dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Prace ziemne

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marcelijas

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Prace ziemne

    Dzień dobry wszystkim. Mam wielka prosbe czy może mi Ktoś pomóc doradzić czy zrobić lepiej badania gruntu przed wylaniem fundamentów?. Bede teraz zaczynał robic fundamenty, kupilem dzialke na ktorej gosc sadzil ziemniaki, zboże itd. Mam juz wszystkie potrzebne dokumenty teraz tylko zaczynac prace ziemne. Martwie sie tylko tym iż jesli nie zrobie badan gruntu kiedys moge tego żałować. Jestem w tych sparawch zielony dlatego zwracam sie z prośbą o pomoc. Wiem że lepiej zrobić badania ale liczy się też kasa, którą mogłbym wydać na inny cel. Może Ktoś mi doradzi proszę. Ziemia jest piękna, nie gliniasta, nie piaszczysta, działka położona jest na niewielkim stoku, spadek max 3-5%. Co o tym myślicie??. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    kazdy pewnie powie badaj
    ale ja bym nie badal. Twoj wybor. mysle ze nie bedziesz miec problemow.

  3. #3

    Domyślnie

    Jesli sie na tym nie znasz to ja bym (pomimo kosztow) wydala te pieniadze na geologa - zreszta tak zrobilam i dobrze bo okazal sie ze to co ja uwazalam za super ziemie do posadowienia budynku to piase glniasty i trzeba albo wymienic grunt albo poszerzyc lawy - wybralam opcje nr 2!
    Jesli zle posadowisz budynek to bedziesz mial klopot np z pekajacymi scianami. Mysle ze nie warto oszczedzac.

    Dziwie sie jedynie jak masz zrobiony projekt bo moj architek zazadal badan geologicznych do wyliczenia szerokosci law i obciazen ...myslalam ze tojest obowiazkowe badanie...widocznie nie.
    Pozdrawiam
    Iwona

  4. #4

    Domyślnie Re: Prace ziemne

    Mnie też się wydaje że takie rzeczy powinno się robić i choć sama jestem w fazie pozwolenia na budowę to ja badanie robiłam ( architekt też je chciał) -a jeśli chodzi o kasę to badanie gruntu to ok 700 zł więc przy wydatkach na dom to pestka bo postawiony dom ma stać na tej ziemi latami więc lepiej chyba w taki wydatek zainwestować
    Agula

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony