dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    czyli kupuje sobie te panele, i ukladam nawet sama na balkonie?, a jezeli ze wzgledu na wymiar zostaje przerwa przy scianach? to juz nie bedzie stabilnie wszystko leżeć? I co wtedy?

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1sara
    czyli kupuje sobie te panele, i ukladam nawet sama na balkonie?, a jezeli ze wzgledu na wymiar zostaje przerwa przy scianach? to juz nie bedzie stabilnie wszystko leżeć? I co wtedy?
    Takie ryzyko z uzywania gotowcow zawsze pozostaje. Zawsze mozna jednak jakos temu zaradzic. Mozna wstawic late dystansowa, zeby wyrownac niewielkie roznice w wymiarach, mozna dorobic polowke /z calego panela zrobic 1/2, 1/3 lub dowolny wymiar - nia ma z tym problemu bo taki panel to zwykla ramka na wierzchu ktorej przybite, przykrecone sa klepki a przecietnie zdolny majsterkowicz poradzi sobie z tym/ , mozna dac late poczatkowa i late konczaca - juz mamy iles tam centymetrow wypelnienia. Mozliwosci jest cala masa.
    Stosowanie gotowych modulow jest o tyle praktyczne, ze zawsze mozna jeden panel wyjac a w miejsce po nim wstawic skrzynke kwiatowa.
    Pusta przestrzen posadzki wynikajaca np z nietypowego ksztaltu tarasu moze byc wypelniona skrzynką lub przeslonieta ustawiana w pustce donicą lub donicami.
    Firmy produkujace akcesoria ogrodowe stosuja zazwyczaj sytemy modularne.
    Ruszt taki mozna komponowac rowniez plastycznie. Uklada sie go jak kafelki lub prawdziwy parkiet - klepka na przemian pionow, poziomo, 2 poziome 3 pionowe, 1 karo, jodelka itd. co fantazja podpowie.
    np.


  3. #23

    Domyślnie

    A o to moj balkon ( nie wiem czy uda mi sie zdiecie wkleic - bo robie to pierwszy raz)


  4. #24

    Domyślnie

    Huuuuuuuurrrra!!!!!!!!!!!
    Udalo mi sie za pierwszym razem - Sara mam nadzieje, ze moze Ci sie to przyda

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki za zdjęcie. Może wiesz jak to zostało ułożone? Bardzo podoba mi sie Twoja podłoga. Gdzie kupiłaś takie deski, ja widziałam tylko panele w rozmiarach 50x50 i 60x60.

  6. #26

    Domyślnie

    Witaj

    Niestety nie wiem czy te deski sa do kupienia na terenie POlski. Ja moje kupilam w Niemczech.

    Deski sa polaczone ze soba od spodu drewniana belka. Calosc tworzy pewnego rodzaju konstrukcje. Jezeli nadal jestes zainteresowana, moge wyslac zdiecia.

    Pozdrawiam

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Teraz mogę włączyć się do dyskusji, bo akurat tutaj dobrze kumam o co chodzi.
    Cytat Napisał 1sara
    ...Bardzo podoba mi sie Twoja podłoga. Gdzie kupiłaś takie deski...
    Deski takie można kupić np. w DLH:
    http://www.dlh.pl/?v=products&idc=5

    Cytat Napisał 1sara
    ...Może wiesz jak to zostało ułożone?...
    Jeżeli zgodnie z ogólną zasadą, to pod spodem jest drewniany ruszt, a deski są do niego przykręcone. Odstęp między poszczególnymi deskami powinien być nie mniejszy niż 5-10 mm (zależy od szerokości desek). Pod konstrukcję nośną powinny być podłożone kawałki np. gumy aby zabezpieczyć drewno przed wilgocią z podłoża.

    i to tyle... .

  8. #28

    Domyślnie

    Dokladnie - jest tak jak pisze boorg

    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    dzięki za wyczerpujące informacje, chyba skusze się na taką podłoge, pozdrawiam

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał silwia2000
    Huuuuuuuurrrra!!!!!!!!!!!
    Udalo mi sie za pierwszym razem - Sara mam nadzieje, ze moze Ci sie to przyda
    no prosze jak ładnie
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony