dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czy budowanie z silikatów ma obecnie sens

    Jestem w kropce.
    Na podstawie Muratora, forum, i zdania kolegi ceramika, zdecydowałem że będę budował dom z silikatów (wbrew teściowi, kolegom z pracy i napotykanym fachowcom).
    Przekonała mnie kombinacja trzech argumentów (zalet): zdrowe, oddychające i tanie (sam materiał i robocizna też, bo buduje się szybciej). Jak zacząłem sprawdzać ceny to nie znalazłem silikatów tańszych za m kw. od Maxa, który teraz kosztuje ok 1,5 zł/szt., a fachowcy jak słyszą o budowaniu z silikatów to chcą 10-15% więcej niż przy budowie z Maxa.
    Czy w tej sytuacji budowanie z silikatów ma sens? Kiedy max kosztował prawie 3 zet to było to bardziej oczywiste, ale teraz?
    Może gdzieś się mylę, poprawcie!

  2. #2

    Domyślnie

    Postawiłem już 6 budynków z Silikatów i jeden z Porotermu. Teraz stawiam kolejny z silikatów.
    Ale wybór należy do ciebie. Silikat jest cięższy dlatego wykonawcy chcą więcej.

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że porównywać trzeba materiały, które mają zbliżone parametry. Tak jest z silikatami i maxem. To i to zimne. Silikaty nawet zimniejsze. Argumentem na plus ma być to, że są zdrowsze i dają dobry mikroklimat wnętrza. I to że miały być tańsze! Gdyby -jak to głosiły opinie w Muratorze i materiałach reklamowych - faktycznie były tańsze to miałoby to sens. Lecz jeśli i za mateiał i za robociznę trzeba zapłacić węcej? To gdzież on?

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam zamiar budować z silikatów. Sens jest właśnie w tym dobrym mikroklimacie. Z tego co czytałam jest to najbardziej "naturalny" materiał i mniejsza szansa na grzyba w domu . To chyba dużo.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    A ile wychodzi cena ściany z maksa?

  6. #6

    Domyślnie

    Same maxy - między 35 a 40 zet (choć obecnie drożeją). Silikaty conajmniej 10 zł drożej. I to tzw. krajowe, a Silka ok. 55 zł. Do tego - jak ze ździwieniem sie przekonałem - wbrew reklamom, wykonawcy chcą więcej za robociznę.
    Stąd moje wahanie.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Marcin, w wątku "jak budować Silką" kilka osób podawało ostatnio (przedostatnia strona, chyba 24) ceny silikatów. Mi wychodzi ok. 46 zł z transportem i klejem. Silikaty z fabryki w Niemcach (wbrew nazwie fabryka jest w Polsce - piszę, bo niektórzy myślą, że chodzi o krej Niemcy )
    Silka wcale nie jest lepsza jakościowo (a ostatnio podobno spadła cena).

    Jeśli chodzi o wykonawców, to wiele osób twierdziło (i tak było u mnie), ze rodzaj materiału nie wpływał na cenę robicizny, więc może jeszcze ponegocjuj.

    Ja od kilku lat zdecydowana byłam na silikaty, i zdania nie zmienię (no chyba, zeby różnica w cenie była jakaś ogromna), ale ceramika też ma swoje zalety, więc nie załamuj się i nie wyrzucaj sobie, ze nie silka...

  8. #8

    Domyślnie

    Ja buduje dom z silikatów (18 cm plus 16 cm styropianu). Jak liczyłem w 2004 roku koszt materiałów na ściany zewnętrzne najtaniej wychodziło z silikatów (max-y wychodziły drożej w przeliczeniu na metr kwadratowy i inne materiały też). Niestety nie wiem jakie ceny są obecnie. No niestety ścianę z silikatów musisz ocieplić i to jest dodatkowy koszt (ale ścianę z maxa także będziesz musiał ocieplić żeby uzyskać współczynnik przenikania ciepła poniże 0,3).
    Dziwi mnie że ekipa za robociznę chcę więcej w przypadku silikatów. Jeżeli murujesz na klej (cienką spoinę) to wychodzi dużo szybciej niż tradycyjne murowanie. Dla mnie trochę dziwne.
    Do ceny silikatów musisz dodać koszt transportu - u mnie jeden HDS z Radomia na śląsk kosztował w 2004 roku 900 zł.
    Mnie oprócz ceny materiału skusiło także to że silikaty chyba jako jedyne zawierają w sobie wapno i jest mniejsza szansa na grzyba w domu.

  9. #9

    Domyślnie

    Masz rację. 3lata temu 'maxy' były znacznie droższe i wtedy silikaty wychodziły faktycznie taniej. A to że budowlańcy chcą więcej to mnie zdziwiło.
    Stąd moje pytanie nie o sens budowania z silikatów w'ogóle, a o sens budowania z nich przy obecnych cenach materiałów alternatywnych i robocizny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin>30
    Masz rację. 3lata temu 'maxy' były znacznie droższe i wtedy silikaty wychodziły faktycznie taniej. A to że budowlańcy chcą więcej to mnie zdziwiło.
    Stąd moje pytanie nie o sens budowania z silikatów w'ogóle, a o sens budowania z nich przy obecnych cenach materiałów alternatywnych i robocizny.

    Widzę, że ty bierzesz pod uwagę jedynie ceny materiałów. Mi się wydaje, że różnice cenowe nie są aż tak duże i warto by pomyśleć o innych zaletach materiałów. A z budowlańcami można się dogadać

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony