dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Hydrofor

  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej54

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    4

    Domyślnie Hydrofor

    Pomóżcie dokonać mi wyboru miejsca instalacji hydroforu.
    Lepsze będzie jego miejsce w pomieszczeniu gospodarczym , czy w obudowie studni. Na ten temat jest tak dużo różnych opinii, że nie wiem co mam robić.
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    też mieliśmy taki problem. wszelkie za i przeciw..... wybraliśmy jednak piwnicę i chyba to był wybór trafny. Nie wiem czy w obudownie studni przy tak wielkich mrozach jakie były, wszystko byłoby ok.

    pozdrawiam
    D.

  3. #3

    Domyślnie

    A jaki masz domek, z poddaszem czy bez? Ja mam parterowy bez piwnicy i też sie zastanawiałem czy nie zrobić przy studni,(pom.gospodarcze jest zbyt małe) w końcu wszystkie urządzenia takie jak hydrofor,2 podgrzewacze,naczynie wzbiorcze,umieściłem na strychu, oczywiście zabezpieczając to wszystko przed mrozem izolowaną ścianką a przy tym jeszcze przez to pomieszczenie przechodzi komin. Przy 30 st. mrozie w pom. było 23 st.C.
    życie jest piękne-gdy się ma realny cel.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej54

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy warunki umieszczenia hydroforu będą dla niego lepsze w obudowie studni, czy też w pomieszczeniu domowym. W pomieszczeniu domowym hydrofor mocno sie "poci"i dłuższa jest droga ssania wody,natomiast lepsze są warunki pracy silnika.Dlatego sie zastanawiam co jest lepsze w praktyce? Nie mam w tej sprawie żadnego doświadczenia.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Witam
    Hydrofor podaje wodę zimną o temperaturze studziennej (7-10stC). Cały korpus taką właśnie temperaturę przyjmuje zaraz po załączeniu. Pocenie się to wykraplanie wilgoci z otaczającego powietrza i tylko wtedy, gdy ma ono wyższą temperaturę niż korpus hydrofora. Wszelkie urządzenia nie lubią wilgoci. W studzience przed domem będzie mu dobrze. Ale...
    Ale jak będzie właścicielowi zimą jak technika zawiedzie? Remont na mrozie i w śniegu? Oby nie.
    Każda lokalizacja ma swoje zalety. Niestety, ten wybór jest Twój!
    Pozdrawiam Adam M.

  6. #6

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna kwestja.
    Woda stojąca w hydroforze w pomieszczeniu gospodarcym przyjmuje ciepło z otoczenia, a co za tym idzie potrzeba mniej anergi na jej ogrzanie.
    hydraulik.net.pl

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Witam
    Myślisz o zbiorniku, a nie o samym hydroforze, w którym jest jej jakieś 3 litry.
    Adam M.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    A czy nie lepiej zastosowac rozwiązanie nastepujące
    Pompa głebinowa w studni
    Zbiornik hydroforowy np 200l w piwnicy
    Zawory i wszystko proste - bez kłopotu i hałasu i ciągłej pracy hydrofora???
    Przy pompowaniu wody słychąc tylko pst pst

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  9. #9

    Domyślnie

    Sebo niektórzy nie mają piwnicy.
    Dom z bala - mieszkam od sierpnia - wykańczam i jestem wykańczana

  10. #10

    Domyślnie

    moi rodzice mają pompę w połowie głębokości studni (ma ona 15m) a zbiornik w domu w ich przypadku to piwnica a u znajomych pom.gospodarcze. studnia jest oddalona od domu o około 18m. Kiedyś hydraulik mówił mi że pompa wodę popchnie kilkanaście razy dalej niż jest w stanie pociągnąć i umieszczenie jej jak najbliżej wody wpływa korzystnie na jej trwałość

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej54

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    4

    Domyślnie Zintegrowany system grzewczy

    Moi drodzy, kto ma zainstalowany solar + piecyk gazowy + kominek z plaszczem wodnym lub systemem wykorzystania gorącego powietrza. Jak to się w praktyce sprawdza i jakie są koszty tego systemu. Czy warto o tym myśleć?

  12. #12

    Domyślnie

    jesli masz miejsce to w wymuruj z bloczkow fundamentowych kwadrat 150 / 150 z zewnatrz ociepl styropianem 10 glebokosc wymyrowanego pomieszczenia tak ze 2,5 m wstaw hydrofor dociepl rury welna mineralna zrob dobra pokrywe dociepl ja i masz studzienke hydroforowa pamietaj zawor cisnieniowy jak najnizej a hydrofor tez mozesz welna okrecic i masz spokoj PS ja tej zimy nikomu nie odmrazalem hydrofora znaczy to ze system sie sprawdza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony