dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1184 z 1187
Pokaż wyniki od 23.661 do 23.680 z 23724
  1. #23661

    Domyślnie

    Ja mam tip - on w dwóch szafkach wiszących nad blatem i jestem zadowolona. W słupku z piekarnikiem mam szafkę górną otwieraną na frez i zdecydowanie wygodniej otwierają i zamykają się szafki na tip - ona. Ślady po palcach widać bez względu na sposób zamykania. Ale to tylko moja opinia. Myślę, że najlepiej przetestować w salonie meblowym obydwa sposoby otwierania i dopasować pod siebie.

  2. #23662
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    No testowałam kilka razy i zdecydowanie szafke frezowaną otwieraną do góry duzo łatwiej otwiera sie niż tip-ona. Nie mowiąc juz o zamykaniu bo przy frezach to szafka sama sie domknie a przy tip-onach trzeba uzyc sporej siły. Moja wątpliwość zrodziła sie tylko dlatego że frezy są troche brzydsze niż jednolite fronty na klik.

  3. #23663

    Domyślnie

    Cytat Napisał t.kasia Zobacz post
    Witam. Wrzucam zdjęcia mojej niedokończonej kuchni i proszę o radę. Pod szafkami górnymi planuję płytki cegiełki (vives mugat blanco) ułożone bez przesunięcia, na prosto. Początkowo myślałam o białym lacobelu, ale wydaje mi się, że z płytkami będzie ciekawiej. Jaki okap będzie pasował? Skośny, w kształcie litery T, a może inny (myślę o szerokości okapu 90 cm) ? Urządzenia AGD są w czerni, czy czarny okap nie przytłoczy pomieszczenia? Kuchnia jest otwarta na salon i wystrój salonu będzie nowoczesny, w kierunku skandynawskim. Bardzo proszę o poradę.
    Bardzo ładna kuchnia, ale okap tutaj zdecydowanie powinien być podszafkowy plus dołożyć jeszcze szafki do samego sufitu. Będzie ładna jednolita powierzchnia. Jeśli nie i okap musi być wolny to czarny w literę T. Nie skośny. Te skośne wciśnięte pomiędzy szafki wyglądają fatalnie, dla mnie w ogóle taki niezależny okap powinien znajdować się na wolnej ścianie bez szafek.

  4. #23664
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    W tip ona trafisz bezblednie bo po pewnym czsie wiesz gdzie on dokladnie jest, ale druga sprawa jest taka że one czasami nie zadzialają, trzeba je okrecać o pół obrotu, zeby znów były sprawne

    Wybaczcie off top,ale muszę Magdaleno,czy kiedyś byłaś Magda34??

  5. #23665

    Domyślnie

    Nie, ale kiedyś przez pewien czas przez przypadek miałyśmy taki sam awatar
    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Wybaczcie off top,ale muszę Magdaleno,czy kiedyś byłaś Magda34??

  6. #23666
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viann Zobacz post
    Bardzo ładna kuchnia, ale okap tutaj zdecydowanie powinien być podszafkowy plus dołożyć jeszcze szafki do samego sufitu. Będzie ładna jednolita powierzchnia. Jeśli nie i okap musi być wolny to czarny w literę T. Nie skośny. Te skośne wciśnięte pomiędzy szafki wyglądają fatalnie, dla mnie w ogóle taki niezależny okap powinien znajdować się na wolnej ścianie bez szafek.
    Zgadzam się że jeśli są szafki wiszące to tylko okap podszawkowy. Moim zdaniem wolnowiszący nie będzie wyglądał dobrze.

  7. #23667

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. Skłaniam się ku czarnemu okapowi w T, chociaż wiem, że nie jest to rozwiązanie idealne. Zastanawiam się, jak ułożyć kafelki: czy wypełnić całą przestrzeń między szafkami, aż do ich górnej linii, czy tylko do dolnej linii okapu. Jak będzie ładniej? Okap będzie wisiał około 75 cm nad blatem.

  8. #23668
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Macie blaty barowe w kuchni?
    Jaką macie szerokość całkowitą tego blatu i jaką macie szerokość części wystającej, przy której się siedzi ?!
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  9. #23669

    Domyślnie

    moj blat barowy w mieszkaniu ma 60 cm (60x60)i jest wystarczajacy dla dwoch hokerów naprzeciwko siebie...
    sprzedam tanio kilka palet silka tempo, zostały po murowaniu.

  10. #23670
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w sumie zależy od tego czy hokery przy półwyspie mają być stałym miejscem spożywania posiłków czy do posiedzenia się na chwilę. W tym drugim przypadku starczy 30 cm. W pierwszym potrzeba min. 40 cm na nogi

  11. #23671
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał nk Zobacz post
    Mamy dylemat jak najlepiej zestawić 3 kolory heksagonów na ścianie kuchni nad płytą. Heksagony będą w tym fragmencie, gdzie są naniesione wymiary. Na prawo od płyty we wnęce będzie jeszcze lodówka wolnostojąca, a nad płytą będzie okap szer. 90 cm. Okap ten jest też zaznaczony na heksagonach tą szarą listwą.
    No więc sprawa jest taka. Pozornie to losowe ułożenie (aranżacja 1) jest najciekawsze, ale boimy się trochę, że wniesie taki chaos do naszej kuchni, która ogólnie ma spokojny charakter. Z drugiej strony te kolejne aranżacje są mało ciekawe. Czy może macie inne pomysły? Najlepiej do samego blatu pasują te beżowe płytki, natomiast kumulacja tej czekolady jest jakoś przytłaczająca.
    Będziemy wdzięczni za pomoc!
    Mam heksagony, co prawda w łazience a nie w kuchni i powiem Ci tak - układałam je na milion sposobów, by w stonowanym pomieszczeniu nie wprowadziły chaosu.
    Płytki mam w w czterech kolorach (dwa odcienie szarości, biały, czarny i jako "dekor" kilka płytek orzecha włoskiego) i trzech fakturach (mat, połysk, drewno).
    Kombinacjom nie było końca, układałam paskami, w pionie, poziomie, symetrycznie, na przemian, aż po wielu próbach doszłam do wniosku, że najlepiej wyglądają w "nieładzie" i wbrew pozorom pomieszczenie, mimo, że niezbyt duże, nadal nie jest przytłaczające.


    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    Nie, ale kiedyś przez pewien czas przez przypadek miałyśmy taki sam awatar
    Nick, avatar, no nieźle mi namieszałaś Szukam Magdaleny34 - jakby co


    Co do tip-onów, przekleństwo przy szafce pod zlewem. Każde nieświadome dotknięcie szafki, otwiera ją. Zamknięcie jej - niby nic trudnego, ale irytujące jeśli otwiera się gdy nie trzeba. W każdej innej szafce - dla mnie idealne rozwiązanie.
    Frezy polecam robić głębsze niż nam się wydaje, że być powinny. Szczególnie przy ciężkim cargo, można boleśnie połamać paznokcie

  12. #23672

    Domyślnie

    Moja biała kuchnia, wykonana u lokalnego stolarza, blat dębowy.:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4337.jpg
Wyświetleń:	1878
Rozmiar:	80,2 KB
ID:	393832Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4339.jpg
Wyświetleń:	1261
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	393833Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4340.jpg
Wyświetleń:	1293
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	393834Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4342.jpg
Wyświetleń:	1184
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	393835

  13. #23673

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba twoja kuchnia! Można wiedzieć z czego są fronty?

  14. #23674

    Domyślnie

    Fronty to mdf lakierowany mat

  15. #23675

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aaricia23 Zobacz post
    No cóż dla mnie mimo wszystko wazniejsza jest wygoda używania i troche denerwuje mnie w tych tip-onach że trzeba mocno naciskać a czasami nawet dwa razy jak sie nie trafi w punkt. Do tego zamykanie tez do lekkich nie należy mimo że testowałam bluma.
    Mam zamontowane synchronizatory w szufladach i nie muszę trafiać w punkt
    Mogę spokojnie nacisnąć z boku i szuflada się otwiera

  16. #23676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hisia Zobacz post
    Moja kuchnia
    superrrr
    BEWA

  17. #23677
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    roman88

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-898
    Posty
    10

    Domyślnie

    Niezwykle przytulna ta kuchnia z wielkim oknem

  18. #23678

    Domyślnie

    Cytat Napisał provitamina Zobacz post
    Kiedy niespełna rok temu planowałam swoją kuchnię ten wątek zjechałam od a do z. Dużo mi pomogły Wasze doświadczenia. Mieszkamy od stycznia i jak narazie nic absolutnie nic nie zmieniła bym w swojej kuchni. Ulubione miejsce WSZYSTKICH Załącznik 371410Załącznik 371409Załącznik 371411
    Witam, z czego masz blaty?
    BEWA

  19. #23679

    Domyślnie

    Cytat Napisał bettka Zobacz post
    Dojrzałam do połozenia czegoś pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami w kuchni, w związku z tym proszę o poradę. Czy dać w to miejsce:
    a) szkło (trudno dobrać kolor, kuchnia jest w kolorze śmietany, ten sam kolor powtórzony na szkle dał efekt zielonkawy, mimo że na optiwhite...)
    b) płytę mdf 6 mm lakierowana na kolor frontów (czy nie będzie pracować, czy dotyk gorącego garnka jej nie pokiereszuje?)
    c) płytę mdf w kolorze blatu - efekt podobny jak na drugim załączonym zdjęciu
    Ile masz cm od okapu do wysokiej zabudowy i jak otwierasz szafkę w rogu?
    BEWA

  20. #23680
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    To ja tez sie czyms wreszcie pochwale, bo jak dla mnie kuchnia wyszla mega! Jeszcze bez sprzetow i z brudnym oknem ale ogolny zarys jest widoczny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1826.jpg
Wyświetleń:	1527
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	401170Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1827.jpg
Wyświetleń:	1141
Rozmiar:	64,3 KB
ID:	401171
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 1184 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony