dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie kiedy badanie wody w studni?

    Od 2 tygodni mam studnię, panowie którzy wiercili twierdzą że badanie mozna zrobić dopiero po ok. 3 miesiącach bo studnia musi się "oczyścić" czy to prawda? i drugie pytanie czy wystarczy hydrofor czy trzeba instalować zestaw hydrofor, pompa, zbiornik. Moja studnia ma 9 m.

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam studnie od 2lat 14m do tej pory nie badałem wody bo jeszcze nie mieszlam ale wiem jedno żeby sie ona oczyściła to musi płynac woda u mnie chodziła popma przez tydzień 24h na dobe wydajnośc 4 m3 dopiero po tym czasie woda nabrała barwyu i smaku jesli można tak powiedzieć , badac wode zamierzam w lipcu ale tez wcześniej odpompuje i prawdopodobnie najpier zadzwonie do labolatorium jak mam pobrac próbke

  3. #3

    Domyślnie

    z tego co mnie uswiadamiał studniarz to badanie mozna robić odrazu. Ważna jest woda. Wode wysyłasz do badania. Takie badanie jest podkładka do jakiś tam dokumentów powykonawczych.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak jak pisał conan - ze studni musi wypłynąć sporo wody. Chodzi o usunięcie ew. zanieczyszczeń warstwy wodonośniej po wierceniu, dokładne przepłukanie pompy, rur - słowem, min. dwa tygodnie regularnej pracy. Istotna jest także procedura poboru wody do badania i szybkość jej badania po poborze - inaczej wyniki mogą odbiegać od rzezcywistych.

    Pozdrawiam.

    Maciek

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Złoże ma to do siebie, że pod wpływem przepływania wody lekko się zaszlamia (pozytywnie) i polepsza się zdolność filtracji., dodatkowo przez złoże ziemne wokół ujęcia. Oznacza to że pod wpływem ekspoloatacji woda może byc tylko lepsza (oczywicie do czasu....). Np. spadnie mętność, wymyją się lużne "ruszone" cząstki
    Możesz oddać wodę teraz, jakby nie były wyniki optymalne, to się nie martww i ponów badanie za trochę. Jak będzie dobrze zostawić.

    Kwestia zbiornika, to sprawa indywidualna. Kosztów, miejsca, lokalizacji pompy i chęci ew. słuchania silnika (m.in. jak często)
    Brak zbiornika, lub mały zbiornik, to częściej włączająca się pompa.

  6. #6

    Domyślnie

    a możecie powiedzieć kto wykonuje takie badania wody? Sanepid? I czy można np. w słoiku im te próbki zawieźć? Wybaczcie te pytania ale nie wiem jescze wszystkiego
    ________________________________
    pozdrawiam,
    duende
    Dziennik przeBudowy
    komentarze do dziennika

  7. #7

    Domyślnie

    Profesjonalnie badania robi sanepid - trzeba się wcześniej umówic i pobrać od nich próbki. Ja zamawiałam badania fizykochemiczne i podstawową mikrobiologię - ok. 250 zł wszystko razem.
    Karina

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Czasem to robią producenci systemów filtrów do domu w ramach serwisu.
    I oczywiście Sanepid.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaka73
    Profesjonalnie badania robi sanepid - trzeba się wcześniej umówic i pobrać od nich próbki. Ja zamawiałam badania fizykochemiczne i podstawową mikrobiologię - ok. 250 zł wszystko razem.
    Karina
    Cytat Napisał Sp5es
    Czasem to robią producenci systemów filtrów do domu w ramach serwisu.
    I oczywiście Sanepid.
    Dzięki, zrobie te badania zanim się wprowadzimy, chociaż woda ze studni będzie używana głównie do ogrodu.
    ________________________________
    pozdrawiam,
    duende
    Dziennik przeBudowy
    komentarze do dziennika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony