dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Prymicja - co w prezencie?

    Proszę pomóżcie. To już w sobotę, a ja zupełnie nie mam pomysłu na prezent. A może pieniądze. Ile?

    Z góry dziękuję

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    ale święto

    pieniądze raczej nie. Raczej cos religijno-uzytecznego.
    ma byc księdzem zakonnym, czy świeckim?

    może podręczna walizka z akcesoriami na wyprawy /przenosny ołtarz/

  3. #3

    Domyślnie

    Moja koleżanka podarowała ornat wyszywany przez jej mamę, ale raczej nie zdążysz. Kolega najbardziej cieszył się z książek, no i pieniędzy (proza życia).

  4. #4

    Domyślnie

    przegladałam w internecie sklepy z rzeczami dla księży (szaty itp.) Myślę jednak, że te przedmioty przecież i tak będą go otaczać. Znajomi radzą prezent "jak na wesele" bo przecież młody ksiądz też potrzebuje zastawy, sztućce, pościel itp. Pościel mi jakoś nie pasuje. Myślałam o ładnym serwisie do kawy. Rzecz, która się przyda a przy okazji wspomni może czasem o mnie podając znajomym kawę. Myślałam tez o pieniądzach. Tu problem; nie wiem ile? Uroczystość już jutro a ja mam ogromny kłopot bo chciałabym sprawić mu przyjemność a nie wiem co może go ucieszyć.
    Nie jestem osobą praktykującą, nigdy dotąd nie byłam na takiej uroczystości.
    Przyszły ksiądz to mój brat cioteczny. Najprzystojniejszy facet w rodzinie Taką drogę wybrał. Jest pełen entuzjazmu i wiary w słuszność swojego wyboru. Bardzo bym chciała, żeby był szczęśliwy a dzień jego prymicji wyjątkowy.
    Proszę pomóżcie, jeszcze jakieś propozycje?

    Majka - wstyd mi Nawet nie wiedziałam, że są i zakonni i świeccy. Będzie wyświęcany w Katedrze na kapłana.
    Ja w każdym razie jestem wybitnie świecka...

  5. #5

    Domyślnie

    ja podarowałam koledze lampę stojšcš, kupiłam jš w IKEA
    ma ona 2 lampki, jedna taka do czytania z możliwoœciš regulacji


    myœlę że to oryginalne i przydatne
    ...... życie jest łatwiejsze, jeśli się zrozumie to, co jest najważniejsze.......miłość i rodzina ......

  6. #6

    Domyślnie

    lampa - to też świetny pomysł! dziękuję.

    Dlaczego ja Was wcześniej nie zapytałam
    Mam nadzieję, że uda mi się dziś kupć coś ładnego (jutro to już za późno). Ach i jeszcze jedno pytanko - czy kwiaty i prezent podczas obiadu po mszy prymicyjnej czy już w sobotę po wyświęceniu? Wiem, trochę marudzę ale bardzo mi zależy, żeby wstydu rodzinie nie przynieść

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jak w katedrze, to raczej świecki.
    czyli normalne uzytkowe rzeczy tez mu sie przydadzą. Nie wiesz, co lubi robić? Czy ma auto? Prezentem moze być rzecz do domu /teraz to taki specyficzny dom i to raczej z kucharką, więc serwis może nie/.
    Ale np. mp3, dyktafon, cos do kompa, fajna lama, skórzana podkładka na biurko, ksiega pamiatkowa w skórzanej oprawie itp.
    - oczywiscie kapłański zestaw podróżny zawsze na topie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    kwiaty............... hmmmm
    a kim jestes dla niego? kolezanka, kuzynka?

    ja dałabym po wyswięceniu.

  9. #9

    Domyślnie

    Majka - to jest syn brata mojego ojca. Może nie powinnam wyskakiwać z tymi kwiatami?

  10. #10

    Domyślnie

    Niestety, nie wiem jakie są jego upodobania. W ciągu ostatnich 15 lat widziałam go ledwie kilka razy Nawet nie zauważyłam jak z małego chłopca zamienił sie w księdza...
    A jednak...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    kwiaty sa zawsze dobre. I tak zostaja w kościele

    telefonuj do wujostwa i podpytaj.

  12. #12

    Domyślnie

    Myślałam żeby zadzwonić do Cioci...
    Tylko Ona jest teraz straszliwie zabiegana i nie mam śmiałości zawracać jej głowy. Po za tym ciągle mam nadzieję, że znajdę coś tak uniwersalnego co równocześnie będzie i ładne i po prostu praktyczne.
    Jeśli do 17.00 nic takiego nie znajdę to chyba jednak zadzwonię.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    a może koc ? takie są teraz piękne ,miłe w dotyku koce i elegancko zapakowane .i nawet nie takie drogie .....zawsze sie przyda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony