dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie kominki

    witam.
    powietrze, wystarcz rura 120 bo z kominka wchodzic powinna 110, i tak schowac pod podloge zeby nie bylo ja widac i nie przeszkadzala pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  2. #2

    Domyślnie

    o rany ja kupiłem rure fi160 do kominka ale z tego co widze 110 w zupelności wystarczy.
    Dzisiaj był u mnie instalator i powiedział ze rura powinna byc prosta ja natomiast zostawiłem przepusty w scianie fundamentowej tak ze musiałbym zrobic ta rure w kształcie litery U.
    On stwierdził ze tak byc nie moze bo powietrze nie bedzie zasysane, ale zdziwiło mnie tylko to ze powidział zeby dac wylot na stronie zawietrznej
    a rure puścic na chudziaku, nie wiem co robic? czy faktycznie na chudziaku puszczać czy w kształcie litery U można i bedzie działac?
    prosze o pomoc

  3. #3

    Domyślnie

    witam.
    jezeli mam robic kominek to prosze o wypuszczenie fi 120 od tej strony budynku gdzie jest najblizej inajlatwiej i njlepiej po prostej.
    co masz na mysli z tym chudziakiem. pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli puślił bym rure w kształcie litery U byłaby ona pod chudziakiem a jesli prosto od kominka to na chudziaku

  5. #5

    Domyślnie

    Wotek&Gosia: ate kanały do dgp będziesz od góry jakoś izolował? pytam bo ja na piętrze mam po podłodze i od spodu nie są i już się martwię.

  6. #6

    Domyślnie powietrze

    witam.
    jezeli na chudziaku to w czym bedzie przeszkadzalo nie mzakryjesz podloga, bo w ksztalcie bedzie duzy opor powietrza. pozd.
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    moba

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    74
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    mam jedno pytanko w temacie, mam doprowadzone powietrze do kominka rurą fi75 (ok. 4 m), i chciałabym dgp, czy może tak zostać, czy kuć chudziak?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał moba
    mam jedno pytanko w temacie, mam doprowadzone powietrze do kominka rurą fi75 (ok. 4 m), i chciałabym dgp, czy może tak zostać, czy kuć chudziak?
    Do DGP pobierasz powietrze z wewnątrz a do spalania w kominku z zewnątrz czyli dwa różne obiegi więc nic nie musisz kuć choć przyznam się że przy takiej długości rury to fi 75 trochę za mało no chyba, że wkład będzie "malutki"

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał ex67
    Zalałem dziś chudziaka a pod nim rura Ø 110 długości 4m. Wlot od wschodu ... niestety nie mogłem od zachodu bo byłaby z frontu domu ... . Myślę że to ma drugorzędne znaczenie ... jak ma być ciąg to i tak będzie.
    Ma drugorzędne - ale u nas są przeważnie wiatry zachodnie i przy np. jesiennych silnych wiatrach będzie w rurze wytwarzało się w takiej sytuacji podciśnienie, co może powodować duże problemy przy rozpalaniu kominka i przygasanie ognia

  10. #10

    Domyślnie

    ja dałem 160 pod chudziakiem. Wczoraj go kułem bo zapomniałem ocieplić stryropianem rury przed wylaniem chudziaka. teraz obłożyłem rurę z góry i boków styropianem. Rura jest na głębokości ok. 30 cm pod chudziakiem i idzie przez całą szerokość salonu. tj. 4 m. Po ostatniej zimie postanowiłem ja ocieplić. Oczywiście nad chudziakiem tez będzie styro. U mnie będzie prawie w kształcie "U".

  11. #11

    Domyślnie

    A powiedzcie po co 160 jak w kominkach i tak jest 100 (przynajmniej Tarnavaa)
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  12. #12

    Domyślnie

    uległem namowie kilku forumowiczów

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor2
    ja dałem 160 pod chudziakiem. Wczoraj go kułem bo zapomniałem ocieplić stryropianem rury przed wylaniem chudziaka. teraz obłożyłem rurę z góry i boków styropianem. Rura jest na głębokości ok. 30 cm pod chudziakiem i idzie przez całą szerokość salonu. tj. 4 m. Po ostatniej zimie postanowiłem ja ocieplić. Oczywiście nad chudziakiem tez będzie styro. U mnie będzie prawie w kształcie "U".

    własnie dokładnie takjak ja chce wykonac w kształcie litery U
    gostek mi powiedział ze nie bedzie powietrza ciagnąc, a co z woda która sie bedzie zbierac w narożniku na zewnatrz

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bendzamin
    o rany ja kupiłem rure fi160 do kominka ale z tego co widze 110 w zupelności wystarczy.
    Dzisiaj był u mnie instalator i powiedział ze rura powinna byc prosta ja natomiast zostawiłem przepusty w scianie fundamentowej tak ze musiałbym zrobic ta rure w kształcie litery U.
    On stwierdził ze tak byc nie moze bo powietrze nie bedzie zasysane, ale zdziwiło mnie tylko to ze powidział zeby dac wylot na stronie zawietrznej
    a rure puścic na chudziaku, nie wiem co robic? czy faktycznie na chudziaku puszczać czy w kształcie litery U można i bedzie działac?
    prosze o pomoc
    Witam wszystkich.
    Z powietrzem jest jak z wodą - popłynie tam gdzie mu łatwiej. Wiadomo, że prosty kanał będzie miał mniejsze opory przepływu niż wygięty w U czy chociażby zakręcający o 90 stopni. W celu zmniejszenia oporów przepływu można zastosować kanał o większej średnicy/przekroju. Podejrzewam, że i tak największy opór w układzie doprowadzającym powietrze będzie robić czerpnia powietrza... Jak instalator taki mądry jest to niech powie jakie mogą byś maksymalne opory przepływu na kanale doprowadzającym powietrze (w wentylacji podawane z reguły jako spadki ciśnień na poszczególnych elementach w Pa), a wtedy dzwonisz/idziesz do firmy zajmującej się wentylacją mechaniczną i tam zapewne potrafią policzyć spadek ciśnienia w Twoim układzie w jednym i drugim przypadku.
    Pozdrawiam
    Bartek

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bendzamin

    własnie dokładnie takjak ja chce wykonac w kształcie litery U
    gostek mi powiedział ze nie bedzie powietrza ciagnąc, a co z woda która sie bedzie zbierac w narożniku na zewnatrz
    Powywiercam dziury na zewnątrz w najniższym punkcie. U mnie idzie ze spadkiem na zewnątrz. Dam łagodne przjścia. Np. 2 kolanka 45 stopni zamiast jednego 90.

  16. #16

    Domyślnie

    ide zobaczyc do sasiada on ma własnie tak zrobione rura to mu idzie pod ławami i wychodzi na zew. przy samej scianie.

  17. #17

    Domyślnie

    pod ławami???? to jak ma nieocieploną to mu zamraża????
    to ma bardzo duże "UUUUUUUU"

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kawa65

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregor2
    pod ławami???? to jak ma nieocieploną to mu zamraża????
    to ma bardzo duże "UUUUUUUU"
    ale co mu zamarza??? powietrze w rurze.

  19. #19

    Domyślnie

    Witajcie, dla tych, co nie majš tarnav i kilku innych z bezpoœrednim doprowadzeniem powietrza do paleniska link do angielskiej strony dovra, tam w pdf-ie instrukcja montażu kominka z wymiarami i dokładny malunek, jak to wszystko działa. Nie ma tam namalowanej rury pod chydym, ale widać, skšd i jak czerpie powietrze, pokazana jest też cyrkulacja.http://www.dovre.co.uk/dovreinstalla...0allranges.pdf
    dotyczy konkretnego modelu, ale przecież zasada zawsze jest ta sama.

  20. #20

    Domyślnie [[[[ kominki]]]][[[[kominy]]]].

    witam,
    slusznie powietrze nie zamarza, mozna na rure polozyc 5 gr. styropian, na 15 zainstalowanych kominkow 2 kominki mialy rure fi 120 reszta 110 pozd,
    KOMINKI ZABUDOWY, C.O.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony