dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 76
  1. #1

    Domyślnie studnia - pytania

    witam
    zastanawiam sie nad kopaniem studni. Chce to studnie wykorzystac do budowy domu oraz w pozniejsdzym okresie do podlewania ogrodka.
    Czy mozna kopac studnie bez wyznaczenia miejsca przez rozdzkaza?
    mniej wiecej widac w jakiej lini sa inne studnie, i jest ich troche w bliskiej okolicy.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Kopać można. To jak na razie wolny kraj. Albo trafisz, albo nie

  3. #3

    Domyślnie

    hehe to to wiem, tylko jakie jest prawdopodobienstwo ze nie trafie, jak na terenie dzialek jest kilka studni, mam nadzieje ze wykopia studnie z woda, bo za dziure to chyba nie musze placic ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Powiedział bym tak. prawdopodobieństwo jest spore, ale nie warte ryzyka.
    Co będzie jak się śliźnie o metr albo dwa? Albo jeśli ciek wodny skręca. Albo jeśli zmienia głębokość i nie dokopią, bo pojawi się woda „podskórna”? Widziałem sporo takich „oszczędności” po wsiach. Zwykle przy 3-4 studni wzywali różdżkarza.
    Cytat Napisał Danielek
    mam nadzieje ze wykopia studnie z woda, bo za dziure to chyba nie musze placic ?
    No nie wiem czy ktoś będzie zasuwał za darmo. Poza tym do studni to jeszcze kręgi trzeba włożyć, a to też koszt. Jeszcze kwestia głębokości. Jeśli tamte studnie maja po 3-4 m i ta głębokość jest podobna to spore prawdopodobieństwo że na twojej działce też tak będzie. Ryzyko nie takie wielkie. 3 metry można wykopać szybciorem a w razie czego to i kręgi da się wydłubać. Kopanie studni na no 15 m to już spore przedsięwzięcie, bez kręgów kopać się nie da. a kręgi jak już poszły to możesz o nich zapomnieć. Strata może być spora. IMHO gra nie warta świeczki

  5. #5

    Domyślnie

    juz mam nerwy z ta woda, wodociagi chca 2600 za podlaczenie tzn za samo pozwolenie a wiem ze niedlugo oplaty nie bedzie i torche szkoda wywalic kase w "błoto"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Danielek
    juz mam nerwy z ta woda, wodociagi chca 2600 za podlaczenie tzn za samo pozwolenie a wiem ze niedlugo oplaty nie bedzie i torche szkoda wywalic kase w "błoto"
    Powiedz skąd wiesz że tych oplat nie bedzie?
    Jestem tym bardzo zainteresowany gdyż u mnie też sobie życzą niezłą kwotę za samą zgodę na przyłączenie

  7. #7

    Domyślnie

    Ja również chciałabym zrobić studnię. Cel- woda do budowy i podlewanie ogródka. Zastanawiam się nad tym dlatego, bo sądzę, że będzie to w przyszłości duża oszczędność. Jaki może być koszt wykonania studni kopanej?

  8. #8

    Domyślnie

    u mnie gosciu wola 160 zl za jeden krag + wykop na niego, czyli 1 metr kregi + wykop 320zl, ale bede chcial cos zbic sam powiedzial ze jak bedzie sie lekko kopac to z ceny zejda.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał janaro
    Cytat Napisał Danielek
    juz mam nerwy z ta woda, wodociagi chca 2600 za podlaczenie tzn za samo pozwolenie a wiem ze niedlugo oplaty nie bedzie i torche szkoda wywalic kase w "błoto"
    Powiedz skąd wiesz że tych oplat nie bedzie?
    Jestem tym bardzo zainteresowany gdyż u mnie też sobie życzą niezłą kwotę za samą zgodę na przyłączenie
    wiem z forum
    i w gminie pracuje moja przyszla tesciowa, tzn nie w tej co ja sie boduje ale w sasiedniej, i u nich juz dostali rozporzadzenie by nie brac oplaty za przylaczenie. u mnie w miescie w Kaliszu tez nie biora juz oplaty, i rozmawialem z ludzmi z kilku gmin, w jeden biora w drugiej juz nie dlatego wole studnie wykopac, ktora pozniej przyda sie do podlewania ogrodka i napewno sie zwroci o ile bedzie trafnie wyznaczona tylko sie teko boje ale podobno na moich terenach nie powinno byc problemu z woda.

  10. #10

    Domyślnie

    Ciekawe czy jest na to jakis przepis? U mnie w gminie chca 2500

  11. #11

    Domyślnie

    co do opłat jest na forum wątek.

    U mnie goście chcą 250 zetów za 3 metry z włożeniem kręgow.
    I nie wiem czy kopać, bo żonka coś nie bardzo chce studnie i ciężko mi ją przekonać. Mówi po co nam, jest woda z wodociągów, jak będzie drogo wychodziło podlewanie i mycie aut, to wtedy wykopiemy - ciężka z nią rozmowa na ten temat, mówię że potem będzie o wiele drożej, ale nie, postawiła na swoim i jestem w kropce
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  12. #12

    Domyślnie

    masz moze link do tego watku?

  13. #13

    Domyślnie

    A może poszukaj jakies ekipy od wiercenia studni (w zależności od miejsca zamieszkania rózne ceny) po ich robocie z ziemi będzie wystawać kawełek plastikowej rury ( może być i metalowa) i wtedy możesz podłaczyc taką ręczną pompę typu abisynka lub elektryczną.
    Pozdrawiam
    ---------------------------
    Decyzja i tak należy do Ciebie

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    co do opłat jest na forum wątek.

    U mnie goście chcą 250 zetów za 3 metry z włożeniem kręgow.
    I nie wiem czy kopać, bo żonka coś nie bardzo chce studnie i ciężko mi ją przekonać. Mówi po co nam, jest woda z wodociągów, jak będzie drogo wychodziło podlewanie i mycie aut, to wtedy wykopiemy - ciężka z nią rozmowa na ten temat, mówię że potem będzie o wiele drożej, ale nie, postawiła na swoim i jestem w kropce

    Na pewno bedzie dużo drożej wychodziło. A jak żona zrobi już ogród to ciężko będzie wpuścić tych do kopania. Poza tym woda do budowy będzie tania (a polewanie stropu ). Gdyby u mnie tyle chcieli to bym się bardzo cieszyła i nie zastanawiała.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał e.kala
    Ja również chciałabym zrobić studnię. Cel- woda do budowy i podlewanie ogródka. Zastanawiam się nad tym dlatego, bo sądzę, że będzie to w przyszłości duża oszczędność. Jaki może być koszt wykonania studni kopanej?

    Rzeczywiście podlewanie ogrodu wodą ze studni to spora oszczędność. Całe życie mieszkam w domu z ogrodem i naprawdę mogę potwierdzić, że latem zużywa się jej bardzo dużo (zwłaszcza jak masz na działce ziemię piaszczystą). Jeden warunek: woda ze studni do podlewania ogrodu musi być dobrej jakości. Jeśli po zbadaniu okaże się, że w wodzie jest dużo żelaza i manganu, to trzeba będzie zadbać o odpowiednie filtry, aby ją uzdatnić.

    Co do kosztów studni kopanej, to ja znalazłam gostka, który bierze 100 zł/krąg.


    A skoro już o studniach rozmawiamy, to przy okazji przypomnę nieco przepisów, bo ostatnio się dowiadywałam - może komuś się przyda Odległość studni od granicy to min. 5m, choć można również postawić studnię wspólną na granicy działek. Odległość do osi rowu przydrożnego 7,5 m, a od zbiorników do gromadzenia nieczystości (szamba, POŚ) min. 15 m.

    Coli - za co w Twojej gminie chcą 2500 zł??? Za Twoją chęć zrobienia sobie studni? Pytałam w swoim Urzędzie i usłyszałam, że studni nawet nie muszę zgłaszać, chyba, że to studnia głębinowa powyżej bodajże 30 metrów...

  16. #16

    Domyślnie

    za podlaczenie do wodociagu - taka oplata dla Gminy: za co? za to ze sie zgodza

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Aaaaa.... do wodociągu 2500? Powinieneś się cieszyć my oprócz opłat, będziemy jeszcze pewnie musieli na własny koszt go zbudować - ''jedyne'' 40 metrów Super co?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Z tym cieszeniem się to był żart oczywiście Ale i tak Ci zazdroszczę

  19. #19

    Domyślnie

    My tez musimy pociagnac i do tego z drugiej strony drogi asfaltowej
    ale naszczescie jestesmy 1 dzialka od drogi

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    hrumek

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wiem jedno, że kopanie studni nie opłaca się. Ryzyko jest duże, że nie będzie wody a już napewno kiedy jest suchy rok. Wiercenie jest 90 % pewniejsze tym bardziej, że wydajność wody nie jest uzależnione od suchego ruku. Stdnie wiercone są na głębokość od 10 m w dół a poziom warstwy nie przepuszczalnej wód gruntowy zaczyna się od 5m, to znaczy, że to co poniżej 5m to woda czysta w większości zdatna do picia i jest zawsze( informacja od panów którzy mi wiercili studnie) Koszt ok 2000,00 PLN na wiele wiele lat gdzie już po okresie samej budowy prawdopodobnie się zwrócą te pieniądze. Polecam bo jestem zadowolony z mojej studni. Pozdrawiam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony