dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Namiar na firmy budujące domy szkieletowe

    Czy ktoś może mi wskazać firmy z okolic Elbląga budujące domy w szkielecie drewnianym.
    Za wszystke informacje z góry dziękuję

  2. #2

    Domyślnie może alternatywa

    A czy znasz alternatywę dla szkieletu drewnianego? Może jednak szkielet stalowy ocynkowany - jest mniej rygorystyczny jeśli chodzi o jakość drewna.Mam znajomych którzy mieszkają w domach wykonanych w technologi szkieletu stalowego i są bardzo zadowoleni z użytkowania tego typu budynków - zaznaczam są to osoby które mieszkały w "Stanach "w typowych domach szkieletowych drewnianych lecz w Polsce wybrały właśnie lekki szkielet stalowy.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam już projekt domu w szkielecie drewnianym, czekam na WZiZT. Nie wiem ile kosztowała by zmiana projektu na konstrukcję stalową

  4. #4

    Domyślnie

    Zmiana projektu napewno będzie darmowa.W Polsce istnieje dwóch producentów konstrukcji szkieletowej stalowej,wiem ponieważ sam się tym interesuję.Są to Firmy Centrostal Bydgoszcz, Am - Tech Głogów Młp.
    Centrostal ogólnie wykonuje obiekty komercyjne,Głogów domy , domki letniskowe,szeregowe.

  5. #5

    Domyślnie

    A jak sie mają do siebie te technologie pod względem kosztów i czasu realizacji?

  6. #6

    Domyślnie odpowiedż

    Czas realizacji około 3 miesięcy począwszy od wykonania fundamentów,skończywszy na sprawach wykończeniowych (zakończonych)
    Porównanie kosztów uważam że podobnie lecz ze wskazaniem na szkielet stalowy ze wzgłędu na właściwości materiału , w Polsce nie ma tak naprawdę dobrego drewna konstrukcyjnego - gdyby było jego cena byłaby kilkakrotnie wyższa,druga rzecz drewno wymaga należytego zabezpieczenia antygrzybicznego,owadobójczego itd.póżniej gdzieś te specyfiki muszą się ulatniać,stal natomiast jest wyrobem cynkowanym już w procesie produkcyjnym.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tybero

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    58
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    a nie boicie sie ze jak juz sie zapali to sie posklada po 5 min.???
    drewno wytrzyma wiecej a stal sie stopi juz w dosc niskiej temp.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    wojt,
    napisz na priva, lub zadzwoń. Namiary znajdziesz na stronie http://www.szkielet.com.pl

    profesor s,
    w kraju naprawdę możesz znaleźć dobre drewno konstrukcyjne na "szkielety" - suszone komorowo i czterostronnie strugane. Drewno takie, nie narażone na bezpośrednie działanie wiloci, nie musi podlegać impregnacji chemicznej.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Lecz czy drewno suszone komorowo oraz czterostronnie strugane (konstrukcyjne) o odpowiedniej wytrzymołości jest tańsze od szkieletu stalowego ? Wielu "Wykonawców " szkieletu drewnianego stosuje "drewno"nie konstrukcyjne w celu powiększenia swoich zysków,patrząc że jakoś to będze,w przypadku szkieletu stalowego odpada nam rygorystyczny problem surowca na który otrzymujemy atest dotyczący parti produkcyjnej,oraz wykonawca nie ma ingerencji w stal konstrukcyjną i uważam to za + dla szkieletu stalowego.
    A na temat palności materiałów to najlepsztm rozwiązaniem jest ubezpieczenie.niepraedą jest że szkielet stalowy "złoży się w przeciągu 5 min..Każdy budynek wymaga stosowania materiałów nierozprzestrzeniających ognia tak samo szkielet jak i budynek wykonany metodą tradycyjną.
    wojt,
    napisz namiary znajdziesz na stronie www.amtech.com.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Przepraszam za Gość- profesor s.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Gościu z firmy AmTech,
    znam zalety i wady domów budowanych w szkielecie stalowym. Tak wady też są. Nie chcę ich tu publicznie przytaczać; zbyt dobre, jak dotychczas mamy kontakty z dyrekcją firmy AmTech (choć kiedyś były blizsze).
    Ale mogę powiedzieć tylko jedno, że kilka lat temu podczas pożaru w Hali Stoczni w Gdańsku, zginęło dziewięcioro dzieciaków. Zginęli tylko dlatego, że konstrukacja dachu była stalowa i wpływem temperatury "popłynłęła".
    Gdyby konstrukacja dachu była drewniana - dziewięcioro dzieciaków by dziś żyło.

  12. #12

    Domyślnie

    Czy w domu zbudowanym z e stelażu stalowego nie ma problemu korozji pomimo iż stal jest ocynkowana? Przecież w stelaż wkręca się różnego rodzaju śruby czy wkręty i przez to narusza powłokę ocynkowaną i czy to miejsce nie będzie początkiem korozji? Jaka jest "żywotność" domu zbudowanego na szkielecie stalowym? Który dom ma dłuższą trwałość stalowy czy drewniany?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    wojt,
    wiadomo, każdy będzie chwalił swoje, ale czy w tym rzezcz?
    Jak również czy rzecz w tym który dom będzie bardziej żywotny? Czyżbyś zamierzał żyć 400 czy więcej lat?
    Planując budować dom myśl o sobie, o swoich zachciankach i wymaganiach. Wnuki będą myślały o swoich, a Ty im tak dzisiaj nie jesteś w stanie dorównać i zaspokoich ich potrzeb.

  14. #14

    Domyślnie

    Panie Wojciechu
    również nie gorzej niż Pan znam wady i zalety budownictwa szkieletowego drewnianego.Jeśli chodzi o kontakty pomiędzy Panem a Firmą Am-Tech dlaczego uważa Pan że kiedyś były lepsze,przecież powinno nam zależeć na jak najlepszym promowaniu budownictwa szkieletowego bez rozróżnienia na stalowe-drewniane.Nie znam tematu pożaru w Gdańsku,lecz mogę się wypowiedzieć.
    Czy główną przyczyną pożaru była konstrukcja stalowa dachu? - NIE.
    Główną przyczyną tragedii było niezapewnienie przez organizatorów właściwych zasad bezpieczeństwa użytkowników.
    Budownictwo szkieletowe jest popularne w krajach gdzie występują kataklizmy ze wzgłędu właśnie na możliwość przenoszenia większych obciążeń niż bubownictwo tradycyjne które ulega zawaleniu "grzebiąc "ludzi.

  15. #15

    Domyślnie

    Budynek w szkielecie stakowym trzeba dodatkowo ocieplać z zewnątrz. A to mi się nie za bardzo podoba. Drewniany cieplejszy (przy tej samej grubości ściany). Poza tym szkielet stalowy lepiej przenosi dźwięki. I jeszcze jedno. Sam szkielet trzeba uziemiać co najmniej w narożnikach. Czyli cała konstrukcja jest piorunochronem........ Nie podoba mi się to.
    Niech żyje drewno !!!
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Z wadami i zaletami drewnianego budownictwa szkieletowego można zapoznać się na stronach http://szkielet.com.pl/technologia/p...let_i_wad.html
    U nas kataklizmów co prawda nie ma, a lekkie budownictwo szkieletowe rozwija się i jest to na dziś najbardziej rozwijająca się technologia budowy domów. Widać, że i w tym zakresie staramy gonić się kraje rozwinięte.

    Nie krytykuję lekkiego szkieletu stalowego. Jest i on, jak szkielet drewniany, na etapie ciągłego rozwoju. W końcu technologie te różnią się tylko elementami konstrukcyjnymi; reszta wymagań pozostaje taka sama. A czy trzeba ją bardziej docieplać, jak pisze Juras XR4Ti - nie jestem pewien. Wiekszość domów w szkielecie drewnianym też dociepla się z zewnątrz, dając styropian czy wełnę pod tynk.

  17. #17

    Domyślnie

    A co jest lepsze (dla konstrukcji) styropian czy wełna?

  18. #18

    Domyślnie

    Budując w szkielecie drewnianym, możesz docieplić. A w stalowym - musisz ze względy na mostki termiczne na el. konstrukcji. A z drugiej strony, to wolę w trakcie budowy mieć kilka drzazg w rękach (nie do uniknięcia ), niż łapy pocięte ostrą blachą. I jeszcze jedno. Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem. Zbudowałem dom w tej technologii, i jeśli bym stawiał następny - wybrał bym kanadyjczyka. O!
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Piszesz że w szkielecie drewnianym można docieplić , a stalowym trzeba-jest to błędem ,materiałem usztywniającym konstrukcję jest w obu przypadkach płyta OSB 3 która musi byc zabezpieczona warstwą izolacji termicznej, odsyłam do wytycznych wykonywania ścian zewn.nośnych budownictwa szkieletowego.Jeśli chodzi o mostki termiczne to zostają wyeliminowane w procesie montażu konstrukcji poprzez docieplenie zamkniętych elementów konstrukcyjnych wełną,oraz zastosowaniem od strony wewn. na profilach ścian nośnych izolacji.powiedz mi gdzie w "konstrukcii szkieletowej stalowej" występuję ostra blacha o którą możesz się "pociąć ".Domy szkieletowe stalowe (kompleksowo) wykonuję już od 11 lat,obecnie 47 i jakoś jeszcze się nie "pociąłem".Istnieje równierz trzeci sposób wykonania docieplenia jest to sztywna pianka poliuretanowa z zatopionymi w warstwę pośrednią kształtkami elewacyjnymi z klinkieru ułożonymi w strukturę murową o współczynniku przewodzenia ciepła Lambda = 0,025 W/m2.

  20. #20

    Domyślnie

    Piszesz że w szkielecie drewnianym można docieplić , a stalowym trzeba-jest to błędem ,materiałem usztywniającym konstrukcję jest w obu przypadkach płyta OSB 3 która musi byc zabezpieczona warstwą izolacji termicznej, odsyłam do wytycznych wykonywania ścian zewn.nośnych budownictwa szkieletowego.Jeśli chodzi o mostki termiczne to zostają wyeliminowane w procesie montażu konstrukcji poprzez docieplenie zamkniętych elementów konstrukcyjnych wełną,oraz zastosowaniem od strony wewn. na profilach ścian nośnych izolacji.powiedz mi gdzie w "konstrukcii szkieletowej stalowej" występuję ostra blacha o którą możesz się "pociąć ".Domy szkieletowe stalowe (kompleksowo) wykonuję już od 11 lat,obecnie 47 i jakoś jeszcze się nie "pociąłem".Istnieje równierz trzeci sposób wykonania docieplenia jest to sztywna pianka poliuretanowa z zatopionymi w warstwę pośrednią kształtkami elewacyjnymi z klinkieru ułożonymi w strukturę murową o współczynniku przewodzenia ciepła Lambda = 0,025 W/m2.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony