielka płaszczyzna szafek bez uchwytów, super to wyglada, ale w codziennym uzytkowaniu srednio wygodne, kilka razy sie tym przytrzasnełam, no i straszliwie widac paluchy- to dla mnie najwiekszy minus.

  18. #23658
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    No cóż dla mnie mimo wszystko wazniejsza jest wygoda używania i troche denerwuje mnie w tych tip-onach że trzeba mocno naciskać a czasami nawet dwa razy jak sie nie trafi w punkt. Do tego zamykanie tez do lekkich nie należy mimo że testowałam bluma.

  19. #23659

    Domyślnie

    Aaricia23, zdecydowanie wybrałabym frezy. Są przede wszystkim ergonomiczniejsze w użytkowaniu niż tip-ony i nie widać tak odcisków palców jak przy tip-onach. I przy frezach możesz chwycić za drzwiczki w dowolnym miejscu, a nie celować w konkretne, czego wymaga tip-on.

  20. #23660

    Domyślnie

    W tip ona trafisz bezblednie bo po pewnym czsie wiesz gdzie on dokladnie jest, ale druga sprawa jest taka że one czasami nie zadzialają, trzeba je okrecać o pół obrotu, zeby znów były sprawne

Strona 1183 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony