dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Zmiany w instalacji wewnętrznej gazu - możliwe?

    Jak to jest ze zmianą w instalacji wewnętrznej gazu, która jest wykonana, odebrana, nagazowana i gotowa do użycia?

    Zmieniła się trochę koncepcja kotłowni i będzie potrzeba skrócenia nitki gazu gdzieś o 2 metry.
    Czy do tego potrzebne są jakieś dokumenty, pozwolenia, uzgodnienia z gazownią, itp?

    Czy ktoś wykonywał może podobne działanie?
    Czy można to zrobić "po cichu" nikogo o tym fakcie nie informując?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, najlepiej udaj się do firmy która robiła Tobie projekt wewnętrznej instalacji gazowej. U mnie gdy już projekt był zapłacony ,odebrany a instalatorzy przystąpili do dzieła nastąpiła mała modyfikacja przebiegu instalacji. Udałem się więc do firmy projektowej i za friko nanieśli czerwonym pisakiem poprawki, przystawili pieczątkę z parafką i po sprawie. Pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    Witam, najlepiej udaj się do firmy która robiła Tobie projekt wewnętrznej instalacji gazowej. U mnie gdy już projekt był zapłacony ,odebrany a instalatorzy przystąpili do dzieła nastąpiła mała modyfikacja przebiegu instalacji. Udałem się więc do firmy projektowej i za friko nanieśli czerwonym pisakiem poprawki, przystawili pieczątkę z parafką i po sprawie. Pozdrawiam
    U mnie instalacja jest wykonana i wpuszczony gaz.

  4. #4

    Domyślnie

    A czy miałeś na instalację odrębne pozwolenie na budowę i odrębnie zgłaszałeś zakończenie budowy? Albo jeśli było to w pozwoleniu na cały dom, czy już zgłosiłeś koniec budowy?

    Teoretycznie jeśli było już zgłoszenie zakończenia budowy, to wydaje mi się, że zmiana wymagałaby odrębnego projektu, pozwolenia itp. Jeśli nie było zgłoszenia zakończenia, to zmiana, jako nieistotna, wymaga naniesienia na projekcie i zgłoszenia przy zakończeniu budowy.

    Jeśli chodzi o skrócenie rury o dwa metry, to bardzo bym się zdziwił, gdyby ktoś kiedykolwiek się czepiał jeśli po prostu instalator zamknie na trochę główny zawór, ciachnie rurę i podłączy co trzeba.
    Tomasz M.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz M.
    A czy miałeś na instalację odrębne pozwolenie na budowę i odrębnie zgłaszałeś zakończenie budowy? Albo jeśli było to w pozwoleniu na cały dom, czy już zgłosiłeś koniec budowy?

    Teoretycznie jeśli było już zgłoszenie zakończenia budowy, to wydaje mi się, że zmiana wymagałaby odrębnego projektu, pozwolenia itp. Jeśli nie było zgłoszenia zakończenia, to zmiana, jako nieistotna, wymaga naniesienia na projekcie i zgłoszenia przy zakończeniu budowy.

    Jeśli chodzi o skrócenie rury o dwa metry, to bardzo bym się zdziwił, gdyby ktoś kiedykolwiek się czepiał jeśli po prostu instalator zamknie na trochę główny zawór, ciachnie rurę i podłączy co trzeba.
    Na instalację był oddzielny projekt z pozwoleniem, instalacja zakończona i odebrana.
    Podobno zawór główny można wyłączyć, ale włączyć może tylko gazownia.
    Zastanawiam się czy nie będą się interesować, po co było wyłączane.
    A poza tym nie wiem, czy nie będzie problemów przy odbiorze całego budynku.
    Co prawda zmiana fatycznie nieznaczna, ale zawsze to jakaś ingerencja.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Może ktoś coś podobnego wykonywał?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony