dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: tona żwiru

  1. #1

    Domyślnie tona żwiru

    Witam. Czy ktoś w bardzo ogólnym przybliżeniu potrafiłby określić jaką objętość w m3 ma 1 tona żwiru? Jaką objętość w m3 ma 12 ton żwiru czyli 1 duży "Kamaz"?
    Nie mogę tego nigdzie znaleźć.
    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    1m3 to około 1.8-1.85 t
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał Geno
    1m3 to około 1.8-1.85 t

    To ja sie dolacze do pytania. Jaka ma obietosc 1 tona Tłucznia takiego pod tory lub drogi?
    Musze zrobic okolo 100m drogi...i nie wiem ile mnie to bedzie kosztowalo...
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał Geno
    1m3 to około 1.8-1.85 t

    To ja sie dolacze do pytania. Jaka ma obietosc 1 tona Tłucznia takiego pod tory lub drogi?
    Musze zrobic okolo 100m drogi...i nie wiem ile mnie to bedzie kosztowalo...
    1m3 ~ 2 ton
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał Geno
    1m3 to około 1.8-1.85 t

    To ja sie dolacze do pytania. Jaka ma obietosc 1 tona Tłucznia takiego pod tory lub drogi?
    Musze zrobic okolo 100m drogi...i nie wiem ile mnie to bedzie kosztowalo...
    Ja się przymierzałam - rozwiązania trwalsze od tymczasowych to około 100 PLN/m Półśrodki po takiej zimie jaką mieliśmy na wiosnę toną w błocie

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy
    Cytat Napisał marcin_u
    Cytat Napisał Geno
    1m3 to około 1.8-1.85 t

    To ja sie dolacze do pytania. Jaka ma obietosc 1 tona Tłucznia takiego pod tory lub drogi?
    Musze zrobic okolo 100m drogi...i nie wiem ile mnie to bedzie kosztowalo...
    Ja się przymierzałam - rozwiązania trwalsze od tymczasowych to około 100 PLN/m Półśrodki po takiej zimie jaką mieliśmy na wiosnę toną w błocie
    100zl/m...to chyba troche drogo bo liczac ze 1ton to okolo 0,5m3 to robiac droge 3m szeroka i 30cm wysoka (czy tyle wystarczy na lekko podmoklym terenie ?)to 1mb drogi ma okolo 0,9m3...to zaokragle i mysle ze max 2tony na 1mb drogi...
    To wysypujaqc droge Niesortem 0-63mm wychodzi okolo 38zl (2 x19zl)+ transport (ile moze kosztowac transport ?)
    http://www.lkb-luban.pl/cennik.html

    Wyslalem do tej firmy maila z zapytaniem o koszt transportu i jakimi autami (jaki tonaż) woża...ale nie dostalem jeszcze odpowiedzi..
    Pisza ze mozna negocjowac ceny..mam nadzieje ze na droge 100m...jakies 200ton da sie wynegocjowac dobra cene..
    A moze ktos zna inna firme ktora ma dosc tani tłuczen lub inne kamienie na droge..i najlepiej blisko Zielonej Góry
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony