dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 75
  1. #1

    Domyślnie DOM Z KERAMZYTU - TAK CZY NIE??? PROSZę O RADę

    zastanawiamy się, z czego wybudować dom i ostatni pomysł jaki jest na tapecie to właśnie keramzyt, tylko że ja niewiele na ten temat wiem, proszę o rady, więcej + czy - ??? czy warto? bo wydaje mi się że keramzyt jest w miarę tanim materiałem, czy ktoś z czytających wybudował lub buduje dom z keramzytu i co na ten tema ma do powiedzenia??? czekam niecierpliwie na podpowiedzi.

  2. #2
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Ja będę budował. W dobie szalejących cen materiałów jest to idealny budulec Tym bardziej, że teraz to i BK jest droższy od keramzytu

  3. #3

    Domyślnie keramzyt

    My również chcemy budować z keramzytu, tak nam doradza nasz kierbud, ale ciągle nachodzą mnie wątpliwości, bo nie jest to technologia popularna. Dlaczego mimo bardzo wielu zalet, tak mało słyszy się o zastosowaniu i doświadczeniach. Czy jest ktoś na Forum, kto korzystał z bloczków Fortis JS firmy Sukiennik? Jakie są aktualne ceny, jaka dostępność itp.

  4. #4
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Odpowiedź jest prosta - w dobie taniego BK i ceramiki nikt się nie interesował droższym keramzytem. Teraz kiedy ceny szaleją keramzyt zrobi się b.popularny

  5. #5

    Domyślnie

    Witam. Właśnie ja także z żoną mamy dylemat. Nasz kierownik budowy i wykonawca w dobie szalejących cen suporexu oraz porothermu zaleca na bloczki keramzytowe. Mówią że nie ma obaw. Cena jest niższa niż tych pierwszych oraz jest dostępność materiału. Kształ też trzyma bo to przecież z formy jest wytwarzany.Nas martwi że ta technologia nie jest popularna, obawiamy się czy budulec ten ma tak samo dobre właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne jak wyżej wymienione popularne materiały. Co do wytrzymałości konstrukcyjnej raczej nie mamy obaw bo budujemy dom parterowy z HBStudio projekt Mniszek C 2G.
    Jaka u was w regionie jest cena tego materiału. U nas w Koszalinie w granicach 7,88/szt grubości 24cm. Mamy zamiar ocieplać wełną mineralną Rockwoola grubości 15 cm. Czy to wystarczy ?

  6. #6
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Czy trzyma parametry cieplne ? Mało tego, on bije na głowę i BK i poroterm jeśli o to chodzi

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Keramzyt ma świetne parametry termoizolacyjne. Tylko gdzie go kupić.

    Czy ktoś wie gdzie i za ile można go kupić interesuje mnie grubość 24 cm i 12 cm na ścianki działowe. Bardzo proszę o pomoc.

    Na razie znalazłam za 11/szt. z transportem ale bez rozładunku.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ania26

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Zaczynamy budowę w czerwcu. Właśnie wczoraj zamówiliśmy u producenta bloczki k-24. Cena 8,30 za sztukę. Z dostępnością jest tak jak z każdym innym materiałem. Musimy czekać do końca miesiąca. Niestety transport załatwiamy sami.

  9. #9

    Domyślnie

    dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi i opinie na temat keramzytu, ja też staram się czytać o tym materiale jak najwięcej i w tej chwili wiem, że wybór nie jest zły. dzwoniłam ostatnio do firmy produkującej keramzyt i po wiedziano mi,że nie ma problemu z kupnem. adres firmy i dane techniczne i cenowe www.termat.pl pozdrawiam, budujemy c75 spójny. Anat

  10. #10

    Domyślnie

    to dobry material, ale nadal niedoceniony.
    w dobie braku BK i ceramiki, warto sie nad nim zastanowic - jest alternatywa !!

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Będziemy budowac z pustaków keramzytobetonowych Leiera Malbork - odpowiedź na pytanie sondy - jak najbardziej tak!!!!

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Niestety, pustaków keramzytowych też już nie ma....

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał BungoI
    Niestety, pustaków keramzytowych też już nie ma....
    nam taż tak powiedzieli na składzie, keramzytobetonu narazie nie ma a od przyszłego miesiaca ma zdrożec o 15-20%

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mclear

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Łęcze
    Kod pocztowy
    82-340
    Posty
    260

    Domyślnie

    ja buduję z keramzytu i uważam że to bardzo dobry materiał. Cena tego materiału zawsze była wyższa od np. betonu komórkwego ale obecnie jest sporo niższa - przynajmniej u nas na płn. Polski.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Mags

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    597
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    242

    Domyślnie

    U nas miał być bk, ale teraz to już sama nie wiem.
    Czy murowanie jest łatwe z keramzytu? a jak się przycina? czy jest to materiał delikatny czy raczej ciężko go zniszczyć?
    Mój kierownik zwariuje jeśli się dowie, że znowu coś zmieniamy. No ale chyba lepiej teraz niż podczas budowy.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzyś76

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    mam pytanie w związku z problemami z materiałem budowlanymczy można wykożystać na śiane zewnętrzną warstwową pustak alfa (25-25-49) i docieplić styropianem 14 lub większym i czy nto będzie spełniać normy izolacyjności cieplnej, konstrukcyjne itp? jakia jest wasza opinia

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    U mnie już stoi dom z pustaków keramzytowych z Czamaninka. Sciany jednowastwowe 36,8 na zaprawie ciepłochronnej Maxita z keramzytem.
    Moje spostrzeżenia to:
    - materiał bardzo równy - są ładne proste ściany co potwierdza się teraz przy tynkowaniu
    - ciąc trzeba piłą tarczową do betonu
    - muruje się analogicznie jak porotherm
    - trzeba wg. zaleceń producenta dać dodatkowe zbrojenie poziome co 3 - 4 warstwę pustaków (koszt stali na to zbrojenie to 200 zł, bo jest to drutk ocynkawany fi 3 który układa się w 2 rzędachna pustakach).
    - materiał barzdo suchy i nie naciągający wodą - fachowcy narzekali na to bo trudno roprowadzała się zaprawa a teraz tynkarze twierdzą że tynk słabo się ciągnie, pustak nie wchłania wody.
    - instalacje zrobione bez problemu - wg ekipy jak się ma czym to nie ma problemu

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wciornastek
    U mnie już stoi dom z pustaków keramzytowych z Czamaninka. Sciany jednowastwowe 36,8 na zaprawie ciepłochronnej Maxita z keramzytem.
    Moje spostrzeżenia to:
    - materiał bardzo równy - są ładne proste ściany co potwierdza się teraz przy tynkowaniu
    - ciąc trzeba piłą tarczową do betonu
    - muruje się analogicznie jak porotherm
    - trzeba wg. zaleceń producenta dać dodatkowe zbrojenie poziome co 3 - 4 warstwę pustaków (koszt stali na to zbrojenie to 200 zł, bo jest to drutk ocynkawany fi 3 który układa się w 2 rzędachna pustakach).
    - materiał barzdo suchy i nie naciągający wodą - fachowcy narzekali na to bo trudno roprowadzała się zaprawa a teraz tynkarze twierdzą że tynk słabo się ciągnie, pustak nie wchłania wody.
    - instalacje zrobione bez problemu - wg ekipy jak się ma czym to nie ma problemu
    Wciornastek, ty jesteś prawdziwym ambasadorem tej technologii Mam nadzieję, że jak już staną moje ściany też będę tak zadowolona

  19. #19

    Domyślnie

    Też postawiłam na kermazytobeton, Leier Monoli 25. Docieplenie styropian 10 cm. Na razie jednak bloczki leżą u dostawcy i czekamy na majstra
    maja

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar matam
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam
    Czy trzeba stosowac jakies specjalne kolki do kermazytu aby np zamocować szafki ??
    Czy to jest bardzo twardy material, jak sie robi instalacje w tym materiale ??

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony