dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Cięcie cegieł z klinkieru

    Czy robił kiedys ktoś coś takiego: z cegły klinkierowej obciąć stronę licową aby powstała płytka okładzinowa?
    Wytłumaczę o co mi chodzi. Spodobała nam się ceggła klinkierowa w kolorze melanż. Spodobała się nam strasznie. Problem w tym, że nie ma w ofercie płytek klinkierowych w tym kolorze. W planach mamy obłożyć klinkierem kominy, ogrodzenie(słupki) oraz opaskę wokół domu. Mamy(budować) ścianę dwuwarstwową: silka 18 plus ocieplenie 15 cm. No i problem z cokołem bo tam chcemy klinkier a nie jakieś inne rozwiązanie. I jak byśmy nie kombinowali to trzeba by ciąć cegły klinkierowe: albo zwężać cegłę, albo zrobić z cegły płytkę.
    Czy to jest opłacalne, bo, że równo uciąć się da to wiem, ale ile to kosztuje? Proszę o jakieś podpowiedzi, sugestie bo boli nas już głowa od myślenia.
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  2. #2

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie.
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  3. #3

    Domyślnie

    ciąć cegły na płytki a gdzie tu sens gdzie logika
    klinkier jest bardzo twardy kilka diamentówek na pewno szlak trafi
    osobiście poszukałbym jednak płytek
    j23

  4. #4

    Domyślnie

    Klinkier da się ciąć - u mnie dorabiali nietypowe kształtki i parę setek cegieł przekroili. Ale wyciąć z tego płytki to chyba nieporozumienie. Chyba taniej będzie jednak znaleźć w katalogu i sprowadzić z jakiegoś egzotycznego kraju.

  5. #5

    Domyślnie

    Choćby te cegły były nie wiem jak najpiękniejsze nie widzę najmniejszego sensu cięcia cegieł na płytki tak to się można bawić jak jest potrzebne kilka sztuk ale nie na kominy, ogrodzenia itp. Zobacz tu > http://www.cerrad.com.pl/ jest naprawdę w czym wybierać.

  6. #6

    Domyślnie

    Mamy, sorry mieliśmy podobny problem. Wybraliśmy holenderską cegłę klinkierową formowaną ręcznie i dostawca pocioł ją nam na płytki i na narożniki. Mieliśmy do wyboru 2 opcje:
    1 dostawca: Kupujemy cegły i on tnie biroąc 0,5 zł za 1 cięcie, ryzyko uszkodzenia po naszej stronie.
    2 dostawca: sprzedaje nam już pocięte cegły, czyli płytki. Koszt płytki to 80% cegły.
    Wybraliśmy rozwiązanie 2.
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  7. #7

    Domyślnie

    komin postaw nad dachem z klinkieru nie obkładaj go płytkami cegły można ciąć ale pare sztuk przy tej ilości zabijesz kilka tarcz diamentowych ileś cegieł pęknie źle poszukaj płytek jest tylu producentów

  8. #8

    Domyślnie

    mam kominy z cegły fraza z wienerbergera i tez nie ma płytek, a chce obłożyć lukarny , moj wykonawca bierze za to 2,5(pocięcie, przyklejenie,fugowanie) od cegły a wysoki koszt wynika właśnie ze zuzycia pił

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Okazuje się, że w fabryce przy moim zmówieniu 5000 cegieł i 1000 płytek to oni mi sami potną cegły i policzą prawie jak za płytki . Dzięki Bigsister za natchnienie .
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  10. #10

    Domyślnie

    a z jakiej firmy masz tą cegłę

  11. #11

    Domyślnie

    Ja z kolei poszukuję cegieł klinkierowych w miarę jasnym kolorze (najlepiej żółtym) ale piaskowanych lub (i) ryflowanych. Nie ma takich w Polsce i pewnie będziemy załatwiać poza krajem. Czy ktoś rozpoznał temat?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony