dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie jak pozbyć sie ptaków?

    Mam dach pokryty blachodachówką i ptaszki wskakują sobie do rynny gdzie kończy się blachodachówka i tam tą małą szparką między rynną a blachą wchodzą sobie między blache a folie dachową i na łatach robią gniazda.
    Jak temu zaradzić bo już nie mam siły na te ptaszyska ????

  2. #2

    Domyślnie

    niestety..... tylko wiatrówka.

    Może powalcz z taśmami i siatkami, ale to raczej działa przez jeden sezon.

    Jakie ptaki masz na dachu? Najgorszy wróg to szpak. Te skubańce są nie do wytępienia. Wiem coś o tym. Pozostaje jeszcze opcja - kot.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a nie załozyli dekarze tzw. wróblówek ? taka taśma plastikowa wygląda jak grzebień zakładana na skraju pod pokryciem przy rynnie , zapobiega dostawaniu się ptaków pod pokrycie, a jak załozyli to może gdzieś się uszkodziła ? A ptaszki to rzeczywiście problem, ja mam ładne gniazdko w każdym z rogów okapu na krokwiach i murłatach , przez te gniazdka nawet nie dokończyłem miejscami ocieplenia , bo na wniosek rodzinki musiałem zostawić je narazie w spokoju, bo są w nich zniesione jajeczka i ponoć szkoda by było )

  4. #4

    Domyślnie

    zapolowac i na rosołek

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    pozostaje sie tylko zaszczepić
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  6. #6

    Domyślnie

    Ciezka sprawa, wiatrowka to moze bardziej dowcip niz rada, nie kazdy jest urodzonym morderca , ale regularny halas moze je odstraszyc. Kiedys slyszalem wlasnie takie poranne salwy nad parkiem, ktore mialy za zadanie wyplaszac niechcianych gosci.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmi
    Ciezka sprawa, wiatrowka to moze bardziej dowcip niz rada
    To nie żart. Zwłaszcza jak ktoś ma folię a nie deski + papa

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    wystarczy wróblowka
    wbrew pozorom to nie rodzaj wiatrówki na wróble

    a tak na marginesie
    jak powiedziąłem żonie ze zakładamy wróblówke na dach zapytała po co?
    wróbli nie widziałam ... moze coś na szpaki by złaożyć
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Na dach koniecznie - wroblowka i najlepiej tez owadówka (przeciw gniazdowaniu os). Powinni ci to zaproponowac w miejscu gdzie kupowales materialy na dach. Ja tak dowiedzialam sie o ich istnieniu.
    Ale czy sa one potrzebne, gdy wybiera sie dachowke plaska? Ja wlasnie wybrala Jungmeira cosmo http://www.jungmeier.pl/index.php?id...chziegel_cosmo
    i na moje pytanie czemu w zestawieniu akcesoriów nie ma wróblówki odpiwedział, że dachówka jest płaska, przylega i niepotrzeba... Co myślicie?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelurb
    a nie załozyli dekarze tzw. wróblówek ? taka taśma plastikowa wygląda jak grzebień zakładana na skraju pod pokryciem przy rynnie , zapobiega dostawaniu się ptaków pod pokrycie, a jak załozyli to może gdzieś się uszkodziła ? A ptaszki to rzeczywiście problem, ja mam ładne gniazdko w każdym z rogów okapu na krokwiach i murłatach , przez te gniazdka nawet nie dokończyłem miejscami ocieplenia , bo na wniosek rodzinki musiałem zostawić je narazie w spokoju, bo są w nich zniesione jajeczka i ponoć szkoda by było )
    żadnych wróblówek mi dekarze nie zakładadali
    a czy te wróblówki można teraz zainstalować jak wszystko jest zakończone tzn. rynny oczywiście można zdjąć i nic pozatym.Macie jakiś namiar na te wróblówki w necie zeby podejrzeć jak to wygląda?

    szpaki się nie mieszczą w tą dziure natomiast wróble mają raj pod tą blachą

  11. #11

    Domyślnie

    Na stronie BRAASa są zdjęcia (jak pamiętam). Mam taką dachówkę i wróblówkę .

    pozdro
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  12. #12

    Domyślnie

    Sciągnij rynny i koniecznie daj wróblówkę bo innego sposobu nie ma.
    Szukaj na allegro bo ja tam kupiłem po 2,70 zł za metr a w sklepie minimum 5 zł.

    ps.
    co do wiatrówki to wystarczy zestrzelić jednego a reszta rodzinki się wyprowadzi z tym że musi być świadkiem.

    [/url]

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy z gosławic
    Sciągnij rynny i koniecznie daj wróblówkę bo innego sposobu nie ma.
    Szukaj na allegro bo ja tam kupiłem po 2,70 zł za metr a w sklepie minimum 5 zł.

    ps.
    co do wiatrówki to wystarczy zestrzelić jednego a reszta rodzinki się wyprowadzi z tym że musi być świadkiem.

    [/url]
    spróbuje z tą wróblówką z alegro (są po 2zł/mb) a z wiatrówką poczekam narazie ,
    dzięki za odpowiedzi

  14. #14

    Domyślnie

    dobrego tresowanego kota

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał conan
    dobrego tresowanego kota
    nie widziałem takiego kota który po ścianach domu wchodzi na dach , jak masz namiar na takiego to daj cynk.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja widziałem coś (chyba łasica) potrafiło po ścianie wejść na dach z dachu na dach lukarny i po gąsiorach poszło do samego końca, a tam pod gąsiorem mieszkał wróbel.

    ps.
    dach widać na zdjęciu obok.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał anet35
    Cytat Napisał conan
    dobrego tresowanego kota
    nie widziałem takiego kota który po ścianach domu wchodzi na dach , jak masz namiar na takiego to daj cynk.
    mam numer jego gg...
    jak cos to daj znać

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy z gosławic
    Ja widziałem coś (chyba łasica) potrafiło po ścianie wejść na dach z dachu na dach lukarny i po gąsiorach poszło do samego końca, a tam pod gąsiorem mieszkał wróbel.

    ps.
    dach widać na zdjęciu obok.
    Tak stało się i u mnie. Szpaki założyły gniazdo przy rynnie i pod dachówką boczną. Wczoraj zuważyłem slady(ubłocone łapy) na ścianie jakiegoś alpinisty chyba Łaski, która weszła po narożniku ścian na wysokość rynny (bo tam się slady kończą) a potem na dach i do gniazda. Kot raczej by się nie odważył. No i po problemie.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    U mnie też problem, tyle że gniazdo mam w domu:



    Chciałem ocieplać poddasze, ale nie bardzo mogę, bo zamknę wszystkie otwory i biedny ptaszek z głodu padnie... . Kiedy ptaki opuszczają swoje gniazda? Tylko nie mówcie, że jesienią...

    ps. niestety nie wiem co to za gatunek. Zakładam, że jaskółka, ale na ptakach znam się tak, że równie dobrze może być to.... sowa

  20. #20

    Domyślnie

    Najlepiej to je wystrzelać

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony