dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Utwardzenie podjazdu...

    Potrzebuje rady odnośnie utwardzenia drogi na działce, ile wybrac ziemi i jaki rodzaj kamienia bedzie najlepszy, w tym miejscu później ma byc wybrukowany podjazd.Za wszelkie rady z góry dziekuje- pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli podjazd ma być dla samochodów osobowych i duży ruch to proponuję 10cm betonu B10 a następnie kostkę. Jeśli większe samochody to 20cm B10.Jeśli chodzi o zebranie ziemi to w zależności od nośności gruntu. Czasami trzeba zrobić wymianę gruntu nawet mieszając pospółkę z cementem.

  3. #3

    Domyślnie podjazd

    ja mam tez podjazd do zrobienia i wszyscy fachowcy mowia jedno:

    - jezeli taki podjazd ma sluzyc na lata i dla samochodow nawet wiekszych nalezy obowiazkowo wykorytowac do gruntu nosnego (piasek, glina, ily) i bron Bog nie sypac podsypki na czarna ziemie,

    - nawiezc grubego podkladu (jego ilosc zalezy od tego jak gleboko korytowalismy i jaki ma byc ostateczny poziom drogi) takiego jak gruz, gruz kruszony, na to kliniec, dalej chudy beton i kostka, u mnie wyszło 30 cm kruszonego gruzu, 10 cm klińca, 5 cm chudego betonu i asfalt
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    miesiąc temu robiłem podjazd z drogi do garazu, na samochod cieżarowy i osobowy. Zrobiłem tak, przyjechał cieżki sprzet i wybrał 50cm ziemi aż do piachu, bo mam teren piaszczysty, nastepnie 80ton kamienia do utwrdzania dróg wyszła 70centymetrowa warstwa kamienia,na to przyjdzie 10 cm drobnego kamyczka pod kostke i wjazd gotowy.
    Po tym kamieniu juz mi wjeżdzał tir 19,5m z Ytongami i siadło z 5 cm, ale to dlatego ze nie utwardzałem, bo budowa jeszcze potrwa i samochody to utwardzą
    Nie pakuj sie w betony na podjazdy, co niektórzy chyba niewiedza co to za koszty, beton do ziemi lać, za m3 zaplacisz ok200zł a za 20 ton podkładu pod drogi tez dasz 200zł jak dobrze poszukasz, ja własnie tyle placiłem za 20 ton.z transportem
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Lee napisał
    Nie pakuj sie w betony na podjazdy, co niektórzy chyba niewiedza co to za koszty, beton do ziemi lać, za m3 zaplacisz ok200zł a za 20 ton podkładu pod drogi tez dasz 200zł jak dobrze poszukasz, ja własnie tyle placiłem za 20 ton.z transportem
    Na pewno masz taniej. To fakt. Ale czy dobrze to się dopiero przekonasz (gdzieś tak po 3 zimach) jak Ci się zrobią koleiny.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lee
    miesiąc temu robiłem podjazd z drogi do garazu, na samochod cieżarowy i osobowy. Zrobiłem tak, przyjechał cieżki sprzet i wybrał 50cm ziemi aż do piachu, bo mam teren piaszczysty, nastepnie 80ton kamienia do utwrdzania dróg wyszła 70centymetrowa warstwa kamienia,na to przyjdzie 10 cm drobnego kamyczka pod kostke i wjazd gotowy.
    Po tym kamieniu juz mi wjeżdzał tir 19,5m z Ytongami i siadło z 5 cm, ale to dlatego ze nie utwardzałem, bo budowa jeszcze potrwa i samochody to utwardzą
    Nie pakuj sie w betony na podjazdy, co niektórzy chyba niewiedza co to za koszty, beton do ziemi lać, za m3 zaplacisz ok200zł a za 20 ton podkładu pod drogi tez dasz 200zł jak dobrze poszukasz, ja własnie tyle placiłem za 20 ton.z transportem
    Jaka obietosc ma 1 tona tłuczenia (taki jak na drogi lub podklady kolejowe)?
    Chce zrobic z tego droge..wysypac na spod grubszy a potem podrownac to drobniejszym(moze grysem)..musze zrobic okolo 100-120m drogi o szerokosci 3m, wysokosci pewnie min 30cm i chcialem sobie przeliczyc ile to moze mnie kosztowac..
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Na 100% nie jestem pewien, ale 1t wychodzi coś ok. 0,8m3.

  8. #8

    Domyślnie

    Po pierwsze na podjezdzie raz do roku stanie samochód cieżarowy z groszkiem do centralnego,po drugie w domu rodzinnym mamy podjazd utwardzony(40cm tłucznia)na to kostka i kolein niema a zrobine to było w 91roku, samochody cieżarowe wjeżdzaja po 30ton i nic sie nie dzieje.
    Dom to taka dziurawa skarbonka!

  9. #9

    Domyślnie Droga

    Ja zrobiłem drogę ok 70mx3mx0,5m z polnego kamienia wszystko zasypane żwirem.Korytowanie na 0,5m polny kamień przysypany żwirem i na wszystko duża zagęszczarka. Jeżdża po niej samochody ciężarowe i nic się z nią nie dzieje.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie Re: Droga

    Cytat Napisał Piotrek77
    Ja zrobiłem drogę ok 70mx3mx0,5m z polnego kamienia wszystko zasypane żwirem.Korytowanie na 0,5m polny kamień przysypany żwirem i na wszystko duża zagęszczarka. Jeżdża po niej samochody ciężarowe i nic się z nią nie dzieje.
    Czy kupowales ten polny kamien gdzies? po ile i gdzie mozna zakupic taki kamien?
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ja14
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    2.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    143

    Domyślnie

    Do Lee i Piotrka 77.
    I tak uczciwie - nie ma żadnych kolein? Czy są ale małe i da się przejechać? A może trzeba było w miedzyczasie trochę podrównać?
    Pytam dlatego, że u mojego ojca droga wykonana tą metodą niestety koleiny miała. Może dlatego, że teren gliniasty i na wiosnę bardzo mięknie.
    Tak, że z czasem kamienie wbijają się w glinę. Dopiero wylanie betonu pomogło na stałe.
    Pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie Re: Droga

    Cytat Napisał marcin_u
    Czy kupowales ten polny kamien gdzies? po ile i gdzie mozna zakupic taki kamien?
    Drobny kamień polny można załatwić od rolnika z wybierania z pola. Mamy takim zrobiony fragment drogi. Co po tym nie jeździło i nic się nie dzieje... A koszt.. Jak dobrze pogadasz to za niewielkie pieniądze rolnik dostarczy ci do domu. Trzeba popatrzeć po polach - często leżą tego całe kupy na miedzach.

  13. #13

    Domyślnie

    A ten kamień polny jest ostry czy otoczaki? Otoczaki i żwir rzeczny się nie nadają bo się nie klinują i wszystko chodzi.
    Lanie betonu na nieutwardzony podkład to bezsens, prędzej czy później siądzie nierówno i popęka.
    Trzeba wykorytować i wrzucić gruby kamień lub kawałki gruzu i na to warstwami coraz drobniejsze kamyki. Na wierzchu można dać żwirek albo układać kostkę.
    Głębokość korytowania i grubość warstw zależy od lokalnych warunków i tego jak często będą jeździć ciężarówki.
    Damian

  14. #14

    Domyślnie Droga

    Droga jest z kamienia polnego a jego średnica jest tak dobrana, że duży jest na samym dnie a przed przysypaniem żwirem ten gruby kamień został przysypany drobnym aby to wszystko się poklinowało na to żwir i zagęszczarka.
    Zużyłem 17 przyczep kamienia i 3 kamazy żwiru.
    Kamień miałem swój i kilka przyczep od sąsiadów.
    Przed pierwszymi pracami polowymi zbiera się go w naszych okolicach z pól w znacznych ilościach
    Ja dzwoniłem do ludzi czy ktoś nie ma kamienia.Wyglądało to tak że jeśli sam go sobie zabiorę to moge go zabrać darmo albo z pola albo z przydomowych hałd.
    Są i też tacy którzy sprzedają kamień i wtedy cena za przyczepę w granicach 100-200 zł.
    Wszystkie roboty ziemne robiłem sam(traktor z turem do zebrania ziemi, 2 przyczepy wywrotki, 2 ludzi.)

  15. #15

    Domyślnie podjazd

    Dzieki za wszystkie rady, i zrobiłem w końcu tak wybrałem 40-50 cm ziemi do gruntu nośnego na to warstwe grubego klińca o gr. ok 10-20cm [ok 30 ton . droga 25m na 3m] potem mieszanka z drobnego i tak to zostawiam do końca budowy, ciężarówki już jeżdziły, narazie jest dobrze zobaczymy czy przetrzyma gruchy z betonem. Pozdrawiam

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michelus

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam - widzę że grono specjalistów weić moze i ja otrzymam poradę

    Również chciałbym wybrukować podjazd - dom nie jest nowy i podjazd również.
    Zjazd pod garaż jest dosć stromy i zrobione klasyczne pasy zjazdowe z betonu - oczywisćie po 20-30 latach beton zapadł sie i zniszczył przez brak odwodnienia jak i sól drogową - obecnie jest zrobione odwodnienie wokół domu i pomiędzy pasami idzie rura drenażowa na głębokości ok 30-40cm pisze to dlatego bo jak czytam to jest głębokie kopanie pod podsypkę z kamienia wieć dlatego pisze tutaj żeby uzyskać porade.

    A więc:

    1. na jakiej głębokości kopać
    2. jaki kamień proponujecie i ile tego
    3. będę wdzięczny za każde porady co zrobić z tym terenem

    Najlepeij jak wkleje zdjęcie z podjazdu - będzie lepiej ocenić.

    Uwaga sceny drastyczne:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201106112430 (Medium).jpg
Wyświetleń:	4134
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	60684  

  17. #17

    Domyślnie

    Fakt, sceny są rzeczywiście drastyczne

    Ciężko powiedzieć, na ile będzie trzeba wybrać - musisz się dokopać do gruntu nośnego, czyli pozbyć się gleby. W zależności od tego, jak głębokie powstanie koryto, będziesz musiał to uzupełnić np. tłuczniem kamiennym - moim zdaniem najlepszy. Gruby dosyć na spód, potem średni i drobny żwirek na wierzch. Jeśli dobrze zagęścisz żwir, to możesz kłaść na to kostkę albo zalać betonem - do wyboru.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michelus

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mam do dyspozycji gruz po rozbiórce pomieszczeń ale znowu usłyszałem że gruz to zły pomysł bo się zapada wieć doradzono najpierw kamień a potem ewentualnie gruz i już sam nie wiem dlatego też pisze tutaj bo tutaj jestem w stanie uzyskać potrzebne mi informacje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony