dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie czym usunąć z okien klej po taśmie ?

    Przed tynkowaniem elewacji okleiłam okna folią , którą przymocowałam do ram taśmą dwustronną . A teraz nie mogę usunąć kleju , który pozostał po odklejeniu tasmy . Pomóżcie, to paskudztwo niczym nie daje się zmyć.


  2. #2

    Domyślnie

    witaj!!wydaje mi sie ze ten klej zejdzie ACETONEM-tylko najpierw sprawdz w niewidocznym miejscu-aceton w dluzszym kontakcie z niektorymi plastikami poprostu je roztapia.pozdro

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Acetonem nie polecam. Jak nie samą ramę to uszczelki na pewno załatwi. Propanolem ładnie schodzi i okna nie zniszczy. A jak zostanie to i obiekytw od aparatu można umyć
    Do kupienia w sklepach z odczynnikami litrowa butelka 22-25 zł

  4. #4

    Domyślnie

    nie wiem jaki klej ma taśma dwustronna , ale ja miałem oklejone taśmą
    papierowa po zerwaniu został klej (za długo-miałem szybciej zerwać)
    spryskałem odrdzewiaczem CX-80 po namoknięciu jakoś zeszło

  5. #5

    Domyślnie

    POMAŁU SCHODZI SZMATKA MOKRA MI TRZEĆ AŻ ZEJDZIE . CZYŚCIŁEM JUŻ U SIEBIE
    POZDROWIONKA CIERPLIWOŚCI
    TOBI

  6. #6

    Domyślnie

    benzyną ekstrakcyjną, byle nie zmoczyć uszczelek gumowych, silikonowych benzyna nie chwyta

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za odp. acetonem to raczej nie bede próbowała , zobacze Propanolem i benzyną ekstrakcyjną .

  8. #8

    Domyślnie

    kolega G.N miał na myśli chyba Izopropanol, bo nie wiem czy zwykły propanol sie kupi w takich małych ilosciach. Izopropanol tez może być. Jest jeszcze łagodniejszy niz benzyna która zaś jest tańsza - 0.5l w każdym sklepie z farbami za 4plz

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZakWr
    kolega G.N miał na myśli chyba Izopropanol, bo nie wiem czy zwykły propanol sie kupi w takich małych ilosciach. Izopropanol tez może być. Jest jeszcze łagodniejszy niz benzyna która zaś jest tańsza - 0.5l w każdym sklepie z farbami za 4plz
    Zgadza się Izopropanol

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie Re: czym usunąć z okien klej po taśmie ?

    Cytat Napisał anet35
    Przed tynkowaniem elewacji okleiłam okna folią , którą przymocowałam do ram taśmą dwustronną . A teraz nie mogę usunąć kleju , który pozostał po odklejeniu tasmy . Pomóżcie, to paskudztwo niczym nie daje się zmyć.

    zdecydowanie posmaruj ten klej masłem.....poczekaj pare godzin..wiem wiem...ale schodzi

  11. #11

    Domyślnie

    Możesz spróbować (najpierw jak ktoś powyżej radził w mało widocznym miejscu) specjalnym środkiem do okien (jeśli to PCV) o nazwie Kosmofen. Wystepuje w różnych proporcjach, mozna też nim, usuwać małe rysy na oknach. Uwaga dotyczy okien białych. . PCV w okleinie różnie mogą się zachowywać.

  12. #12

    Domyślnie Re: czym usunąć z okien klej po taśmie ?

    Cytat Napisał Teska
    zdecydowanie posmaruj ten klej masłem.....poczekaj pare godzin..wiem wiem...ale schodzi
    Przypomniało mi się jak w zeszłym tysiącleciu, gdy byłem kilkuletnim
    chłopcem, byłem świadkiem nadzwyczajnie zwołanej konferencji
    sąsieckiej, a tematem była nowa Syrena 105L pochlapana smołą, właściciel tej super wypasionej fury o mało nie zszedł przed wcześnie z tej ziemi z tego powodu. Propozycje były różne, ale wygrało masło
    Jakie było zdziwienie niektórych, gdy zobaczyli na własne oczy jak masło rozpuszcza i zmywa tą smołę
    Jak to się ma do kleju od taśmy nie wiem, ale warto spróbować

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Na klej masło też działa. Może być olej jadalny albo jakikolwiek inny tłuszcz. tyle że potem trzeba myć z tłuszczu, dlatego proponowałem izopropanol.
    A na smołę zdecydowanie tłuszcz

  14. #14

    Domyślnie

    Czytam te porady i w akcie rozpaczy wszystkie sprawdziłem. Nawet ścignąłem znajomego drukarza by mi odpalił połówkę izopropylenu. Wytrwałość w poszukiwaniach się opłaciła. Z szcunku do wszystkich tych co odciski leczą po wielogodzinnej nierównej walce podaję receptę jak pozbyć się tego cholerstwa. Wystarczy wacik kosmetyczny dobrze nasączyć rozcieńczalnikiem ftalowo-karbomidowym i przecierać miejsce z klejem, po 2 min. zamieni się on w bezużyteczną gumę którą można usunąć samymi paznokciami. Może pozostać jeszcze resztka kleju - nie dająca się oderwać i wtedy bez wysiłku pocierając wacikiem rozpuści się do końca po kilku przetarciach. Oczywiście jak z każdym rozpuszczalnikiem sprawdzamy w małowidocznym miejscu czy nie wchodzi w reakcję z powierzchnią czyszczoną. Dzień wcześniej proponowanymi sposobami żona w przeciągu 2 godz. wyczyściła 30 cm następnego dnia w ciągu 3 godz. wyczyściłem 15 mb kleju po roletach. Powodzenia

  15. #15

    Domyślnie

    oj ludzie ludzie - stara sprawdzona metoda na wszelkie kleje taśmy naklejki które nie chcą zejść - chwilę podgrzać suszarką - schodzi jak woda ! pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony