dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie __Piec z ZASOBNIKIEM czy moze bez - WASZE DOSWIADCZENIA__

    Wczoraj wybuchla dyskusja na ten temat na naszym kolegium rodzinnym a ,ze w tym wzgledzie jestesmy zileoni jak szczypiorek na wiosne stad moje pytanie.


    Jakie macie piece ???

    Z zasobnikami czy moze bez?

    Jesli z zasobnikiem , to jak duzym ??




    Bardzo mnie zastanawia ile taki zasobnik trzyma cieplo i jak pozniej dlugo bedzie sie nagrzewal zeby znowu trzymac temperature.



    Widze, ze chyba najpierw trzeba sie mocno znac w tej materii, zeby wybierac piec ale coz...



    Czy u Was tez tak dlugo trwalo zanim podjeliscie decyzje odnosnie pieca??





    Ja juz powoli siwieje....

  2. #2

    Domyślnie Re: __Piec z ZASOBNIKIEM czy moze bez - WASZE DOSWIADCZENIA_

    Cytat Napisał malenka
    Jakie macie piece ???
    ja mam akurat kocioł viessman vitopen 100
    Cytat Napisał malenka
    Z zasobnikami czy moze bez?
    z zasobnikiem 120 litrów.
    Cytat Napisał malenka
    Bardzo mnie zastanawia ile taki zasobnik trzyma cieplo i jak pozniej dlugo bedzie sie nagrzewal zeby znowu trzymac temperature.
    Ja sprawdzałem to od 10*C do 40*C podgrzanie wody w zasobniku to 0,5m3 gazu, ale musze to powtórzyć ze 2 razy, żeby uśrednić wyniki.
    A po 24h temperatura z tych 40*C spadła do 19*C, ale mam kocioł i zbiornik mam w nieogrzewanej piwnicy, gdzie teraz temperatura jest 8*C.
    W instrukcji podają spadek temperatury na dobę 2-3*C, ale to chyba jak zbiornik jest w temp. pokojowej 20*C.

    Cytat Napisał malenka
    Czy u Was tez tak dlugo trwalo zanim podjeliscie decyzje odnosnie pieca??
    Jakieś pół roku szukałem dobrego kotła, obliczałem, czytałem forum, a w końcu ojciec stracił cierpliwość i poszedł do sklepu i kupił ten, na którym miał największy upust.

  3. #3

    Domyślnie

    Nom a rozwazales kupno pieca bez zasobnika czy odrazu byles zdecydowany na taki z zasobnikiem ?

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko zaeży ile masz punktów odbioru ciepłej wody i ilu użytkowaników. Największa wada braku zasobnika to chwilowe zmiany temperatury ciepłej wody w przypadku odkręcenia przez inną osobę kranu. Chwilowy zimny prysznic nie jest przyjemny (można trochę poprawić sytułację dzięki baterii termostatycznej)
    No i ekonomia, masz zasobnik - możesz dać solary, piec kondensacyjny (wolniutkie grzanie z małym naddatkiem - mam ustawione na zasobniku 45 C, piec grzeje na 50C, kondensacja jest, moc pieca ok 25%)
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  5. #5

    Domyślnie

    Szukamy pieca na 4 osobowa rodzine z mozliwoscia powiekszenia ( rodziny oczywiscie )


    A punktów odbiory mamy....niech no ja policze....2xlazienka, 2xWC + kuchnia

  6. #6

    Domyślnie

    W przypadku małego zasobnika może być problem z wypełnieniem wanny
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  7. #7

    Domyślnie

    W przypadku małego zasobnika może być problem z wypełnieniem wanny

    stad moje pytanie, co to znaczy maly zasobnik a jaki to duzy zasobnik ??


    przepraszam za takie pytania ale ja totalny laik jestem

  8. #8

    Domyślnie

    To sie nawet nie zastanawiaj. Jeżeli solarów nie przewidujesz zasobnik 120-160 l a jak z solarami to 300-500 litrów, zawsze jeszcze podłogóweczki z niego możesz zasilić.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9

    Domyślnie

    ktory jest ekonimiczniejszy z zasobnikiem czy bez:
    ---- bez zasobnika
    -przy kazdym odkreceniu kranu z ciepłą wodą włącza się piec a przy uruchamianiu idzie najwiecej gazu - tak jak z samochodem
    - ale jak nie uzywam cieplej wody zalozmy przez wekend bo mnie nie ma to nie grzeje na prozno wody aby ta wystygla w zasobniku

    z zasobnikiem
    - jesli dam za maly to piec sie bedzie uruchamial nawet kilka razy dziennie aby ogrzac wode w zasobniku
    - jesli dam za duzy to woda nagrzana w caly zasobniku wystygnie mi i znowu ja bede musial ogrzac.

    czy 100 litrowy zasobnik to bedzie ok dla 2 doroslych ludzi i malego dziecka:
    zakladajac
    - raz na dwa, trzy dni zmywarka 15 litrow wody
    - mycie rak 20l ( 1,2 litry 10 razy dziennie dla 2 osob)
    - kapiel dziecka 20 litrow dziennie (jeszcze tego dokladnie nei wiem)
    - pralka raz w tygodniu 30 l (tego nie sprawdzalem)
    - poranny prysznic (to mnie zastanawia) 25 l na osobe ??

    czyli nawet niech sie wlaczy raz dziennie czu to jest optymalnie dla niego czy powniem rzadziej - czesciej

    czy w przypadku z zasobnikiem woda do ogrzewanie tez jest brana z zasobnika, jak to wyglada ?

    przyjmuje koszty
    dwyfunkcyjny 3500 zł
    z zasobnikem 6500 zł
    kondensacyjny 11000 zł

    takie sa moje przymyslenia jak narazie choc do ostatcznej decyzji mam jeszcze kilka dni...

  10. #10

    Domyślnie

    Z zasobnikiem wiekszy komfort ciepłej wody, bez zasobnika większa ekonomia (jeżeli chodzi o gaz, bo zimnej wody pewnie będzie więcej).

  11. #11

    Domyślnie Zasobnik

    Ja mam piec na owies i zasobnik na c.w.u 200l

  12. #12

    Domyślnie

    Z zasobnikiem wiekszy komfort ciepłej wody, bez zasobnika większa ekonomia (jeżeli chodzi o gaz, bo zimnej wody pewnie będzie więcej).
    tez tak myślałem ale Pani na ostatnich targach z Viesmana pmnie przekonywała ze z zasobnikem będzie ekonomiczniejszy bo się będzie rzadziej włączał. Więc zgłupiałem. Odleglośc międzu kotłownia a jedna łazenka to jest grubość ściany a drugą to strop i w góre. Więc to mały plusik co do montażu dwufunkcyjnego bez zasobnika.

  13. #13

    Domyślnie

    Jak odległość od pieca 2-f (bez zasobnika) do łazienek większa niż np. 2-3 metry, to po odkręceniu ciepłej wody musimy część wody puścić w kanalize, zanim dopłynie ciepła - co też nie jest ekonomiczne, a i czekać trzeba.
    Natomiast w przypadku pieca 1-f z zasobnikiem starczy ustawić na sterowniku okresy grzania cwu w zasobniku (oraz jej cyrkulacji) - np. nie grzać w nocy ew. oraz kiedy nas nie ma w domu - i już zużycie gazu spada.

    Na 2 łazienki mamy 120 litrowy zasobnik i jest git (choć czasami 150 l by nie zaszkodził).
    Zużycie gazu na cwu i gotowanie (czyli poza sezonem grzewczym) to średnio ok. 0.9 m3/dzień.
    pozdr - Krzysiek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony