dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Miarkownik ciągu - jakie macie, co polecacie, bo chcę nabyć

    Czy ktoś potrafiłby powiedzieć coś na temat takiego instrumentu?Czy różnią się od siebie tylko ceną? Podobno te tanie ( ok. 100 - 125zł) wytrzymują max. 2 sezony. Jeśli tak to dlaczego?Czy coś się w nich zużywa? Jak tak to co się w nich zużywa? Ja tego jeszcze nie mam i nigdy nie miałem, ale myślę, że ten instrument zabezpieczać powinien układ przed osiągnięciem zbyt wysokiej temp. (oczywiście w normalnych warunkach tzn. pomijając zanik napięcia w sieci )Pytam, bo ceny wachają się od 95zł(najtańsze z bi-metalem) do 400zł(elektryczne) ponoć bardziej czułe.
    Per Aspera Ad Astra

  2. #2

    Domyślnie

    O rany a co to jest i do czego służy??

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jest to takie "ustrojstwo", które nastawia "przepustnicę powietrza (szyber) lub przymyka dźwiczki - a tym samym ustala ilość powietrza do paleniska. Te proste mechaniczne na bazie bimetalu, lub "poduszki z np.eterem" "ciągle działają", w z wiązku z tym ulegają "dgradacji" mechanicznej (sprężyny tracą sprężystość, poduszki rozszczelniają się, a całość z uwagi na to że pracuje w wysokich temperaturach, po prostu pada. Inaczej jest z "poważnymi". Tam na różnię temperatur narazony jest tylko czujnik - reszta ma dosyć dobre warunki - to i trwałość jest większa.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vicio6

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    4

    Domyślnie elektroniczny miarkownik

    Witam
    Od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem elektronicznego miarkownika, po tym gdy przestały funkcjonować 2 tradycyjne.
    rozpalam w piecu i zapominam o sprawie - sam pilnuje temperatury, włącza pompę, a w domu mam takiego pilocika i z pokoju mogę sobie zrobić cieplej albo zimniej.
    Aaa i jeszcze ma alarm jak temperatura przekroczy np. 90 stopni (to można sobie też zmieniać)
    Znalazłem go w internecie.
    zerknij sobie: dksystem.pl
    Pozdro

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony