dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie Re: ościeżnica camouflage w praktyce

    andrzej333 czy mógłbyś wysłać zdjecia futryn bo jestem ciekaw jak w praktyce wyglądają czy nie za bardzo odstają od ściany sam zastanawiam się nad wymianą drzwi a demontaż starych futryn nie wchodi w grę z góry dzięki

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    El Yot

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Nie ma mowy o wycięciu starych metalowych framug, muszę je czymś obudować. Co gorsza, framuga od WC jest połączona pod kątem 90 stopni z framugą od pokoju, zachodzą na siebie. Po przeczytaniu postów o ościeżnicach Camouflage wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem, ale... Mam kilka pytań, na które - mam nadzieję - ktoś zna odpowiedzi, no i zechce podzielić się swoim doświadczeniem.
    Czy ktoś wie, czy da się zastosować Camouflage w przypadku zachodzących na siebie framug?
    Ważne jest też, by całkowicie obejmowały stare framugi, niektóre "odstają" od ściany na ok. 2 cm.
    I jak wybrać szerokość przy ewentualnym zamówieniu - obecny otwór drzwiowy ma 70 cm. Trzeba zamówić 70 czy mniej? Wolałbym nie zmniejszać szerokości.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek1922
    Dzieki za rady. Zamawiam zatem reszte Jak mi sie uda je ladnie zrobic - zamieszcze fotke (stare i nowe).

    Ja poproszę o obiecane fotyki…
    Bardzo jestem ciekawa efektu

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    w moim mieszkaniu w blokach miałam ten sam problem. Metalowe ościeżnice, w dodatku krzywe i brak możliwości ich usunięcia bez demolki tego co już było zrobione. Kupiłam drzwi z surowe sosnowe. Było trochę szlifowania i dopasowywania. A ościeżnice pomalowałam farbą w identycznym kolorze co ściany (wanilia). Wyszło super. jak znajdę fotki to wkleję.

  5. #25

    Domyślnie zabudowa ościeżnicy metalowej

    można zabudować futrynę metalową nową ościeżnicą okz - bez wykuwania starych metalowych - czysty montaż!

    http://www.sapeli.pl/index.asp?obsah=42&styl=0

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Podciagam, bo temat dla mnie na czasie...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał El Yot
    Mam ten sam problem. Nie ma mowy o wycięciu starych metalowych framug, muszę je czymś obudować. Co gorsza, framuga od WC jest połączona pod kątem 90 stopni z framugą od pokoju, zachodzą na siebie. Po przeczytaniu postów o ościeżnicach Camouflage wydaje mi się to sensownym rozwiązaniem, ale... Mam kilka pytań, na które - mam nadzieję - ktoś zna odpowiedzi, no i zechce podzielić się swoim doświadczeniem.
    Czy ktoś wie, czy da się zastosować Camouflage w przypadku zachodzących na siebie framug?
    Ważne jest też, by całkowicie obejmowały stare framugi, niektóre "odstają" od ściany na ok. 2 cm.
    I jak wybrać szerokość przy ewentualnym zamówieniu - obecny otwór drzwiowy ma 70 cm. Trzeba zamówić 70 czy mniej? Wolałbym nie zmniejszać szerokości.
    to podciągamy,

    OKZ- zabudowa starej futryny metalowej SAPELI.
    stare zawiasy futryny metalowej się obcina , Okz ma własną puszkę zawiasową. Na starą metalową ościeżnicę np. "80" (światło przejścia 795 zg z PN) montuje się OKZ "80". Zawsze skrzydło pozostaje "80" a światło przejścia zmniejsza się o 28mm (grubość paneli które przychodzą na grubość ściany). Ważne: ościeżnicę zamawia się na całą grubość ściany, nie tylko na grubość ościeżnicy metalowej - obudowujemy cały mur. Wyglądem OKZ nie odbiega na pierwszy rzut od zwykłej ościeżnicy regulowanej. w przypadku" odstawania futryny poza obrys muru, należy dodać tę wartość do zamawianej ościeżnicy. powstałą szczelinę się akryluje. Pozdrawiam!

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    OK. Ale jak to sie ma do drzwi bom niekumata? To znaczy czy drzwi musza byc z tej samej parafii, czy jesli sa powiedzmy z drewna to potem da sie je jakos przyciac, doszlifowac i styknie?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    OK. Ale jak to sie ma do drzwi bom niekumata? To znaczy czy drzwi musza byc z tej samej parafii, czy jesli sa powiedzmy z drewna to potem da sie je jakos przyciac, doszlifowac i styknie?
    należy kupić komplet tak będzie najprościej i nic nie szlifujemy broń Boże!,
    często docinamy dołem do danego otworu, choc producent oferuje kilka norm które zwykle pasują po wysokości [/url]

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    OK. Ale jak to sie ma do drzwi bom niekumata? To znaczy czy drzwi musza byc z tej samej parafii, czy jesli sa powiedzmy z drewna to potem da sie je jakos przyciac, doszlifowac i styknie?
    należy kupić komplet tak będzie najprościej i nic nie szlifujemy broń Boże!,
    często docinamy dołem do danego otworu, choc producent oferuje kilka norm które zwykle pasują po wysokości [/url]

  11. #31

    Domyślnie

    Tylko napisz coś o cenach Krakowianko jak już tak uparcie reklamujesz

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał mass13
    Tylko napisz coś o cenach Krakowianko jak już tak uparcie reklamujesz
    czy uparcie.......? wątpię..... cena od 380zł/szt netto kpl. z opaskami na obydwie strony. Ale jak wiadomo jest to produkt markowy wykonany z najlepszych materiałów. Mass - to jest jak z samochodami,można dojechać na miejsce i maluchem i mercedesem. Ci co wolą mercedesem, mogą skorzystać właśnie z oferty Sapeli. Pozrawiam.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Podciagam, bo temat dla mnie na czasie...
    Małgos2, zdecydowałaś się na jakąś "obudowę" starych futryn?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał ingga
    Cytat Napisał malgos2
    Podciagam, bo temat dla mnie na czasie...
    Małgos2, zdecydowałaś się na jakąś "obudowę" starych futryn?
    Na razie czekam na stolarza, moze mi zrobi calosc... Jeszcze sie nie zdecydowalam mowiac szczerze.

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marrcee

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam

    ja również mam ten sam problem z metalowymi framugami. Chciałem zamontować drzwi harmonijkowe i właśnie nie wiem czy da się je zamontować jakoś na starą framugę ? czy wiercić w niej dziury czy zastosować najpierw tą zabudowę a później drzwi montować ?

    co radzicie ?

  16. #36

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem, ze montowanie czegokolwiek na starą ościeżnice kończy się zawsze źle.

    Ale sa tacy, co próbują (i z reguły żałują)
    pzdr

  17. #37

    Domyślnie

    To może coś dodam, bo jestem po akcji wywalenia starych ościeżnic - klasyczny blok z płyty. Też się zastanawiałem czy nie zostawić starych, jednak były w takim tragicznym stanie, że poszły precz. uwagi:
    - cienkie (te na ścianach działowych o grubości 5,5cm) poszły raz dwa.
    - gruba (16cm) po godzinie walki się poddała, jednak dziura jest jak na filmach wojennych.
    - trzeba "pogrubić" ścianki działowe gdzie są otwory drzwiowe np. płytą regipsową do 7,5-8cm.

    Generalnie syf przy wymianie ościeżnic jest spory, także taką akcję warto przeprowadzić z jakimś grubszym remontem.

  18. #38

    Domyślnie

    Tu sie zgadzam- syf jest potężny. I doklejać płyty trzeba, bo najwęższa ościeżnica ma zakres 75-95.

    Ale mimo wszystko warto sobie to wymienić i mieć święty spokój.

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaszya

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał tribalrs Zobacz post
    Tu sie zgadzam- syf jest potężny. I doklejać płyty trzeba, bo najwęższa ościeżnica ma zakres 75-95.

    Ale mimo wszystko warto sobie to wymienić i mieć święty spokój.
    A ja uważam inaczej. Mnie firma wymieniła same drzwi zostawiając stare metalowe ościeżnice. Pomalowałam stare futryny dwukrotnie farbą matową (takim specjalnym wałeczkiem z delikatną fakturą) i efekt jest piorunujący. Polecam skorzystanie z ich usług. działają na terenie Katowic i okolic. i nie polecam zabierać się do dopasowywania drzwi do metalowej ościeżnicy samemu

    https://www.olx.pl/oferta/wyprzedaz-...8-IDcXElt.html

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony