dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie przyczepka towarowa????

    Wiem że temat troche odbiega od forum ale wiele razy pomagaliście to pewnie i teraz też nie zawiedziecie.
    Chcę sobie zrobić przyczepkę towarową czy ktoś z Forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tym temacie, może jakieś rysunki lub link na jakieś projekty przyczepek. Jak jest z rejestracją takiego pojazdu?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej kup przyczepkę już gotową, zarejestrowaną i ją powiększ. Nikomu nic nie zgłaszaj. Na 99% się uda.
    Druga możliwość to podmiana.
    Kupujesz przyczepke zarejestrowaną. Robisz sobie przyczepkę jaką chcesz. Przekładasz tablice i heja. Problemem może być tylko numer na ramie. Ale zawsze można albo ramę przespawać, albo wybić nowy numer.

    Powodzenia

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Nie ma siły i możliwości zarejestrowac juz dziś przyczepki samoróbki
    Przerabiałem temat w zeszłym roku- trza miec albo paiery z istniejącej albo kupic nową albo mieć chody w rejestracji w UM.
    Tak jak radzą powyżej uda sie na 100% poza przebijaniem numerów - policja się tego dopie....a

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  4. #4

    Domyślnie

    Dowiadywałem się w wydziale komunikaji i w stacji diagnostycznej trzeba mieć opinie rzeczoznawcy nabite numery i przegląd i jest to do zrobienia. Jak było by mnie stać to pewnie kupiłbym nowa ale kasa gra rolę taka jak mnie interesuje to koszt ok 3 zł. Czekam na dalsze opinie. Może ktoś ma jakieś rysunki techniczne przyczep?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    wykorzystac do budowy najlepiej tylna oś w dużego fiata lub poloneza (demontaz mostu oczywiście konieczny) burty rura prostokana 4x8 dyszel rura czarna bez szwu 80mm
    Budowe przyczepki podejrzysz w castoramie

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  6. #6

    Domyślnie

    Robiłem dwa lata temu
    Wykonana z:
    oś wałek toczony -jednolity
    piaty prednie od poloneza, koła, resory i amortyzatory też, poduszki od przyczepy 4T
    skrzynia wymiary 200x125x38cm, dół-rama z kształtownika 50x30 burty 30x20, boki i podłoga z blachy 3mm, dyszel trójkątny kształtownik 50x30, sprzęg przygręcany z możliwością przykrecenia na dyszlu lub pod dyszlem
    waga ok 180kg
    ładowność w dowodzie 500kg przetestowana przy 860kg
    Procedura:
    - skierowanie na badanie tech.z wydz.komunikacji
    - opinia rzeczoznawcy
    - badanie techniczne
    - rejestracja

    łączny koszt ok 1100zł + własna robocizna. Od kupnej gorsza może być tylko w tym że jest pomalowana a nie ocynkowana, ale za to bardziej wytrzymała.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzwoniłem przed chwila do wydzialu komunikacji dowiedziłem się co i jak oceniam że papiery wyniosš mnie ok 500 zł łacznie z rzeczoznawcš,przeglšdem i nabiciem numerów. Zastanawiam się nad kupnem gotowej osi AL-KO kosztuje 430 zł netto do tego dokupie jakieœ koła od fiata lub poloneza dyszel z rury 60 troche kształtownika na skrzynie burty blacha i własna robocizna zakładam że zamknę się w 1500 zł. Myslę że wymiary zrobię podobne chciałbym aby nie wystawała poza obrys samochodu.
    Zastanawiam się tylko nad tš osiš. Jest to orginał na jakich buduja przyczepy do 750 kg. Nie wiem czy warto coœ kombinować z przeróbkami. Mam co prawda pół poloneza trucka z całym zawieszeniem i osiš ale nie wiem czy po demontażu mostu uda się zabezpieczyć półosie.

  8. #8

    Domyślnie

    Lepsza jest tylna oś od syrenki
    nie ma dyfra , nic nie trzeba kombinować , połazić po złomie i kupić za pare zł całą oś z kołami i resorami.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    może poszukasz uzywanej
    my sprzedalismy nasza za 800 zet

  10. #10

    Domyślnie

    Szkoda że nie wiedziałem chetnie bym kupił.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    poszukaj na allegro a jak nie to na jakims szrocie znajdz os o potrzebnej dlugosci do teog kola i resory albo wahacze i sprezyny zespawaj rame i do rejestracji chociaz moim zdaniem lepiej kupic jakas tania przyczepke i przerobic albo tylko przelozyc tablice a co do numerow to u mnie byly nabijane z uzyciem normalnych numeratorow na stacji diagnostycznej tak wiec bez problemu do odtworzenia

  12. #12

    Domyślnie

    Zawsze mozna na was liczyć,
    Jutro jadę oglšdać przyczepkę
    Ale teraz kolejne pytanie do fachowców. Co to znaczy przyczepa lekka.
    Mam kat B prawa jazdy Forda Mondeo i jakš moge cišgać przyczepę ,jaka z hamulcem jakš bez ,wiem że masa max 3,5 t całego zestawu ale w kodeksie jest mowa właœnie o przyczepie lekkiej

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał araman
    zakładam że zamknę się w 1500 zł.
    zastanów sie jeszcze bo za kwote 1500 z groszami kupiłem kilknaście dni temu przyczepke neptun w Castoramie.
    Jak dla mnie wystarczająca , ładowność o ile pamiętam 630kg - więc nie wiem czy się opłaca skłądać samemu i kombinowac z rejestracją.

  14. #14

    Domyślnie

    Neptun? Napisz coœ więcej jaki typ ,to była jakaœ promocja? Jakie sš wymiary skrzyni?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał araman
    Ale teraz kolejne pytanie do fachowców. Co to znaczy przyczepa lekka
    Mam kat B prawa jazdy Forda Mondeo i jakš moge cišgać przyczepę ,jaka z hamulcem jakš bez ,wiem że masa max 3,5 t całego zestawu ale w kodeksie jest mowa wła�nie o przyczepie lekkiej
    Mówisz i masz:
    Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity)
    Jednolity tekst ustawy ukazał się w Dzienniku Ustaw z dnia 4 kwietnia 2003 r. Nr 58, poz. 515. Tekst zawiera aktualne brzmienie przepisów wg stanu na dzień 1 marca 2005 r.

    (...)
    51) "przyczepa lekka" - przyczepę, której dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kg;

  16. #16

    Domyślnie

    Wielkie dzięki teraz już wiem wszystko,jeszcze raz dziękuje za pomoc

  17. #17

    Domyślnie

    Neptun model 202/7 wymiary wew. skrzyni 205x125x37 ładowność 630 kg. Kupiłem ją w Castoramie - poobno jakaś promocja ze względu na obniżki w Obi. Dziś widziałem taką samą w Norauto ale kosztowała prawie 1900 zł.

  18. #18

    Domyślnie

    Juz po sprawie kupiłem przyczepe z Niewiadowa 500bh ładowność 500 kg z hamulcem najazdowym plandeką kołem zapasowym za 1200 zł. dzięki za rady.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    mój mąż z teściem robili przyczepkę, pod kątem budowy, z rejestracją nie było problemu ale teść pracuje w stacji diagnostycznej
    jeśli nadal jesteś zainteresowany jak zrobić przyczepkę to napisz to poproszę męża o jakieś informacje

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał araman
    Juz po sprawie kupiłem przyczepe z Niewiadowa 500bh ładowność 500 kg z hamulcem najazdowym plandeką kołem zapasowym za 1200 zł. dzięki za rady.
    Nowa?? Bo jeśli tak, to okrutnie niska cena

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony