dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Dusiu,
    jestem jak najdalsza od uważania siebie za autorytet ani też licytowania się kto wie więcej, a kto lepiej Masz doświadczenie, to wiesz jak trudno jest, aby cokolwiek dobrze rosło w cieniu. A już z kwitnieniem, to jest poważny problem. Wszystkie te rośliny lepiej się czują w półcieniu niż w głębokim cieniu. I masz rację, że azalie japońskie bardziej się kiszą w cieniu, niż rosną. Ale nie umierają i o to mi tylko chodziło Bo wielkokwiatowe, które ktoś KONIECZNIE musiał mieć, padły po roku, a japońskie, bez rewelacji w kwitnieniu, ale się trzymają.
    Widziałam, że masz piękne języczki i zawilce. Czy one rosną w głębokim cieniu? Czy mają trochę światła? Mam teraz taki stary ogród, nie dosyć że od północy, to gęstwa starych, pięknych świerków. Chciałabym to podszycie czymś rozjaśnić, myślałam o posadzeniu wśród bluszczu parzydła albo zawilców. Jak myślisz co sobie lepiej poradzi? Miejsca jest mało, więc nie może być i to i to. Jestem jak osiołek, któremu w żłobie dano zawilce i parzydło

  2. #22

    Domyślnie

    Parzydła często oglądam w zapuszczonych parkach podworskich w ciemnych zaroślach. Mam mnóstwo zdjęć ale wymagałoby to sporo czasu żeby odgrzebać, a z tym u mnie kiepsko, jak trafię to pokażę.
    A co do azalii moje w głebokim cieniu by padły, dopadły je natychmiast grzyby
    Pozdrawiam Duśka

  3. #23

    Domyślnie

    Nie czuję się jak autorytet. Jakąś wiedzę, nie przeczę, mam, ale wciąż trafiam na nowe rzeczy, o których nie wiedziałam, że nie wiem
    Ale to dobrze, bo między innymi to jest właśnie urok zielonej branży , że zawsze będzie coś do zgłębienia, poznania, nauczenia
    A co do azalii japońskich w cieniu, to jest myśl, że ich przeżycie może zależeć od wilgotności otoczenia? Tam, gdzie je sadziłam jest cień, ale są wyścielone świerkowym igliwiem. Wobec tego, mają wilgoć w korzeniach, ale liści nie atakuje żadna zaraza, bo od tego igliwia jest na wierzchu dosyć sucho. To może być to
    Pozdrawiam ciepło
    P.S. Znam problem wyszukiwania zdjęć. Są ich tysiące, a nigdy nie ma czasu, aby do końca je pogrupować tematycznie...

  4. #24

    Domyślnie

    wklejam coby nie przepadły w czeluściach
    płożące
    Cytat Napisał gringogringo
    polecam mikrobiote syberyjska
    Cytat Napisał Elfir
    lub choine "Coles prostrate", lub cis pospolity "Repandens" (i kilka innych płożących odmian cisów)
    Pozdrawiam Duśka

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony